FootSam
FOOTBALL DATA

Pardubice

Czech Liga 2020/21 · Stadion Arnosta Kostala · Grundad 2008

7i tabellen
Poäng
52
Matcher
34
V–O–F
15–7–12
Mål
41–42
Målskillnad
-1
Poäng/match
1.53
Vinstprocent
44 %
FormFVOFVV
Hemma
Poäng/match
1.76
V–O–F
8–6–3
Mål
26–18
Borta
Poäng/match
1.29
V–O–F
7–1–9
Mål
15–24
Placering under säsongen
Högsta
6
Lägsta
13
Räknad ur matchresultaten.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

52 poäng på 34 matcher1.53 poäng per match
0123FVOFVVVFOOVFOVFFVVFVFVFOVFVOVOFVVF15101520253034

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 7:a av 18Högsta placering 6, lägsta 13
12468101214161813:a7:aFVOFVVVFOOVFOVFFVVFVFVFOVFVOVOFVVF15101520253034

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

11matcher

9
Vann
2
Oavgjort
0
Förlust

Tappade 4 poäng av 33

Lika i paus

12matcher

6
Vann
3
Oavgjort
3
Förlust

Låg under i paus

11matcher

0
Vann
2
Oavgjort
9
Förlust

Räddade 2 poäng

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

2.44mål per match, båda lagens · 34 matcher

2.59
Hemma
2.29
Borta
  • Över 1.5 mål24 av 3471 %
  • Över 2.5 mål15 av 3444 %
  • Över 3.5 mål8 av 3424 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan460–1510 %14 %13 %1516–303 %12 %14 %9831–4523 %19 %14 %8746–6020 %16 %18 %10761–7525 %16 %19 %5576–9013 %12 %17 %3591–1058 %12 %5 %106–1200 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

14 mål i första halvlek, 23 i andra (57 % efter paus). Insläppta: 19 och 19 (44 % efter paus).

Bygger på 40 gjorda och 43 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 41 gjorda och 42 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.

Mot ligan

Poäng per match
1.53
Ligasnitt
1.37
Skillnad
+0.16 (+11.8 %)
I ligan
6 av 18
Gjorda mål per match
1.21
Ligasnitt
1.34
Skillnad
-0.14 (-10.2 %)
I ligan
9 av 18
Insläppta mål per match
1.24
Ligasnitt
1.34
Skillnad
-0.11 (-8.0 %)
I ligan
8 av 18

Stabilitet

Hållna nollor
32.4 %
Ligasnitt
28.9 %
Skillnad
+3.4 % (+11.9 %)
I ligan
5 av 18
Matcher utan mål
32.4 %
Ligasnitt
28.9 %
Skillnad
+3.4 % (+11.9 %)
I ligan
12 av 18

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

minst 56minst 1.65 per match

Utvisningar

minst 4minst 0.12 per match

minst 3 direkt rött · andra gult saknas i källan

Straffar

5av 5100 %

Ingen missad.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
1.76
Ligasnitt
1.50
Skillnad
+0.26 (+17.6 %)
I ligan
6 av 18
Poäng per bortamatch
1.29
Ligasnitt
1.24
Skillnad
+0.06 (+4.8 %)
I ligan
7 av 18
Hemmafördel
0.47
Ligasnitt
0.26
Skillnad
+0.21 (+77.8 %)
Störst i ligan
6 av 18

Sviter

Längsta vinstsvit
3 matcher
Slutade i omgång 7
Längsta obesegrade svit
5 matcher
Slutade i omgång 30
Längsta förlustsvit
2 matcher
Slutade i omgång 16

Ytterligheter

Största segrarna
40Zlinborta · 2021-04-25
30Slovan Liberechemma · 2020-09-27
30Plzenhemma · 2021-05-16
Värsta förlusterna
14Mlada Boleslavborta · 2020-11-21
14Slovan Liberecborta · 2021-02-26
03Baník Ostravaborta · 2020-09-19

Formationer

  • 4-1-4-122 matcher 65 %
  • 4-2-3-110 matcher 29 %
  • 4-5-12 matcher 6 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter3

Spelare
221919000
121051020
190000

Försvarare10

Spelare
M. Toml24 år
343060230
282410130
251933021
M. Surzyn22 år
251895340
191398120
D. Kostka24 år
181281120
J. Prosek25 år
161231032
J. Sláma21 år
25463010
P. Kurka18 år
110000
L. Hušek19 år
35000

Mittfältare11

Spelare
302558550
T. Solil20 år
292376050
272064240
Cadu23 år
291983761
231887140
Ewerton23 år
281560330
14594100
190000
873010
S. Šimek18 år
362000
V. Sychra18 år
12000

Anfallare4

Spelare
301726230
D. Huf21 år
301192910
14309110
241010

4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.