FootSam
FOOTBALL DATA

Hapoel Beer Sheva

Ligat Ha'al 2026/27 · Toto Turner Stadium · Grundad 1949

i tabellen
5
Poäng
4
Matcher
2
V–O–F
1–1–0
Mål
4–3
Form
OV
Viss detaljdata saknas för 2026/27.
Säsongen

Hur går det?

Säsongen i siffror

Målskillnad
+1
Poäng/match
2.00
Vinstprocent
50 %
Hemma
Poäng/match
1.00
V–O–F
0–1–0
Mål
2–2
Borta
Poäng/match
3.00
V–O–F
1–0–0
Mål
2–1
Placering under säsongen
Högsta
5
Lägsta
7
Räknad ur matchresultaten.

Beräknad placering efter grundserien

2:a

2,97förväntad placering

  • 1:a26,8 %
  • 2:a26,9 %
  • 3:e17,0 %
  • 4:e10,6 %
  • 5:e6,9 %
  • 6:e4,5 %
  • 7:e2,7 %
  • 8:e1,8 %
  • 9:e1,2 %
  • 10:e0,7 %
  • 11:e0,5 %
  • 12:e0,2 %
  • 13:e< 0,1 %
  • 14:e< 0,1 %
Vinner ligan
26,8 %
Slutspel
92,7 %
Nedflyttningskval
7,3 %

Byggd på 14 av säsongens 182 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Sviter

Längsta vinstsvit
1 matcher
Slutade i omgång 1
Längsta obesegrade svit
2 matcher
Slutade i omgång 2
Längsta förlustsvit
Inträffade aldrig

Ytterligheter

Största segrarna
21Hapoel Ramat Ganborta · 2026-08-29
Värsta förlusterna
Ingen förlust än

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

4 poäng på 2 matcher2.00 poäng per match

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 7:a av 14Högsta placering 5, lägsta 7

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

1match

0
Vann
1
Oavgjort
0
Förlust

Tappade 2 poäng av 3

Lika i paus

1match

1
Vann
0
Oavgjort
0
Förlust

Låg under i paus

0matcher

Hände aldrig under säsongen.

Spelstil

Hur spelar laget?

Formationer

  • 4-3-31 match 100 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Målrika eller målsnåla matcher

3.50mål per match, båda lagens · 2 matcher

4.00
Hemma
3.00
Borta
  • Över 1.5 mål2 av 2100 %
  • Över 2.5 mål2 av 2100 %
  • Över 3.5 mål1 av 250 %

Kort och straffar

Gula kort

52.50 per match

Utvisningar

00.00 per match

0 direkt rött · 0 efter två gula

Straffar

Laget fick ingen straff under säsongen.

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan0–1513 %116–3025 %13 %31–4510 %146–6025 %13 %261–7550 %30 %1176–9025 %25 %18 %291–10550 %5 %106–1200 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

1 mål i första halvlek, 3 i andra (75 % efter paus). Insläppta: 0 och 2 (50 % efter paus).

Bygger på 4 gjorda och 4 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 4 gjorda och 3 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.

Mot ligan

Poäng per match
2.00
Ligasnitt
1.39
Skillnad
+0.61 (+43.6 %)
I ligan
3 av 14
Gjorda mål per match
2.00
Ligasnitt
1.39
Skillnad
+0.61 (+43.6 %)
I ligan
2 av 14
Insläppta mål per match
1.50
Ligasnitt
1.39
Skillnad
+0.11 (+7.7 %)
I ligan
9 av 14

Stabilitet

Hållna nollor
0.0 %
Ligasnitt
28.6 %
Skillnad
-28.6 % (-100.0 %)
I ligan
8 av 14
Matcher utan mål
0.0 %
Ligasnitt
28.6 %
Skillnad
-28.6 % (-100.0 %)
I ligan
1 av 14

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
1.00
Ligasnitt
1.71
Skillnad
-0.71 (-41.7 %)
I ligan
8 av 14
Poäng per bortamatch
3.00
Ligasnitt
1.07
Skillnad
+1.93 (+180.0 %)
I ligan
1 av 14
Hemmafördel
-2.00
Ligasnitt
0.64
Skillnad
-2.64 (-411.1 %)
Störst i ligan
13 av 14
Spelarna

Truppen

20 spelare i truppen, varav 16 kom in på planen. Grupperad på position, mest spelade först. Tankstreck betyder att källan inte har måttet — aldrig att det är noll.

Målvakter1

Truppen
Spelare
29000006.23

Försvarare5

Truppen
Spelare
2G. Mizrahi25 år
29001106.52
12I. Rotman24 år
29000006.87
29000006.70
4M. Vítor37 år
16800106.42
15I. Nachmias29 år
12200006.29

Mittfältare3

Truppen
Spelare
29000006.98
28N. Yehoshua21 år
29000006.39
7E. Peretz29 år
27510107.92

Anfallare6

Truppen
Spelare
20J. East31 år
17500008.02
11A. Ganah22 år
27100007.11
45M. Abu Rumi22 år
13500106.85
21900006.64
70João Victor22 år
21500006.63
14Y. Malede26 år
21500006.48

Övriga1

Truppen
Spelare
15510006.13

4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.

Klubben

Historik

Hemmaarenor

  1. 2014Athlítiko Kentro Zenon1 match·
  2. 2015–2026Teddi Malcha Stadium10 matcher·
  3. 2016–2027Toto Turner Stadium55 matcher·
  4. 2016–2025Yaakov Turner Toto Stadium125 matcher·
  5. 2019Lod Municipal Stadium1 match·
  6. 2020Netanya StadiumWinner Stadium2 matcher·
  7. 2020Tel Aviv University Stadium1 match·
  8. 2022Netanya Stadium1 match·
  9. 2024Bloomfield Stadium1 match·
  10. 2024Gradski stadion2 matcher·
  11. 2024HaMoshava Stadium1 match·
  12. 2025Városi Stadion1 match·
  13. 2026Haladás Sportkomplexum2 matcher·