Argentinos JRS
Liga Profesional Argentina 2019/20 · Diego Armando Maradona · Grundad 1904
- Poäng
- 39
- Matcher
- 23
- V–O–F
- 10–9–4
- Mål
- 22–17
- Målskillnad
- +5
- Poäng/match
- 1.70
- Vinstprocent
- 43 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
6matcher
- 3
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 6 poäng av 18
Lika i paus
12matcher
- 7
- Vann
- 5
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Låg under i paus
5matcher
- 0
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Räddade 1 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
1.70mål per match, båda lagens · 23 matcher
- 2.17
- Hemma
- 1.18
- Borta
- Över 1.5 mål12 av 2352 %
- Över 2.5 mål5 av 2322 %
- Över 3.5 mål2 av 239 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
8 mål i första halvlek, 13 i andra (62 % efter paus). Insläppta: 10 och 8 (44 % efter paus).
Bygger på 21 gjorda och 18 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 22 gjorda och 17 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.36
- Skillnad
- +0.33 (+24.5 %)
- I ligan
- 3 av 24
- Ligasnitt
- 1.14
- Skillnad
- -0.19 (-16.3 %)
- I ligan
- 14 av 24
- Ligasnitt
- 1.14
- Skillnad
- -0.40 (-35.3 %)
- I ligan
- 3 av 24
Stabilitet
- Ligasnitt
- 32.8 %
- Skillnad
- +10.7 % (+32.6 %)
- I ligan
- 3 av 24
- Ligasnitt
- 32.8 %
- Skillnad
- +2.0 % (+6.1 %)
- I ligan
- 11 av 24
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
0 direkt rött · 3 efter två gula
Straffar
2av 2100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.54
- Skillnad
- +0.62 (+40.5 %)
- I ligan
- 2 av 24
- Ligasnitt
- 1.18
- Skillnad
- +0.00 (+0.3 %)
- I ligan
- 10 av 24
- Ligasnitt
- 0.36
- Skillnad
- +0.62 (+170.1 %)
- Störst i ligan
- 4 av 24
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-110 matcher 45 %
- 4-3-39 matcher 41 %
- 4-3-1-22 matcher 9 %
- 4-1-4-11 match 5 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter1
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
L. Chaves23 år | 23 | 2070 | 0 | — | 1 | 0 | 7.05 |
Försvarare6
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Elías Gómez25 år | 22 | 1980 | 1 | 1 | 5 | 1 | 7.13 |
M. Torrén30 år | 22 | 1939 | 1 | — | 8 | 0 | 6.83 |
J. Sandoval32 år | 20 | 1788 | 0 | 1 | 7 | 0 | 6.79 |
C. Quintana31 år | 20 | 1736 | 2 | — | 5 | 1 | 7.11 |
K. Mac Allister21 år | 2 | 164 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
M. Centurión20 år | 1 | 31 | 0 | — | 0 | 0 | 6.50 |
Mittfältare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
F. Mac Allister23 år | 21 | 1650 | 1 | 1 | 7 | 1 | 6.82 |
F. Moyano21 år | 19 | 1280 | 0 | — | 3 | 0 | 6.72 |
F. Vera19 år | 14 | 886 | 1 | — | 5 | 0 | 6.67 |
D. Sosa27 år | 15 | 868 | 0 | 2 | 2 | 0 | 6.69 |
I. Colman24 år | 12 | 718 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.69 |
M. Romero23 år | 14 | 546 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.61 |
M. Miljevic18 år | 6 | 256 | 1 | — | 0 | 0 | 6.73 |
G. Florentín20 år | 5 | 134 | 0 | — | 0 | 0 | 6.74 |
F. Montero30 år | 7 | 108 | 0 | — | 0 | 0 | 6.62 |
T. Andrade22 år | 3 | 48 | 0 | — | 0 | 0 | 6.35 |
F. Ibarra18 år | 1 | 11 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
Anfallare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
S. Silva38 år | 21 | 1862 | 4 | 1 | 7 | 0 | 7.06 |
G. Hauche32 år | 22 | 1821 | 7 | 1 | 5 | 0 | 7.03 |
D. Batallini23 år | 19 | 1591 | 2 | 1 | 4 | 0 | 6.72 |
E. López24 år | 7 | 358 | 1 | — | 1 | 0 | 6.77 |
N. Silva29 år | 8 | 268 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6.62 |
R. Bobadilla32 år | 2 | 36 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
V. Ramis25 år | 5 | 27 | 0 | — | 0 | 0 | 6.27 |
L. Ambrogio20 år | 1 | 4 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
8 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.