Yokohama FC
J1 League 2025 · NHK Spring Mitsuzawa Football Stadium · Grundad 1998
- Poäng
- 35
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 9–8–21
- Mål
- 27–45
- Målskillnad
- -18
- Poäng/match
- 0.92
- Vinstprocent
- 24 %
- S. Yomoda
- Daisuke Sudofrån 1 jun
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
7matcher
- 4
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Tappade 8 poäng av 21
Lika i paus
25matcher
- 5
- Vann
- 7
- Oavgjort
- 13
- Förlust
Låg under i paus
6matcher
- 0
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Tog inga poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
1.89mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 1.74
- Hemma
- 2.05
- Borta
- Över 1.5 mål21 av 3855 %
- Över 2.5 mål12 av 3832 %
- Över 3.5 mål4 av 3811 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
12 mål i första halvlek, 17 i andra (59 % efter paus). Insläppta: 13 och 30 (70 % efter paus).
Bygger på 29 gjorda och 43 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 27 gjorda och 45 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.45 (-32.9 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 1.20
- Skillnad
- -0.49 (-40.7 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 1.20
- Skillnad
- -0.01 (-1.2 %)
- I ligan
- 11 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 30.9 %
- Skillnad
- +0.7 % (+2.1 %)
- I ligan
- 9 av 20
- Ligasnitt
- 30.9 %
- Skillnad
- +13.8 % (+44.7 %)
- I ligan
- 19 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
1 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
Laget fick ingen straff under säsongen.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.58
- Skillnad
- -0.42 (-26.8 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 1.16
- Skillnad
- -0.48 (-41.2 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 0.42
- Skillnad
- +0.06 (+13.2 %)
- Störst i ligan
- 7 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
Ingen formationsdata för säsongen.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24 | 2160 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.88 | |
J. Słowik33 år | 12 | 1080 | — | 0 | 3 | — | 6.92 |
| 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 |
Försvarare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 37 | 3285 | 2 | 0 | 5 | 0 | 6.91 | |
| 34 | 2545 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6.82 | |
| 28 | 2078 | 2 | 0 | 4 | 1 | 6.95 | |
| 28 | 2029 | 0 | 2 | 2 | 0 | 7.15 | |
| 23 | 1965 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.81 | |
| 11 | 900 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.83 | |
| 0 | 720 | 1 | 1 | 1 | 0 | 7.15 | |
| 0 | 135 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.83 |
Mittfältare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 2563 | 2 | 1 | 4 | 0 | 6.90 | |
| 0 | 2303 | 1 | 0 | 4 | 1 | 6.85 | |
| 30 | 1975 | 1 | 3 | 1 | 0 | 6.80 | |
| 21 | 1466 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.63 | |
| 24 | 1387 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.60 | |
| 18 | 737 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.74 | |
| 13 | 614 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6.86 | |
M. Arai27 år | 9 | 408 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 |
| 0 | 325 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.62 | |
| 7 | 267 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.71 | |
| 4 | 59 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.48 | |
| 2 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31 | 2100 | 3 | 1 | 4 | 0 | 6.75 | |
| 35 | 1753 | 4 | 3 | 4 | 1 | 6.82 | |
| 21 | 1286 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.90 | |
| 22 | 1210 | 2 | 1 | 3 | 0 | 6.59 | |
| 0 | 757 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.68 | |
| 15 | 631 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6.59 | |
| 16 | 318 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.58 | |
| 0 | 285 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.46 | |
| 10 | 192 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.43 | |
| 2 | 28 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 1 | 26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
3 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.