Radnicki NIS
Super Liga 2025/26 · Gradski Stadion Čair · Grundad 1923
- Poäng
- 33
- Matcher
- 30
- V–O–F
- 9–6–15
- Mål
- 36–42
- Målskillnad
- -6
- Poäng/match
- 1.10
- Vinstprocent
- 30 %
- I. Jević
- B. Dmitrović
- S. Mrkić
- S. Dobrašinović
- Takis Lemonisfrån 1 okt
- Sasa Mrkicfrån 1 apr
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
8matcher
- 6
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 5 poäng av 24
Lika i paus
13matcher
- 3
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Låg under i paus
9matcher
- 0
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Räddade 1 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.60mål per match, båda lagens · 30 matcher
- 2.73
- Hemma
- 2.47
- Borta
- Över 1.5 mål21 av 3070 %
- Över 2.5 mål16 av 3053 %
- Över 3.5 mål7 av 3023 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
18 mål i första halvlek, 27 i andra (60 % efter paus). Insläppta: 22 och 28 (56 % efter paus).
Bygger på 45 gjorda och 50 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 46 gjorda och 49 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.35
- Skillnad
- -0.03 (-2.2 %)
- I ligan
- 7 av 16
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.09 (-6.6 %)
- I ligan
- 7 av 16
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.01 (-0.5 %)
- I ligan
- 9 av 16
Stabilitet
- Ligasnitt
- 29.6 %
- Skillnad
- -7.9 % (-26.9 %)
- I ligan
- 13 av 16
- Ligasnitt
- 29.6 %
- Skillnad
- +0.2 % (+0.6 %)
- I ligan
- 8 av 16
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
2 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
9av 9100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.54
- Skillnad
- +0.29 (+19.0 %)
- I ligan
- 5 av 16
- Ligasnitt
- 1.17
- Skillnad
- -0.33 (-27.9 %)
- I ligan
- 13 av 16
- Ligasnitt
- 0.37
- Skillnad
- +0.62 (+166.7 %)
- Störst i ligan
- 1 av 16
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-118 matcher 49 %
- 4-1-4-110 matcher 27 %
- 4-1-3-23 matcher 8 %
- 4-4-22 matcher 5 %
- 5-3-22 matcher 5 %
- 4-3-31 match 3 %
- 5-4-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22 | 1980 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.99 | |
| 15 | 1350 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.15 |
Försvarare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 2671 | 0 | 2 | 7 | 0 | 6.68 | |
| 35 | 2407 | 2 | 0 | 4 | 0 | 6.96 | |
| 32 | 2132 | 0 | 0 | 6 | 0 | 6.84 | |
| 23 | 1719 | 0 | 0 | 6 | 0 | 6.93 | |
| 16 | 1214 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.81 | |
| 13 | 903 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.82 | |
| 0 | 865 | 0 | 1 | 4 | 1 | 6.89 | |
| 0 | 720 | 0 | 1 | 3 | 0 | 7.01 | |
| 5 | 347 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.42 | |
| 20 | 270 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
Marko Petković32 år | 3 | 141 | 0 | 1 | 0 | — | 6.85 |
| 4 | 105 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.65 |
Mittfältare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 | 2552 | 4 | 2 | 14 | 1 | 6.97 | |
| 22 | 1508 | 2 | 0 | 9 | 2 | 7.15 | |
| 0 | 1312 | 0 | 1 | 4 | 0 | 6.82 | |
| 25 | 1201 | 2 | 1 | 6 | 0 | 6.68 | |
| 21 | 1033 | 0 | 3 | 4 | 0 | 6.61 | |
| 0 | 861 | 0 | 0 | 6 | 0 | 6.55 | |
G. Ariyibi30 år | 9 | 715 | 1 | 5 | 0 | — | 7.07 |
| 14 | 670 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.78 | |
| 30 | 506 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.58 | |
| 9 | 309 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.81 | |
| 5 | 253 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.36 | |
| 6 | 152 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.64 | |
| 3 | 118 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.97 | |
| 2 | 28 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.40 |
Anfallare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 33 | 2563 | 5 | 1 | 4 | 0 | 6.58 | |
| 17 | 1403 | 6 | 1 | 4 | 0 | 6.81 | |
| 18 | 949 | 2 | 1 | 3 | 1 | 6.51 | |
| 14 | 946 | 8 | 0 | 0 | 0 | 6.71 | |
| 11 | 594 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6.87 | |
| 14 | 549 | 2 | 0 | 3 | 0 | 6.65 | |
| 9 | 438 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
I. Abass26 år | 8 | 217 | 3 | 2 | 0 | — | 6.72 |
| 11 | 158 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.36 |
8 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.