Landskrona BoIS
Superettan 2026 · Landskrona Idrottsplats · Grundad 1915
- Poäng
- 31
- Matcher
- 21
- V–O–F
- 8–7–6
- Mål
- 27–22
- Målskillnad
- +5
- Poäng/match
- 1.48
- Vinstprocent
- 38 %
Beräknad slutplacering
6:e
6,50förväntad placering
- 1:a< 0,1 %
- 2:a3,3 %
- 3:e6,8 %
- 4:e10,9 %
- 5:e14,3 %
- 6:e16,4 %
- 7:e15,8 %
- 8:e12,5 %
- 9:e8,8 %
- 10:e5,5 %
- 11:e3,1 %
- 12:e1,6 %
- 13:e0,6 %
- 14:e0,2 %
- 15:e< 0,1 %
- 16:e—
- Vinner ligan
- < 0,1 %
- Slutspel
- 6,8 %
- Nedflyttningskval
- 0,8 %
- Nedflyttning
- < 0,1 %
Byggd på 168 av säsongens 240 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
6matcher
- 4
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 4 poäng av 18
Lika i paus
7matcher
- 3
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Låg under i paus
8matcher
- 1
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Räddade 7 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.33mål per match, båda lagens · 21 matcher
- 2.20
- Hemma
- 2.45
- Borta
- Över 1.5 mål15 av 2171 %
- Över 2.5 mål8 av 2138 %
- Över 3.5 mål4 av 2119 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
11 mål i första halvlek, 15 i andra (58 % efter paus). Insläppta: 14 och 9 (39 % efter paus).
Bygger på 26 gjorda och 23 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 27 gjorda och 22 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.36
- Skillnad
- +0.11 (+8.3 %)
- I ligan
- 7 av 16
- Ligasnitt
- 1.46
- Skillnad
- -0.18 (-12.0 %)
- I ligan
- 11 av 16
- Ligasnitt
- 1.46
- Skillnad
- -0.42 (-28.4 %)
- I ligan
- 2 av 16
Stabilitet
- Ligasnitt
- 22.7 %
- Skillnad
- +5.9 % (+25.9 %)
- I ligan
- 3 av 16
- Ligasnitt
- 22.7 %
- Skillnad
- -8.4 % (-37.1 %)
- I ligan
- 2 av 16
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
0 direkt rött · 1 efter två gula
Straffar
3av 475 %
1 missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.52
- Skillnad
- -0.12 (-7.9 %)
- I ligan
- 8 av 16
- Ligasnitt
- 1.20
- Skillnad
- +0.35 (+29.1 %)
- I ligan
- 3 av 16
- Ligasnitt
- 0.32
- Skillnad
- -0.47 (-145.0 %)
- Störst i ligan
- 15 av 16
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-19 matcher 53 %
- 4-3-36 matcher 35 %
- 4-1-4-12 matcher 12 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17 | 270 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.83 | |
| 4 | 90 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.70 |
Försvarare5
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 | 360 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6.98 | |
| 21 | 360 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.98 | |
| 18 | 243 | 2 | 0 | 3 | 0 | 7.57 | |
| 19 | 226 | 2 | 0 | 6 | 0 | 6.93 | |
| 13 | 219 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6.63 |
Mittfältare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19 | 360 | 0 | 0 | 8 | 0 | 6.90 | |
| 20 | 351 | 5 | 2 | 4 | 0 | 7.65 | |
| 13 | 243 | 2 | 0 | 3 | 0 | 6.60 | |
| 20 | 231 | 3 | 0 | 1 | 0 | 7.53 | |
| 17 | 226 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.67 | |
| 16 | 194 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6.57 | |
| 19 | 173 | 1 | 0 | 4 | 0 | 6.50 | |
| 0 | 74 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.90 | |
| 6 | 33 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.90 | |
| 9 | 26 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.60 |
Anfallare4
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 | 125 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.40 | |
| 0 | 121 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.63 | |
| 13 | 95 | 4 | 0 | 0 | 0 | 7.10 | |
| 2 | 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 |