Napredak
Super Liga 2025/26 · Youth Stadium · Grundad 1946
- Poäng
- 14
- Matcher
- 30
- V–O–F
- 2–8–20
- Mål
- 26–65
- Målskillnad
- -39
- Poäng/match
- 0.47
- Vinstprocent
- 7 %
- S. Đorđević
- Milan Nikolić
- M. Dodić
- Dejan Babicfrån 1 okt
- Sasa Micovicfrån 1 apr
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
4matcher
- 2
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 5 poäng av 12
Lika i paus
6matcher
- 0
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Låg under i paus
20matcher
- 0
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 17
- Förlust
Räddade 3 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
3.03mål per match, båda lagens · 30 matcher
- 3.60
- Hemma
- 2.47
- Borta
- Över 1.5 mål24 av 3080 %
- Över 2.5 mål19 av 3063 %
- Över 3.5 mål11 av 3037 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
9 mål i första halvlek, 21 i andra (70 % efter paus). Insläppta: 45 och 31 (41 % efter paus).
Bygger på 30 gjorda och 76 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.35
- Skillnad
- -0.87 (-64.1 %)
- I ligan
- 16 av 16
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.52 (-39.1 %)
- I ligan
- 16 av 16
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- +0.72 (+54.3 %)
- I ligan
- 16 av 16
Stabilitet
- Ligasnitt
- 29.6 %
- Skillnad
- -16.0 % (-54.3 %)
- I ligan
- 15 av 16
- Ligasnitt
- 29.6 %
- Skillnad
- +16.4 % (+55.4 %)
- I ligan
- 16 av 16
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 3 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
Laget fick ingen straff under säsongen.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.54
- Skillnad
- -0.93 (-60.3 %)
- I ligan
- 15 av 16
- Ligasnitt
- 1.17
- Skillnad
- -0.80 (-68.5 %)
- I ligan
- 16 av 16
- Ligasnitt
- 0.37
- Skillnad
- -0.13 (-34.7 %)
- Störst i ligan
- 11 av 16
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-116 matcher 43 %
- 3-4-1-24 matcher 11 %
- 4-4-24 matcher 11 %
- 4-1-4-13 matcher 8 %
- 4-3-33 matcher 8 %
- 5-3-22 matcher 5 %
- 5-4-12 matcher 5 %
- 4-1-3-21 match 3 %
- 4-3-1-21 match 3 %
- 4-5-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27 | 2340 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.79 | |
| 12 | 991 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.81 |
Försvarare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28 | 2165 | 1 | 0 | 11 | 1 | 6.70 | |
| 0 | 1985 | 0 | 0 | 5 | 1 | 6.73 | |
| 1 | 1872 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.61 | |
| 26 | 1867 | 0 | 3 | 6 | 0 | 6.72 | |
| 24 | 1590 | 0 | 0 | 6 | 1 | 6.23 | |
| 18 | 947 | 1 | 1 | 2 | 0 | 6.73 | |
| 13 | 891 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.30 | |
| 7 | 630 | 2 | 0 | 1 | 0 | 7.60 | |
| 12 | 577 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.42 | |
| 8 | 414 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.43 | |
| 6 | 326 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.05 | |
| 0 | 121 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.30 | |
| 3 | 115 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 |
Mittfältare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 | 2258 | 4 | 0 | 5 | 1 | 7.02 | |
| 28 | 1957 | 0 | 0 | 9 | 0 | 6.63 | |
| 25 | 1735 | 0 | 1 | 6 | 0 | 6.64 | |
| 24 | 1600 | 1 | 3 | 2 | 0 | 6.65 | |
| 29 | 1478 | 4 | 1 | 3 | 0 | 6.56 | |
| 26 | 1312 | 0 | 3 | 4 | 0 | 6.79 | |
| 13 | 941 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.86 | |
| 14 | 630 | 0 | 2 | 2 | 0 | 6.61 | |
| 8 | 352 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.29 | |
| 8 | 278 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.55 | |
| 0 | 196 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.36 | |
| 2 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
Anfallare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 | 2344 | 9 | 2 | 5 | 0 | 6.77 | |
| 24 | 1940 | 2 | 3 | 4 | 0 | 6.71 | |
| 12 | 795 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.43 | |
| 0 | 700 | 1 | 2 | 0 | 0 | 6.62 | |
| 0 | 513 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.62 | |
| 0 | 347 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6.61 | |
| 3 | 109 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.47 | |
| 5 | 68 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.46 | |
| 0 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 | |
| 1 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.