- i tabellen
- 6
- Poäng
- 24
- Matcher
- 32
- V–O–F
- 5–9–18
- Mål
- 34–67
- Form
- FFFOFF
Hur går det?
Säsongen i siffror
- Målskillnad
- -33
- Poäng/match
- 0.75
- Vinstprocent
- 16 %
- Poäng/match
- 0.20
- V–O–F
- 0–1–4
- Mål
- 6–13
- Poäng/match
- 0.40
- V–O–F
- 0–2–3
- Mål
- 5–13
- M. van Damtill 1 apr
- S. Højerfrån 1 jan
- K. Wichmannfrån 1 apr
Sviter
Ytterligheter
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
5matcher
- 3
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 4 poäng av 15
Lika i paus
11matcher
- 2
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Låg under i paus
16matcher
- 0
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 12
- Förlust
Räddade 4 poäng
Hur spelar laget?
Formationer
- 4-3-311 matcher 34 %
- 4-2-3-18 matcher 25 %
- 4-4-23 matcher 9 %
- 4-5-13 matcher 9 %
- 5-3-23 matcher 9 %
- 3-4-2-11 match 3 %
- 4-3-1-21 match 3 %
- 4-3-2-11 match 3 %
- 5-4-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Målrika eller målsnåla matcher
3.16mål per match, båda lagens · 32 matcher
- 3.25
- Hemma
- 3.06
- Borta
- Över 1.5 mål27 av 3284 %
- Över 2.5 mål22 av 3269 %
- Över 3.5 mål16 av 3250 %
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 1 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
2av 540 %
3 missade.
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
8 mål i första halvlek, 24 i andra (71 % efter paus). Insläppta: 29 och 34 (51 % efter paus).
Bygger på 34 gjorda och 67 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.36
- Skillnad
- -0.61 (-44.8 %)
- I ligan
- 12 av 12
- Ligasnitt
- 1.57
- Skillnad
- -0.51 (-32.3 %)
- I ligan
- 11 av 12
- Ligasnitt
- 1.57
- Skillnad
- +0.52 (+33.3 %)
- I ligan
- 12 av 12
Stabilitet
- Ligasnitt
- 20.2 %
- Skillnad
- -7.7 % (-38.2 %)
- I ligan
- 11 av 12
- Ligasnitt
- 20.2 %
- Skillnad
- +23.5 % (+116.2 %)
- I ligan
- 12 av 12
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.63
- Skillnad
- -0.82 (-50.2 %)
- I ligan
- 12 av 12
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- -0.40 (-36.7 %)
- I ligan
- 10 av 12
- Ligasnitt
- 0.55
- Skillnad
- -0.42 (-77.1 %)
- Störst i ligan
- 10 av 12
Truppen
47 spelare i truppen, varav 33 kom in på planen. Grupperad på position, mest spelade först. Tankstreck betyder att källan inte har måttet — aldrig att det är noll.
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
V. Müller23 år | 30 | 2610 | 0 | 0 | 1 | — | 6.93 |
B. Pedersen16 år | 12 | 90 | 0 | 0 | 0 | — | 6.30 |
R. de Boer26 år | 23 | 90 | 0 | 0 | 0 | — | 6.90 |
Försvarare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
K. Jørgensen24 år | 29 | 2579 | 4 | 2 | 4 | — | 6.98 |
L. Kramer25 år | 29 | 2523 | 0 | 1 | 5 | 0 | 6.98 |
B. Pudel23 år | 25 | 1690 | 1 | 1 | 6 | — | 6.91 |
A. Bruus25 år | 20 | 1543 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.48 |
O. Diakhité30 år | 13 | 865 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.85 |
Nóel Atli Arnórsson17 år | 18 | 832 | 0 | 2 | 1 | — | 6.45 |
S. Otoa20 år | 11 | 652 | 0 | 1 | 0 | — | 6.89 |
| 13 | 354 | 0 | 0 | 2 | — | 6.62 | |
M. Nielsen23 år | 25 | 271 | 0 | 0 | 2 | — | 6.51 |
E. Makolli19 år | 12 | 91 | 0 | 0 | 0 | — | 6.45 |
Diego Caballo30 år | 5 | 79 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.36 |
Christian Tcacenco17 år | 3 | 46 | 0 | 0 | 0 | — | 6.90 |
Mittfältare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
K. Davidsen19 år | 30 | 1710 | 0 | 1 | 6 | — | 6.80 |
M. Bomholt18 år | 30 | 1464 | 3 | 0 | 2 | — | 6.75 |
M. Widell22 år | 16 | 1349 | 3 | 2 | 2 | 1 | 7.27 |
M. Jiménez21 år | 27 | 1291 | 0 | 1 | 7 | — | 6.67 |
T. Hernes18 år | 12 | 771 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.65 |
I. Hansen-Aarøen19 år | 14 | 765 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.63 |
M. Højholt23 år | 2 | 156 | 1 | 0 | 0 | — | 6.80 |
Marcus Bonde17 år | 2 | 91 | 0 | 0 | 0 | — | 6.70 |
V. Damgaard17 år | 11 | 85 | 0 | 0 | 0 | — | 6.77 |
Anfallare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
M. Jørgensen23 år | 31 | 2790 | 10 | 5 | 0 | — | 6.93 |
O. Ross19 år | 30 | 1816 | 2 | 1 | 3 | — | 6.74 |
A. Jasson22 år | 30 | 1481 | 1 | 2 | 4 | — | 6.60 |
K. John21 år | 30 | 748 | 0 | 1 | 1 | — | 6.60 |
J. Iredale24 år | 15 | 643 | 3 | 0 | 0 | — | 6.67 |
N. Helenius33 år | 16 | 562 | 3 | 3 | 0 | 0 | 6.89 |
J. Adedeji24 år | 8 | 293 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.49 |
A. Seydel28 år | 6 | 102 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7.08 |
Mohamed Amar Diagne18 år | 10 | 33 | 0 | 0 | 0 | — | 6.53 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 47 rader är märkta.
14 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.
Historik
Hemmaarenor
- 2011–2012Energi Nord Arena16 matcher·
- 2014–2023Parken2 matcher·
- 2017–2025Aalborg Portland Park126 matcher·
- 2020Nacionalni Nogometni Center Brdo1 match·