- i tabellen
- 20
- Poäng
- 28
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 5–13–20
- Mål
- 28–51
- Form
- VVOFOF
Hur går det?
Säsongen i siffror
- Målskillnad
- -23
- Poäng/match
- 0.74
- Vinstprocent
- 13 %
- Poäng/match
- 0.84
- V–O–F
- 3–7–9
- Mål
- 15–22
- Poäng/match
- 0.63
- V–O–F
- 2–6–11
- Mål
- 13–29
- Högsta
- 15
- Lägsta
- 20
- Ranielle
- Allan Aal1 maj–1 sep
- Jonydeifrån 1 maj
- Argel Fucks1 sep–1 nov
- Rafael Lacerdafrån 1 nov
Sviter
Ytterligheter
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
3matcher
- 2
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 2 poäng av 9
Lika i paus
21matcher
- 3
- Vann
- 10
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Låg under i paus
14matcher
- 0
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 12
- Förlust
Räddade 2 poäng
Hur spelar laget?
Formationer
- 4-2-3-115 matcher 39 %
- 4-4-213 matcher 34 %
- 4-3-37 matcher 18 %
- 3-4-1-21 match 3 %
- 3-4-31 match 3 %
- 4-5-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Målrika eller målsnåla matcher
2.08mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 1.95
- Hemma
- 2.21
- Borta
- Över 1.5 mål24 av 3863 %
- Över 2.5 mål13 av 3834 %
- Över 3.5 mål5 av 3813 %
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
4 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
5av 5100 %
Ingen missad.
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
8 mål i första halvlek, 15 i andra (52 % efter paus). Insläppta: 20 och 23 (46 % efter paus).
Bygger på 29 gjorda och 50 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 28 gjorda och 51 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.35
- Skillnad
- -0.62 (-45.6 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 1.05
- Skillnad
- -0.31 (-29.6 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 1.05
- Skillnad
- +0.29 (+28.1 %)
- I ligan
- 19 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 35.5 %
- Skillnad
- -14.5 % (-40.7 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 35.5 %
- Skillnad
- +9.2 % (+25.9 %)
- I ligan
- 15 av 20
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.67
- Skillnad
- -0.83 (-49.7 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 1.03
- Skillnad
- -0.40 (-38.9 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 0.64
- Skillnad
- -0.43 (-67.1 %)
- Störst i ligan
- 18 av 20
Truppen
67 spelare i truppen, varav 55 kom in på planen. Grupperad på position, mest spelade först. Tankstreck betyder att källan inte har måttet — aldrig att det är noll.
Målvakter4
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Michael28 år | 17 | 1530 | 0 | — | 1 | — | 6.81 |
Simão29 år | 14 | 1260 | 0 | — | 5 | — | 6.61 |
Welligton Lima32 år | 2 | 154 | 0 | — | 0 | — | 6.45 |
Matheus Refundini23 år | 20 | 26 | 0 | — | 1 | — | 6.20 |
Försvarare17
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gedeílson30 år | 26 | 1743 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.52 |
Habraão21 år | 18 | 1415 | 0 | — | 0 | — | 7.02 |
Afonso29 år | 16 | 1350 | 0 | — | 6 | 0 | 6.69 |
| 17 | 1240 | 0 | — | 5 | — | 6.74 | |
Romário31 år | 15 | 1133 | 0 | — | 5 | 0 | 6.86 |
Jhonnathan22 år | 15 | 1128 | 0 | — | 3 | 1 | 6.67 |
Richardson30 år | 14 | 1072 | 0 | 1 | 1 | 1 | 6.62 |
Alex Silva28 år | 10 | 793 | 0 | — | 2 | 1 | 6.69 |
Alemão32 år | 11 | 751 | 0 | — | 4 | — | 6.57 |
Geovane26 år | 13 | 651 | 0 | — | 1 | — | 6.64 |
Genílson32 år | 11 | 533 | 0 | — | 1 | — | 6.87 |
Luiz Gustavo29 år | 6 | 518 | 1 | — | 2 | 0 | 6.58 |
Jean Patrick30 år | 10 | 359 | 0 | — | 1 | — | 6.57 |
Márcio Azevedo36 år | 4 | 340 | 0 | — | 0 | 0 | 6.60 |
Daniel Vançan26 år | 4 | 180 | 0 | — | 0 | — | 6.65 |
Jefinho21 år | 3 | 29 | 0 | — | 0 | 0 | 6.43 |
Gustavo Daniel18 år | 1 | 12 | 0 | — | 0 | 0 | 5.90 |
Mittfältare20
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ramon22 år | 30 | 2094 | 1 | — | 8 | 0 | 6.74 |
Matheus Anjos24 år | 26 | 1700 | 2 | 1 | 2 | 0 | 6.87 |
Thonny Anderson25 år | 23 | 1491 | 5 | 3 | 7 | 0 | 6.84 |
Nathan Melo22 år | 16 | 1076 | 0 | 1 | 7 | 0 | 6.69 |
Wellington Reis31 år | 19 | 975 | 0 | 1 | 10 | 0 | 6.75 |
Wallace22 år | 16 | 971 | 0 | 1 | 2 | — | 6.64 |
Daniel Carvalho26 år | 11 | 601 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.68 |
Randerson19 år | 6 | 292 | 0 | — | 1 | — | 6.50 |
Thallyson27 år | 5 | 292 | 0 | — | 3 | 0 | 6.43 |
| 5 | 292 | 0 | — | 3 | 0 | — | |
Andrey17 år | 4 | 284 | 0 | — | 0 | 0 | 6.60 |
Raphael Luz33 år | 5 | 244 | 0 | — | 0 | 0 | 6.50 |
R. Bressan34 år | 8 | 236 | 0 | — | 0 | 0 | 6.65 |
Jean Martim24 år | 9 | 218 | 0 | — | 0 | — | 6.73 |
Bruno Lima30 år | 3 | 191 | 0 | — | 2 | — | 6.63 |
Gustavo Hebling27 år | 5 | 108 | 0 | — | 0 | — | 6.63 |
Andrey21 år | 2 | 91 | 0 | — | 0 | 0 | 6.25 |
A. Rodríguez22 år | 1 | 59 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
Allan Dias34 år | 1 | 46 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
Caique21 år | 3 | 44 | 0 | — | 1 | 0 | 6.23 |
Anfallare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fábio Lima26 år | 21 | 1450 | 2 | 1 | 2 | — | 6.82 |
Paulo Sérgio33 år | 18 | 1102 | 4 | — | 3 | 0 | 6.67 |
Felipe Garcia32 år | 13 | 1009 | 2 | — | 3 | 2 | 6.86 |
Welliton22 år | 21 | 1004 | 2 | — | 1 | 0 | 6.60 |
Wallyson34 år | 15 | 897 | 1 | — | 0 | 0 | 6.68 |
Maycon Douglas26 år | 22 | 680 | 3 | — | 4 | 0 | 6.61 |
Anderson24 år | 14 | 614 | 1 | — | 3 | — | 6.69 |
Júnior Todinho29 år | 10 | 557 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6.75 |
Evandro26 år | 12 | 511 | 0 | — | 2 | 0 | 6.67 |
Léo Ceará24 år | 7 | 411 | 0 | — | 0 | 0 | 6.47 |
Lucas Tocantins28 år | 7 | 303 | 0 | — | 0 | 0 | 6.74 |
Luccas Romário19 år | 7 | 138 | 0 | — | 0 | — | 6.24 |
Rafael Silva27 år | 1 | 72 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
De Paula24 år | 6 | 49 | 0 | — | 0 | — | 6.70 |
12 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.
Historik
Hemmaarenor
- 2012–2024Estádio Maria Lamas Farache85 matcher·
- 2014Estádio Iberê Ferreira de Souza5 matcher·
- 2014–2023Arena das Dunas12 matcher·
- 2017–2019Frasqueirão22 matcher·