FootSam
FOOTBALL DATA

Yaakov Turner Toto Stadium

Be'er Sheva, Israel·Hapoel Beer Sheva

2.03poäng per match
60 %hemmavinster
124spelade matcher
Kapacitet
16 126
Underlag
Naturgräs

Ligat Ha'al, UEFA Europa Conference League, UEFA Europa League och 2 andra tävlingar, september 2016 till maj 2025. 126 spelade matcher.

16 matcherobesegrade i rad här 2022–2023 för Hapoel Beer Sheva. 10 vinster, 6 oavgjorda.
6–0mot Hapoel Tel Aviv 2023 — den största segern platsen sett.
0 av 9Hapoel Haifa har aldrig vunnit här, på 9 besök.

Hapoel Beer Sheva har ytterligare 4 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Hapoel Beer Sheva på sin hemmaplan2016/17–2024/25

2.03poäng per match
60 %vinstprocent
752722V–O–F på 124 matcher
221108målskillnad +113
55hållna nollor
20matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2016/17–2024/25
Visa säsong för säsong18 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2016/17UEFA Europa League411246-241.001
2019/20UEFA Europa League430164+292.252
2019/20Ligat Ha'al14923229+13292.077
2020/21Ligat Ha'al135441514+1191.464
2020/21State Cup100101-100.000
2021/22Ligat Ha'al1812423414+20402.227
2021/22State Cup110020+233.001
2021Toto Cup Ligat Al101000011.001
2021/22UEFA Europa Conference League101000011.001
2022/23Ligat Ha'al1811433516+19372.068
2022/23Toto Cup Ligat Al101033011.000
2022/23UEFA Europa Conference League522195+481.601
2023/24Ligat Ha'al1813233214+18412.289
2023/24State Cup220020+263.002
2023/24Toto Cup Ligat Al100116-500.000
2023/24UEFA Europa Conference League211010+142.002
2024/25Ligat Ha'al1813414716+31432.397
2024/25State Cup220080+863.002
Totalt124752722221108+1132522.0355
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Hapoel Beer Sheva på den här arenan

16obesegrad i följd18 sep. 2022 – 4 apr. 202310 vinster, 6 oavgjorda
7raka segrar28 feb. 2024 – 9 maj 2024
5hållna nollor i följd27 juli 2023 – 30 sep. 2023
3raka förluster30 nov. 2019 – 16 dec. 2019

Största förluster

29 aug. 2019Hapoel Beer Sheva03Feyenoord+3 mål emot
9 feb. 2021Hapoel Beer Sheva03Ashdod+3 mål emot
16 feb. 2017Hapoel Beer Sheva13Beşiktaş+2 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Hapoel Beer Sheva vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

7
24 nov. 2016Inter32låg under med 2
28 dec. 2019Ashdod21låg under med 1
6 mars 2022Hapoel Haifa31låg under med 1
1 maj 2023Maccabi Haifa21låg under med 1
29 apr. 2024Bnei Sakhnin21låg under med 1

och 2 till

Räddade en poäng

14
3 mars 2025Maccabi Haifa33låg under med 3
12 sep. 2021Hapoel Hadera22låg under med 2
29 jan. 2020Maccabi Tel Aviv11låg under med 1
28 feb. 2021Beitar Jerusalem11låg under med 1
3 maj 2021Maccabi Tel Aviv11låg under med 1

och 9 till

Tappade ledningen

9
30 nov. 2019Bnei Yehuda12ledde med 1
26 apr. 2021Maccabi Haifa11ledde med 1
10 apr. 2022Hapoel Tel Aviv22ledde med 1
3 sep. 2022Maccabi Haifa12ledde med 1
13 okt. 2022Lech Poznan11ledde med 1

och 4 till

Läst ur målen i 119 matcher. 5 matcher är utelämnade — där saknar källan minst ett mål, och ett ofullständigt förlopp går inte att läsa en vändning ur.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Hapoel Beer Sheva här

36klubbar har gästat
12av dem har vunnit här
Maccabi Tel Avivbästa gäst · 1.50 p/match på 14 besök
Maccabi Tel Avivflest segrar · 6 av 14 besök
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Maccabi Tel Aviv146351815+3211.50
Maccabi Haifa114251718-1141.27
Hapoel Haifa9027523-1820.22
Beitar Jerusalem8116716-940.50
Hapoel Tel Aviv8143716-970.88
Maccabi Netanya8116616-1040.50
Ashdod83141112-1101.25
Hapoel Hadera7016320-1710.14
Bnei Sakhnin6114410-640.67
Hapoel Katamon5014210-810.20
Visa alla36 klubbar
Maccabi Petah Tikva501417-610.20
Ironi Kiryat Shmona5014512-710.20
Maccabi Bnei Raina401349-510.25
Sektzia Nes Tziona201114-310.50
Bnei Yehuda210123-131.50
Ironi Tiberias200205-500.00
Southampton101000011.00
Feyenoord110030+333.00
Lech Poznan101011011.00
IFK Norrköping100113-200.00
Dinamo Minsk100112-100.00
Inter100123-100.00
Villarreal110021+133.00
Beşiktaş110031+233.00
Austria Vienna100104-400.00
Sparta Praha110010+133.00
Universitatea Craiova101011011.00
Levski Sofia101000011.00
Kairat Almaty100102-200.00
Laçi100101-100.00
Anorthosis101000011.00
Panevėžys100101-100.00
Hapoel Nazareth Illit100102-200.00
Hapoel Petah Tikva100102-200.00
Hapoel Kfar Saba101000011.00
Hapoel Ra'anana100101-100.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 126 färdigspelade matcher

2.64mål per match
333mål totalt
48 %båda lagen målat
52 %över 2,5 mål
29 %över 3,5 mål
10mållösa matcher · 8 %

Vanligaste resultat

1–01814 %
2–01411 %
2–11210 %
0–0108 %
1–1108 %

Målklockan

När målen faller här — 316 mål, 214 av hemmalaget och 102 av gästen

38
12 %1–15
38
12 %16–30
60
19 %31–45
50
16 %46–60
51
16 %61–75
79
25 %76–90
Hemmalaget 214 Gästen 102Flest mål i 76–9079 stycken

Klockan bygger på 120 av arenans 126 spelade matcher (95 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 316 mål. De 6 övriga saknar minst ett mål hos källan, och ett mål vi inte har kan inte placeras i tiden.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Hapoel Beer Sheva på arenan.

  1. 1R. Hatuel16mål
  2. 2Hélder Lopes12mål
  3. 3A. Turgeman10mål
  4. 4M. Vítor10mål
  5. 5R. Safouri10mål
  6. 6K. Kangwa9mål
  7. 7D. Biton8mål
  8. 8N. Rukavytsya8mål
  9. 9S. Yehezkel8mål
  10. 10B. Sahar7mål

Listorna bygger på 120 av arenans 126 spelade matcher (95 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 316 mål. De 6 övriga saknar den uppgiften hos källan. Att räkna dem ändå hade lagt motståndarnas självmål bland hemmalagets skyttar.