- i tabellen
- 18
- Poäng
- 35
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 9–8–21
- Mål
- 27–45
- Form
- VFFFOF
Hur går det?
Säsongen i siffror
- Målskillnad
- -18
- Poäng/match
- 0.92
- Vinstprocent
- 24 %
- Poäng/match
- 1.16
- V–O–F
- 6–4–9
- Mål
- 13–20
- Poäng/match
- 0.68
- V–O–F
- 3–4–12
- Mål
- 14–25
- Högsta
- 9
- Lägsta
- 19
- S. Yomoda
- Daisuke Sudofrån 1 jun
Sviter
Ytterligheter
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
7matcher
- 4
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Tappade 8 poäng av 21
Lika i paus
25matcher
- 5
- Vann
- 7
- Oavgjort
- 13
- Förlust
Låg under i paus
6matcher
- 0
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Tog inga poäng
Hur spelar laget?
Formationer
Ingen formationsdata för säsongen.
Målrika eller målsnåla matcher
1.89mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 1.74
- Hemma
- 2.05
- Borta
- Över 1.5 mål21 av 3855 %
- Över 2.5 mål12 av 3832 %
- Över 3.5 mål4 av 3811 %
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
— direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
Laget fick ingen straff under säsongen.
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
12 mål i första halvlek, 17 i andra (59 % efter paus). Insläppta: 13 och 30 (70 % efter paus).
Bygger på 29 gjorda och 43 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 27 gjorda och 45 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.45 (-32.9 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 1.20
- Skillnad
- -0.49 (-40.7 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 1.20
- Skillnad
- -0.01 (-1.2 %)
- I ligan
- 11 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 30.9 %
- Skillnad
- +0.7 % (+2.1 %)
- I ligan
- 9 av 20
- Ligasnitt
- 30.9 %
- Skillnad
- +13.8 % (+44.7 %)
- I ligan
- 19 av 20
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.58
- Skillnad
- -0.42 (-26.8 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 1.16
- Skillnad
- -0.48 (-41.2 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 0.42
- Skillnad
- +0.06 (+13.2 %)
- Störst i ligan
- 7 av 20
Truppen
37 spelare i truppen, varav 34 kom in på planen. Grupperad på position, mest spelade först. Tankstreck betyder att källan inte har måttet — aldrig att det är noll.
Övriga34
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 37 | 3285 | 2 | 0 | 5 | 0 | 6.91 | |
| 32 | 2563 | 2 | 1 | 4 | 0 | 6.90 | |
| 34 | 2545 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6.82 | |
| 32 | 2303 | 0 | 0 | 4 | 1 | 6.85 | |
| 24 | 2160 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.88 | |
| 31 | 2100 | 3 | 1 | 4 | 0 | 6.75 | |
| 28 | 2078 | 2 | 0 | 5 | 1 | 6.95 | |
| 28 | 2029 | 0 | 2 | 2 | 0 | 7.15 | |
| 30 | 1975 | 1 | 3 | 1 | 0 | 6.80 | |
| 23 | 1965 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.81 | |
| 35 | 1753 | 4 | 3 | 5 | 1 | 6.82 | |
| 21 | 1466 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.63 | |
| 24 | 1387 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.60 | |
| 21 | 1286 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.90 | |
| 22 | 1210 | 2 | 1 | 3 | 0 | 6.59 | |
| 12 | 1080 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.88 | |
| 11 | 900 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.83 | |
| 18 | 757 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.68 | |
| 19 | 737 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.74 | |
| 8 | 720 | 1 | 1 | 1 | 0 | 7.15 | |
| 16 | 631 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6.59 | |
| 13 | 614 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6.86 | |
| 9 | 408 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.57 | |
| 13 | 325 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.62 | |
| 16 | 318 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.58 | |
| 9 | 285 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.46 | |
| 7 | 267 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.71 | |
| 10 | 192 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.43 | |
| 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.75 | |
| 5 | 135 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.83 | |
| 5 | 59 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.48 | |
| 2 | 28 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 1 | 26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 | |
| 2 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
3 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.
Historik
Hemmaarenor
- 2015–2026NHK Spring Mitsuzawa Football Stadium95 matcher·
- 2018Pikara Stadium1 match·