Shonan Bellmare
J1 League 2025 · Lemon Gas Stadium Hiratsuka · Grundad 1968
- Poäng
- 32
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 8–8–22
- Mål
- 36–63
- Målskillnad
- -27
- Poäng/match
- 0.84
- Vinstprocent
- 21 %
- S. Yamaguchi
- Tetsu Nagasawafrån 1 jun
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
9matcher
- 5
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 9 poäng av 27
Lika i paus
13matcher
- 3
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Låg under i paus
16matcher
- 0
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 13
- Förlust
Räddade 3 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.61mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.79
- Hemma
- 2.42
- Borta
- Över 1.5 mål26 av 3868 %
- Över 2.5 mål18 av 3847 %
- Över 3.5 mål8 av 3821 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
15 mål i första halvlek, 20 i andra (57 % efter paus). Insläppta: 28 och 36 (56 % efter paus).
Bygger på 35 gjorda och 64 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 36 gjorda och 63 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.53 (-38.6 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 1.20
- Skillnad
- -0.25 (-21.0 %)
- I ligan
- 15 av 20
- Ligasnitt
- 1.20
- Skillnad
- +0.46 (+38.3 %)
- I ligan
- 19 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 30.9 %
- Skillnad
- -15.1 % (-48.9 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 30.9 %
- Skillnad
- +11.2 % (+36.2 %)
- I ligan
- 17 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
2 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.58
- Skillnad
- -0.48 (-30.1 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 1.16
- Skillnad
- -0.58 (-50.2 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 0.42
- Skillnad
- +0.11 (+25.8 %)
- Störst i ligan
- 5 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 3-1-4-228 matcher 74 %
- 3-4-2-18 matcher 21 %
- 5-3-22 matcher 5 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter4
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 | 1800 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.12 | |
| 0 | 810 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.17 | |
| 7 | 630 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.80 | |
| 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 |
Försvarare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 36 | 2860 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6.99 | |
| 21 | 1857 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.29 | |
| 17 | 1376 | 1 | 0 | 4 | 1 | 6.82 | |
| 15 | 1300 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.95 | |
| 21 | 971 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.59 | |
| 15 | 971 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.59 | |
| 10 | 818 | 0 | 1 | 1 | 0 | 7.00 | |
| 15 | 663 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.70 | |
| 7 | 151 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.55 |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 2467 | 2 | 6 | 4 | 0 | 6.96 | |
| 30 | 2073 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.64 | |
| 31 | 1978 | 2 | 1 | 4 | 0 | 6.77 | |
| 28 | 1698 | 4 | 1 | 1 | 0 | 6.85 | |
| 20 | 1629 | 0 | 3 | 1 | 0 | 6.98 | |
| 21 | 1169 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.77 | |
| 14 | 1143 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.66 | |
| 24 | 1066 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.61 | |
| 27 | 1037 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.61 | |
| 10 | 687 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.79 | |
| 7 | 413 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.53 | |
| 10 | 243 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.79 | |
| 5 | 212 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.53 |
Anfallare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 37 | 2913 | 9 | 4 | 6 | 0 | 7.07 | |
| 18 | 1326 | 4 | 2 | 1 | 0 | 6.88 | |
| 22 | 906 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.67 | |
| 13 | 597 | 1 | 2 | 0 | 0 | 6.79 | |
Luiz Phellype31 år | 20 | 548 | 4 | 1 | 2 | — | 6.70 |
| 13 | 285 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.69 | |
| 10 | 260 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.69 | |
| 5 | 165 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.55 | |
| 5 | 105 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 |
1 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.