Fagiano Okayama
J1 League 2027/27 · City Light Stadium · Grundad 2004
- Poäng
- 4
- Matcher
- 4
- V–O–F
- 1–1–2
- Mål
- 3–4
- Målskillnad
- -1
- Poäng/match
- 1.00
- Vinstprocent
- 25 %
Beräknad slutplacering
17:e
11,70förväntad placering
- 1:a2,1 %
- 2:a2,8 %
- 3:e3,4 %
- 4:e3,9 %
- 5:e4,1 %
- 6:e4,5 %
- 7:e4,8 %
- 8:e5,0 %
- 9:e5,0 %
- 10:e5,5 %
- 11:e5,4 %
- 12:e5,7 %
- 13:e5,7 %
- 14:e6,0 %
- 15:e5,9 %
- 16:e6,2 %
- 17:e6,2 %
- 18:e6,2 %
- 19:e6,0 %
- 20:e5,6 %
- Vinner ligan
- 2,1 %
- Europaspel
- 8,3 %
- Nedflyttning
- 17,7 %
Byggd på 40 av säsongens 380 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
0matcher
Hände aldrig under säsongen.
Lika i paus
3matcher
- 1
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Låg under i paus
1match
- 0
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tog inga poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
1.75mål per match, båda lagens · 4 matcher
- 0.50
- Hemma
- 3.00
- Borta
- Över 1.5 mål2 av 450 %
- Över 2.5 mål2 av 450 %
- Över 3.5 mål0 av 40 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
2 mål i första halvlek, 1 i andra (33 % efter paus). Insläppta: 3 och 1 (25 % efter paus).
Bygger på 3 gjorda och 4 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.40
- Skillnad
- -0.40 (-28.6 %)
- I ligan
- 13 av 20
- Ligasnitt
- 1.52
- Skillnad
- -0.77 (-50.8 %)
- I ligan
- 16 av 20
- Ligasnitt
- 1.52
- Skillnad
- -0.52 (-34.4 %)
- I ligan
- 5 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 22.5 %
- Skillnad
- +27.5 % (+122.2 %)
- I ligan
- 1 av 20
- Ligasnitt
- 22.5 %
- Skillnad
- +2.5 % (+11.1 %)
- I ligan
- 10 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
0 direkt rött · 0 efter två gula
Straffar
Laget fick ingen straff under säsongen.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.72
- Skillnad
- +0.28 (+16.5 %)
- I ligan
- 5 av 20
- Ligasnitt
- 1.07
- Skillnad
- -1.07 (-100.0 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 0.65
- Skillnad
- +1.35 (+207.7 %)
- Störst i ligan
- 2 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 3-4-2-14 matcher 100 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 1 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 |
Försvarare5
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | 370 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.90 | |
| 4 | 370 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 | |
| 4 | 363 | 1 | 1 | 0 | 0 | 7.08 | |
| 2 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 | |
| 1 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 |
Mittfältare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | 356 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.85 | |
| 4 | 336 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.95 | |
| 4 | 325 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.15 | |
| 4 | 275 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.63 | |
| 3 | 103 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.87 | |
| 3 | 60 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.73 | |
| 1 | 45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 | |
| 1 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 1 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Anfallare6
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | 308 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 | |
| 4 | 304 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.70 | |
| 4 | 269 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.78 | |
| 1 | 82 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.43 | |
| 3 | 70 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.63 | |
| 2 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.40 |
3 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.