FootSam
FOOTBALL DATA

Cadiz

La Liga 2020/21 · Nuevo Mirandilla · Grundad 1910

12i tabellen
Poäng
44
Matcher
38
V–O–F
11–11–16
Mål
36–58
Målskillnad
-22
Poäng/match
1.16
Vinstprocent
29 %
FormFVFVOV
Hemma
Poäng/match
1.05
V–O–F
5–5–9
Mål
17–30
Borta
Poäng/match
1.26
V–O–F
6–6–7
Mål
19–28
Placering under säsongen
Högsta
7
Lägsta
19
Räknad ur matchresultaten.
Tränare

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

44 poäng på 38 matcher1.16 poäng per match
0123FVFVOVOVFFOVFFFOOVOFFFFOFVOFVVFOOVVFFO1510152025303538

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 12:a av 20Högsta placering 7, lägsta 19
1246810121416182019:a12:aFVFVOVOVFFOVFFFOOVOFFFFOFVOFVVFOOVVFFO1510152025303538

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

9matcher

7
Vann
1
Oavgjort
1
Förlust

Tappade 5 poäng av 27

Lika i paus

13matcher

4
Vann
5
Oavgjort
4
Förlust

Låg under i paus

16matcher

0
Vann
5
Oavgjort
11
Förlust

Räddade 5 poäng

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

2.47mål per match, båda lagens · 38 matcher

2.47
Hemma
2.47
Borta
  • Över 1.5 mål27 av 3871 %
  • Över 2.5 mål17 av 3845 %
  • Över 3.5 mål11 av 3829 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan7100–1521 %17 %14 %2816–306 %13 %14 %71331–4521 %22 %16 %71146–6021 %18 %17 %6861–7518 %13 %17 %4876–9012 %13 %18 %1291–1053 %3 %4 %106–1200 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

16 mål i första halvlek, 17 i andra (50 % efter paus). Insläppta: 31 och 27 (45 % efter paus).

Bygger på 34 gjorda och 60 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 36 gjorda och 58 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.

Mot ligan

Poäng per match
1.16
Ligasnitt
1.36
Skillnad
-0.20 (-14.6 %)
I ligan
11 av 20
Gjorda mål per match
0.95
Ligasnitt
1.25
Skillnad
-0.31 (-24.4 %)
I ligan
14 av 20
Insläppta mål per match
1.53
Ligasnitt
1.25
Skillnad
+0.27 (+21.7 %)
I ligan
19 av 20

Stabilitet

Hållna nollor
26.3 %
Ligasnitt
28.0 %
Skillnad
-1.7 % (-6.1 %)
I ligan
9 av 20
Matcher utan mål
34.2 %
Ligasnitt
28.0 %
Skillnad
+6.2 % (+22.1 %)
I ligan
13 av 20

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

792.08 per match

Utvisningar

minst 3minst 0.08 per match

1 direkt rött · andra gult saknas i källan

Straffar

4av 4100 %

Ingen missad.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
1.05
Ligasnitt
1.53
Skillnad
-0.48 (-31.4 %)
I ligan
18 av 20
Poäng per bortamatch
1.26
Ligasnitt
1.18
Skillnad
+0.08 (+7.1 %)
I ligan
8 av 20
Hemmafördel
-0.21
Ligasnitt
0.36
Skillnad
-0.57 (-159.3 %)
Störst i ligan
19 av 20

Sviter

Längsta vinstsvit
2 matcher
Slutade i omgång 30
Längsta obesegrade svit
5 matcher
Slutade i omgång 8
Längsta förlustsvit
4 matcher
Slutade i omgång 23

Ytterligheter

Största segrarna
31Alaveshemma · 2021-01-10
20Huescaborta · 2020-09-20
20Eibarborta · 2020-10-30
Värsta förlusterna
04Atletico Madridborta · 2020-11-07
04Celta Vigoborta · 2020-12-14
04Athletic Clubhemma · 2021-02-15

Formationer

  • 4-4-229 matcher 76 %
  • 4-1-4-13 matcher 8 %
  • 4-2-3-13 matcher 8 %
  • 4-4-1-12 matcher 5 %
  • 4-3-31 match 3 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter3

Spelare
3228800006.72
David Gil26 år
43600006.15
21800006.60

Försvarare11

Spelare
Fali27 år
34263801106.75
A. Espino28 år
32260703606.72
32258701306.80
Juan Cala30 år
2822743806.75
M. Mauro29 år
2418272216.67
3012641406.54
Alcalá31 år
139060206.54
138651216.71
2950006.25
1900006.30
1900006.30

Mittfältare10

Spelare
352628066.74
Salvi29 år
2819502506.57
25194941106.85
2214621506.78
2281611506.55
237890106.49
125181106.62
123660106.35
92450006.36
1340006.20

Anfallare10

Spelare
35221784416.89
27154923006.84
A. Lozano27 år
29152931506.61
1611131306.90
2884601206.43
1140121006.61
9384120
3330006.35
2120006.85
Nano25 år
180006.20

10 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.