Huddersfield
League One 2025/26 · Accu Stadium · Grundad 1908
- Poäng
- 67
- Matcher
- 46
- V–O–F
- 18–13–15
- Mål
- 74–64
- Målskillnad
- +10
- Poäng/match
- 1.46
- Vinstprocent
- 39 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
16matcher
- 10
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Tappade 14 poäng av 48
Lika i paus
15matcher
- 7
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Låg under i paus
15matcher
- 1
- Vann
- 5
- Oavgjort
- 9
- Förlust
Räddade 8 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
3.00mål per match, båda lagens · 46 matcher
- 3.00
- Hemma
- 3.00
- Borta
- Över 1.5 mål35 av 4676 %
- Över 2.5 mål27 av 4659 %
- Över 3.5 mål20 av 4643 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
32 mål i första halvlek, 45 i andra (58 % efter paus). Insläppta: 24 och 37 (61 % efter paus).
Bygger på 77 gjorda och 61 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 74 gjorda och 64 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- +0.08 (+6.1 %)
- I ligan
- 9 av 24
- Ligasnitt
- 1.31
- Skillnad
- +0.30 (+22.6 %)
- I ligan
- 4 av 24
- Ligasnitt
- 1.31
- Skillnad
- +0.08 (+5.9 %)
- I ligan
- 16 av 24
Stabilitet
- Ligasnitt
- 26.8 %
- Skillnad
- +1.5 % (+5.4 %)
- I ligan
- 8 av 24
- Ligasnitt
- 26.9 %
- Skillnad
- -11.7 % (-43.4 %)
- I ligan
- 3 av 24
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 3 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
3av 3100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.63
- Skillnad
- +0.20 (+12.0 %)
- I ligan
- 8 av 24
- Ligasnitt
- 1.12
- Skillnad
- -0.03 (-2.5 %)
- I ligan
- 12 av 24
- Ligasnitt
- 0.51
- Skillnad
- +0.22 (+43.6 %)
- Störst i ligan
- 7 av 24
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 3-4-2-117 matcher 37 %
- 4-2-3-117 matcher 37 %
- 3-5-26 matcher 13 %
- 3-4-1-22 matcher 4 %
- 3-4-31 match 2 %
- 4-2-2-21 match 2 %
- 5-3-21 match 2 %
- 5-4-11 match 2 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter4
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 33 | 2859 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.86 | |
| 10 | 846 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6.32 | |
| 5 | 298 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.08 | |
| 2 | 135 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 |
Försvarare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 33 | 2779 | 1 | 0 | 6 | 0 | 7.00 | |
| 43 | 2472 | 4 | 4 | 4 | 0 | 6.68 | |
| 32 | 2362 | 0 | 5 | 3 | 0 | 6.69 | |
| 27 | 2276 | 1 | 1 | 2 | 0 | 6.91 | |
| 28 | 2184 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6.87 | |
| 32 | 1872 | 2 | 6 | 7 | 0 | 6.75 | |
| 24 | 1776 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.80 | |
| 4 | 315 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7.13 | |
| 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Mittfältare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 44 | 3549 | 7 | 2 | 10 | 0 | 7.10 | |
| 44 | 3279 | 7 | 6 | 10 | 0 | 6.92 | |
| 20 | 1690 | 0 | 2 | 2 | 0 | 6.68 | |
| 32 | 1636 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6.77 | |
| 21 | 1560 | 2 | 1 | 3 | 0 | 7.07 | |
| 23 | 1378 | 10 | 2 | 2 | 0 | 7.07 | |
| 22 | 1290 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6.71 | |
| 21 | 668 | 3 | 3 | 4 | 0 | 6.65 | |
| 8 | 647 | 1 | 1 | 3 | 0 | 7.30 | |
| 12 | 575 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.66 | |
| 13 | 537 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6.55 | |
| 13 | 481 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6.82 | |
| 8 | 248 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6.34 | |
| 3 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.60 |
Anfallare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 34 | 2173 | 7 | 6 | 3 | 2 | 6.71 | |
| 23 | 1564 | 8 | 5 | 1 | 0 | 6.86 | |
| 21 | 1452 | 1 | 2 | 3 | 0 | 6.70 | |
| 29 | 1218 | 2 | 5 | 1 | 0 | 6.53 | |
| 19 | 645 | 4 | 1 | 2 | 0 | 6.69 | |
| 6 | 328 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 6 | 242 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.35 | |
| 5 | 110 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.38 | |
| 2 | 34 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.95 | |
R. Healey30 år | 2 | 17 | — | 0 | 0 | — | 6.70 |
3 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.