Cerezo Osaka
J1 League 2025 · Yodoko Sakura Stadium · Grundad 1957
- Poäng
- 52
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 14–10–14
- Mål
- 60–57
- Målskillnad
- +3
- Poäng/match
- 1.37
- Vinstprocent
- 37 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
10matcher
- 5
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 11 poäng av 30
Lika i paus
19matcher
- 8
- Vann
- 5
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Låg under i paus
9matcher
- 1
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Räddade 4 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
3.08mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.53
- Hemma
- 3.63
- Borta
- Över 1.5 mål33 av 3887 %
- Över 2.5 mål23 av 3861 %
- Över 3.5 mål13 av 3834 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
30 mål i första halvlek, 28 i andra (48 % efter paus). Insläppta: 30 och 29 (49 % efter paus).
Bygger på 58 gjorda och 59 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 60 gjorda och 57 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.00 (-0.3 %)
- I ligan
- 10 av 20
- Ligasnitt
- 1.20
- Skillnad
- +0.38 (+31.7 %)
- I ligan
- 3 av 20
- Ligasnitt
- 1.20
- Skillnad
- +0.30 (+25.1 %)
- I ligan
- 17 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 30.9 %
- Skillnad
- -17.8 % (-57.4 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 30.9 %
- Skillnad
- -15.1 % (-48.9 %)
- I ligan
- 4 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
0 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
2av 2100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.58
- Skillnad
- -0.00 (-0.2 %)
- I ligan
- 8 av 20
- Ligasnitt
- 1.16
- Skillnad
- -0.01 (-0.5 %)
- I ligan
- 8 av 20
- Ligasnitt
- 0.42
- Skillnad
- +0.00 (+0.6 %)
- Störst i ligan
- 9 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-128 matcher 74 %
- 4-3-35 matcher 13 %
- 3-4-2-14 matcher 11 %
- 4-4-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 | 2699 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.87 | |
| 9 | 733 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.79 |
Försvarare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 33 | 2898 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7.09 | |
| 31 | 2410 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.71 | |
| 25 | 1827 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.89 | |
| 22 | 1819 | 2 | 0 | 3 | 0 | 7.00 | |
| 22 | 1208 | 1 | 0 | 2 | 1 | 6.79 | |
| 14 | 923 | 2 | 1 | 1 | 0 | 7.01 | |
| 13 | 868 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.79 | |
| 11 | 740 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 | |
| 9 | 703 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.23 | |
| 9 | 572 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.51 | |
| 2 | 36 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.40 |
Mittfältare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 2469 | 7 | 15 | 2 | 0 | 7.59 | |
| 29 | 2283 | 3 | 0 | 2 | 0 | 7.12 | |
S. Kagawa35 år | 33 | 1793 | 2 | 2 | 3 | — | 6.94 |
| 30 | 1693 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.89 | |
| 19 | 1418 | 4 | 4 | 2 | 0 | 7.20 | |
| 30 | 1305 | 4 | 2 | 0 | 0 | 7.09 | |
| 22 | 732 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.55 | |
| 17 | 670 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6.76 | |
| 11 | 403 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.71 | |
| 9 | 314 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.99 | |
| 1 | 19 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.60 |
Anfallare5
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 36 | 2583 | 18 | 3 | 5 | 0 | 7.05 | |
| 36 | 2283 | 5 | 2 | 1 | 0 | 6.92 | |
| 34 | 1845 | 4 | 4 | 3 | 0 | 6.99 | |
| 16 | 499 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6.73 | |
| 6 | 26 | 2 | 0 | 0 | 0 | 7.00 |
5 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.