FootSam
FOOTBALL DATA

Khorfakkan

Pro League 2026 · Saqr bin Mohammad al Qassimi Stadium · Grundad 1981

10i tabellen
Poäng
3
Matcher
3
V–O–F
1–0–2
Mål
3–7
Målskillnad
-4
Poäng/match
1.00
Vinstprocent
33 %
FormFFV
Hemma
Poäng/match
1.50
V–O–F
1–0–1
Mål
3–5
Borta
Poäng/match
0.00
V–O–F
0–0–1
Mål
0–2
Placering under säsongen
Högsta
10
Lägsta
14
Räknad ur matchresultaten.

Beräknad slutplacering

10:e

9,58förväntad placering

  • 1:a
  • 2:a< 0,1 %
  • 3:e< 0,1 %
  • 4:e1,2 %
  • 5:e3,3 %
  • 6:e4,6 %
  • 7:e6,7 %
  • 8:e11,7 %
  • 9:e17,1 %
  • 10:e19,5 %
  • 11:e16,5 %
  • 12:e13,1 %
  • 13:e5,6 %
  • 14:e0,6 %
Vinner ligan
Europaspel
1,3 %
Nedflyttning
6,2 %

Byggd på 21 av säsongens 35 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Lag som slutar på samma poäng delar placering: ligans skiljeregel går inte att fastställa ur tabellhistoriken, och en gissad ordning vore ett påstående. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

3 poäng på 3 matcher1.00 poäng per match
0123FFV123

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 10:a av 14Högsta placering 10, lägsta 14
1246810121413:a10:aFFV123

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

1match

0
Vann
0
Oavgjort
1
Förlust

Tappade 3 poäng av 3

Lika i paus

1match

1
Vann
0
Oavgjort
0
Förlust

Låg under i paus

1match

0
Vann
0
Oavgjort
1
Förlust

Tog inga poäng

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

3.33mål per match, båda lagens · 3 matcher

4.00
Hemma
2.00
Borta
  • Över 1.5 mål3 av 3100 %
  • Över 2.5 mål1 av 333 %
  • Över 3.5 mål1 av 333 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan0–1511 %116–3025 %11 %1131–4525 %17 %17 %1146–6025 %17 %11 %161–7525 %16 %476–9067 %35 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

2 mål i första halvlek, 2 i andra (50 % efter paus). Insläppta: 1 och 5 (83 % efter paus).

Bygger på 4 gjorda och 6 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 3 gjorda och 7 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.

Mot ligan

Poäng per match
1.00
Ligasnitt
1.48
Skillnad
-0.48 (-32.3 %)
I ligan
9 av 14
Gjorda mål per match
1.00
Ligasnitt
1.79
Skillnad
-0.79 (-44.0 %)
I ligan
11 av 14
Insläppta mål per match
2.33
Ligasnitt
1.79
Skillnad
+0.55 (+30.7 %)
I ligan
8 av 14

Stabilitet

Hållna nollor
33.3 %
Ligasnitt
23.8 %
Skillnad
+9.5 % (+40.0 %)
I ligan
3 av 14
Matcher utan mål
33.3 %
Ligasnitt
23.8 %
Skillnad
+9.5 % (+40.0 %)
I ligan
7 av 14

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

10.33 per match

Utvisningar

00.00 per match

0 direkt rött · 0 efter två gula

Straffar

Laget fick ingen straff under säsongen.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
1.50
Ligasnitt
1.54
Skillnad
-0.04 (-2.3 %)
I ligan
7 av 14
Poäng per bortamatch
0.00
Ligasnitt
1.32
Skillnad
-1.32 (-100.0 %)
I ligan
9 av 14
Hemmafördel
1.50
Ligasnitt
0.21
Skillnad
+1.29 (+600.0 %)
Störst i ligan
2 av 14

Sviter

Längsta vinstsvit
1 matcher
Slutade i omgång 3
Längsta obesegrade svit
1 matcher
Slutade i omgång 3
Längsta förlustsvit
2 matcher
Slutade i omgång 2

Ytterligheter

Största segrarna
20Al-Dhafrahemma · 2026-08-29
Värsta förlusterna
15Shabab Al Ahli Dubaihemma · 2026-08-15
02Al Ainborta · 2026-08-22

Formationer

Ingen formationsdata för säsongen.

Truppen

Målvakter1

Spelare
09000006.79

Försvarare7

Spelare
11A. Jashak32 år
39010008.16
6A. Nakach24 år
39000007.45
39000007.44
19L. Haquín28 år
29001007.93
16P. Pavlov25 år
08800007.17
02000007.04
2200007.00

Mittfältare7

Spelare
39000006.60
27100106.60
37011007.70
5A. Camara23 år
36000006.76
33000006.43
91O. Traoré24 år
13010007.98
13Ahmed Barman32 år
31900006.92

Anfallare1

Spelare
90A. Diallo23 år
06000006.46

4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.