FootSam
FOOTBALL DATA

Celta de Vigo II

Segunda División 2026/27 · Municipal de Barreiro · Grundad 1923

11i tabellen
Poäng
4
Matcher
3
V–O–F
1–1–1
Mål
5–4
Målskillnad
+1
Poäng/match
1.33
Vinstprocent
33 %
FormOVF
Hemma
Poäng/match
1.50
V–O–F
1–0–1
Mål
5–4
Borta
Poäng/match
1.00
V–O–F
0–1–0
Mål
0–0
Placering under säsongen
Högsta
3
Lägsta
14
Räknad ur matchresultaten.
Tränare

Beräknad slutplacering

18:e

12,44förväntad placering

  • 1:a2,6 %
  • 2:a3,2 %
  • 3:e3,4 %
  • 4:e3,7 %
  • 5:e4,0 %
  • 6:e4,1 %
  • 7:e4,3 %
  • 8:e4,3 %
  • 9:e4,6 %
  • 10:e4,6 %
  • 11:e4,8 %
  • 12:e4,8 %
  • 13:e5,0 %
  • 14:e5,1 %
  • 15:e5,1 %
  • 16:e5,3 %
  • 17:e5,2 %
  • 18:e5,4 %
  • 19:e5,4 %
  • 20:e5,3 %
  • 21:a5,0 %
  • 22:a4,9 %
Vinner ligan
2,6 %
Slutspel
15,2 %
Nedflyttning
20,6 %

Byggd på 33 av säsongens 462 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Laget saknar egen historik i ligan, så prognosen vilar på hur nykomlingar brukar gå. Lag som slutar på samma poäng delar placering: ligans skiljeregel går inte att fastställa ur tabellhistoriken, och en gissad ordning vore ett påstående. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

4 poäng på 3 matcher1.33 poäng per match
0123OVF123

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 11:a av 22Högsta placering 3, lägsta 14
124681012141618202214:a11:aOVF123

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

0matcher

Hände aldrig under säsongen.

Lika i paus

2matcher

1
Vann
1
Oavgjort
0
Förlust

Låg under i paus

1match

0
Vann
0
Oavgjort
1
Förlust

Tog inga poäng

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

3.00mål per match, båda lagens · 3 matcher

4.50
Hemma
0.00
Borta
  • Över 1.5 mål2 av 367 %
  • Över 2.5 mål2 av 367 %
  • Över 3.5 mål1 av 333 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan10–1525 %13 %16–3010 %31–4517 %1346–6020 %75 %18 %61–7517 %476–9080 %26 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

0 mål i första halvlek, 5 i andra (100 % efter paus). Insläppta: 1 och 3 (75 % efter paus).

Bygger på 5 gjorda och 4 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
1.33
Ligasnitt
1.38
Skillnad
-0.05 (-3.3 %)
I ligan
10 av 22
Gjorda mål per match
1.67
Ligasnitt
1.18
Skillnad
+0.48 (+41.0 %)
I ligan
4 av 22
Insläppta mål per match
1.33
Ligasnitt
1.18
Skillnad
+0.15 (+12.8 %)
I ligan
12 av 22

Stabilitet

Hållna nollor
33.3 %
Ligasnitt
34.8 %
Skillnad
-1.5 % (-4.3 %)
I ligan
9 av 22
Matcher utan mål
33.3 %
Ligasnitt
34.8 %
Skillnad
-1.5 % (-4.3 %)
I ligan
6 av 22

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

82.67 per match

Utvisningar

00.00 per match

0 direkt rött · 0 efter två gula

Straffar

Laget fick ingen straff under säsongen.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
1.50
Ligasnitt
1.67
Skillnad
-0.17 (-10.0 %)
I ligan
10 av 21
Poäng per bortamatch
1.00
Ligasnitt
1.17
Skillnad
-0.17 (-14.8 %)
I ligan
10 av 22
Hemmafördel
0.50
Ligasnitt
0.45
Skillnad
+0.05 (+10.5 %)
Störst i ligan
12 av 21

Sviter

Längsta vinstsvit
1 matcher
Slutade i omgång 2
Längsta obesegrade svit
2 matcher
Slutade i omgång 2
Längsta förlustsvit
1 matcher
Slutade i omgång 3

Ytterligheter

Största segrarna
42FC Andorrahemma · 2026-08-24
Värsta förlusterna
12Castellónhemma · 2026-08-31

Formationer

  • 3-4-32 matcher 67 %
  • 3-4-2-11 match 33 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter1

Spelare
327000007.07

Försvarare5

Spelare
327001107.20
322500206.43
319400006.50
318200206.67
14Jan Oliveras22 år
28800006.55

Mittfältare7

Spelare
322502006.97
321600006.70
320200206.47
318010007.03
312510106.93
19000006.90
17H. Cuenca21 år
25601007.05

Anfallare5

Spelare
327000006.67
315720006.93
311310006.73
39901006.77
1800006.30

6 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.