- i tabellen
- 2
- Poäng
- 7
- Matcher
- 3
- V–O–F
- 2–1–0
- Mål
- 3–1
- Form
- VOV
Hur går det?
Säsongen i siffror
- Målskillnad
- +2
- Poäng/match
- 2.33
- Vinstprocent
- 67 %
- Poäng/match
- 1.00
- V–O–F
- 0–1–0
- Mål
- 0–0
- Poäng/match
- 3.00
- V–O–F
- 2–0–0
- Mål
- 3–1
- Högsta
- 3
- Lägsta
- 7
Beräknad slutplacering
1:a
7,53förväntad placering
- 1:a12,1 %
- 2:a10,0 %
- 3:e8,7 %
- 4:e7,4 %
- 5:e6,9 %
- 6:e6,3 %
- 7:e5,7 %
- 8:e5,3 %
- 9:e4,9 %
- 10:e4,4 %
- 11:e4,0 %
- 12:e3,8 %
- 13:e3,5 %
- 14:e3,2 %
- 15:e2,8 %
- 16:e2,5 %
- 17:e2,2 %
- 18:e1,9 %
- 19:e1,6 %
- 20:e1,3 %
- 21:a1,0 %
- 22:a0,6 %
- Vinner ligan
- 12,1 %
- Slutspel
- 29,3 %
- Nedflyttning
- 4,5 %
Byggd på 33 av säsongens 462 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Lag som slutar på samma poäng delar placering: ligans skiljeregel går inte att fastställa ur tabellhistoriken, och en gissad ordning vore ett påstående. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.
Sviter
Ytterligheter
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
2matcher
- 2
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Höll varenda ledning
Lika i paus
1match
- 0
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Låg under i paus
0matcher
Hände aldrig under säsongen.
Hur spelar laget?
Formationer
- 3-4-2-11 match 33 %
- 3-4-31 match 33 %
- 4-2-3-11 match 33 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Målrika eller målsnåla matcher
1.33mål per match, båda lagens · 3 matcher
- 0.00
- Hemma
- 2.00
- Borta
- Över 1.5 mål1 av 333 %
- Över 2.5 mål1 av 333 %
- Över 3.5 mål0 av 30 %
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
0 direkt rött · 0 efter två gula
Straffar
Laget fick ingen straff under säsongen.
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
2 mål i första halvlek, 1 i andra (33 % efter paus). Insläppta: 0 och 1 (100 % efter paus).
Bygger på 3 gjorda och 1 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.38
- Skillnad
- +0.95 (+69.2 %)
- I ligan
- 1 av 22
- Ligasnitt
- 1.18
- Skillnad
- -0.18 (-15.4 %)
- I ligan
- 11 av 22
- Ligasnitt
- 1.18
- Skillnad
- -0.85 (-71.8 %)
- I ligan
- 3 av 22
Stabilitet
- Ligasnitt
- 34.8 %
- Skillnad
- +31.8 % (+91.3 %)
- I ligan
- 3 av 22
- Ligasnitt
- 34.8 %
- Skillnad
- -1.5 % (-4.3 %)
- I ligan
- 6 av 22
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.67
- Skillnad
- -0.67 (-40.0 %)
- I ligan
- 15 av 21
- Ligasnitt
- 1.17
- Skillnad
- +1.83 (+155.5 %)
- I ligan
- 1 av 22
- Ligasnitt
- 0.45
- Skillnad
- -2.45 (-542.1 %)
- Störst i ligan
- 19 av 21
Truppen
25 spelare i truppen, varav 21 kom in på planen. Grupperad på position, mest spelade först. Tankstreck betyder att källan inte har måttet — aldrig att det är noll.
Målvakter1
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.63 |
Försvarare4
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.00 | |
| 3 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.40 | |
| 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.20 | |
| 2 | 115 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 |
Mittfältare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 | 254 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.83 | |
| 3 | 231 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.90 | |
| 3 | 223 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.20 | |
| 3 | 214 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.67 | |
| 3 | 103 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.67 | |
| 2 | 101 | 1 | 1 | 1 | 0 | 7.40 | |
| 2 | 88 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.10 | |
| 2 | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 | |
| 1 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 2 | 9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.30 |
Anfallare6
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 | 270 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.67 | |
| 3 | 194 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.70 | |
| 1 | 66 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.00 | |
| 2 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.35 | |
| 1 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.
Historik
Hemmaarenor
- 2018–2027Estadio Municipal de Castaliadå Nou Estadi Castalia74 matcher·
- 2024–2025Estadio SkyFi Castalia17 matcher·