- i tabellen
- 20
- Poäng
- -57
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 1–3–34
- Mål
- 22–169
- Form
- FFFFFV
Hur går det?
Säsongen i siffror
- Målskillnad
- -147
- Poäng/match
- 0.16
- Vinstprocent
- 3 %
- Poäng/match
- 0.26
- V–O–F
- 1–2–16
- Mål
- 16–81
- Poäng/match
- 0.05
- V–O–F
- 0–1–18
- Mål
- 6–88
- Högsta
- 7
- Lägsta
- 20
Sviter
Ytterligheter
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
0matcher
Hände aldrig under säsongen.
Lika i paus
7matcher
- 1
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
31matcher
- 0
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 29
- Förlust
Räddade 2 poäng
Hur spelar laget?
Formationer
- 4-1-4-116 matcher 42 %
- 4-2-3-16 matcher 16 %
- 4-4-26 matcher 16 %
- 5-3-23 matcher 8 %
- 5-4-13 matcher 8 %
- 4-3-32 matcher 5 %
- 4-1-3-21 match 3 %
- 4-5-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Målrika eller målsnåla matcher
5.03mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 5.11
- Hemma
- 4.95
- Borta
- Över 1.5 mål37 av 3897 %
- Över 2.5 mål36 av 3895 %
- Över 3.5 mål30 av 3879 %
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
— direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
10 mål i första halvlek, 13 i andra (57 % efter paus). Insläppta: 78 och 90 (54 % efter paus).
Bygger på 23 gjorda och 168 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 22 gjorda och 169 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -1.21 (-88.5 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 1.46
- Skillnad
- -0.88 (-60.2 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 1.47
- Skillnad
- +2.98 (+203.3 %)
- I ligan
- 20 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 28.4 %
- Skillnad
- -28.4 % (-100.0 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 28.6 %
- Skillnad
- +29.3 % (+102.3 %)
- I ligan
- 20 av 20
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.61
- Skillnad
- -1.34 (-83.6 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 1.13
- Skillnad
- -1.08 (-95.4 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 0.47
- Skillnad
- -0.26 (-55.5 %)
- Störst i ligan
- 16 av 20
Truppen
55 spelare i truppen, varav 51 kom in på planen. Grupperad på position, mest spelade först. Tankstreck betyder att källan inte har måttet — aldrig att det är noll.
Övriga51
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 2638 | 1 | 2 | 4 | 0 | 6.58 | |
| 30 | 2589 | 0 | 0 | 5 | 2 | 6.09 | |
| 35 | 2428 | 3 | 1 | 3 | 0 | 6.42 | |
| 26 | 2311 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.01 | |
| 31 | 1868 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.19 | |
| 25 | 1837 | 0 | 1 | 4 | 1 | 6.20 | |
| 20 | 1774 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5.91 | |
| 20 | 1732 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.97 | |
| 20 | 1511 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.34 | |
| 17 | 1424 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5.66 | |
| 25 | 1370 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6.41 | |
| 20 | 1285 | 3 | 1 | 1 | 0 | 6.64 | |
| 25 | 1265 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.37 | |
| 14 | 1264 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6.46 | |
| 13 | 1175 | 7 | 1 | 1 | 0 | 7.25 | |
| 15 | 1105 | 2 | 1 | 2 | 0 | 6.52 | |
| 15 | 1095 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6.08 | |
| 12 | 994 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5.89 | |
| 16 | 914 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5.77 | |
| 14 | 743 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.07 | |
| 13 | 634 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.08 | |
| 12 | 624 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.16 | |
| 6 | 463 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.53 | |
| 10 | 459 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.16 | |
| 13 | 425 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.48 | |
| 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.55 | |
| 4 | 360 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.25 | |
| 4 | 356 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7.23 | |
| 7 | 310 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.92 | |
| 10 | 265 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.42 | |
| 8 | 249 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.28 | |
| 3 | 226 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.80 | |
| 5 | 181 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.06 | |
| 5 | 170 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.36 | |
| 4 | 145 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.28 | |
| 4 | 135 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.45 | |
| 4 | 130 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.48 | |
| 4 | 129 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.33 | |
| 6 | 127 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.28 | |
| 5 | 106 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.34 | |
| 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.70 | |
| 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.90 | |
| 5 | 67 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.28 | |
| 2 | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 3 | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 | |
| 3 | 45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.90 | |
| 2 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 | |
| 2 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 2 | 26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.35 | |
| 3 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.55 | |
| 1 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.
Historik
Hemmaarenor
- 2011–2021Yeni Adana Stadyumudå 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu67 matcher·
- 2020Eryaman Stadyumu1 match·
- 2021–2026Yeni Adana Stadyumu103 matcher·
- 2021Mersin Stadyumu1 match·