Union Magdalena
Primera A 2025 · Estadio Sierra Nevada · Grundad 1953
- Poäng
- 21
- Matcher
- 20
- V–O–F
- 6–3–11
- Mål
- 22–32
- Målskillnad
- -10
- Poäng/match
- 1.05
- Vinstprocent
- 30 %
- J. Pintotill 1 mar
- A. Garcíafrån 1 mar
- Carlos Silvafrån 1 maj
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Anfall och försvar
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
15 mål i första halvlek, 24 i andra (62 % efter paus). Insläppta: 20 och 36 (64 % efter paus).
Bygger på 39 gjorda och 56 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 36 gjorda och 59 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.32
- Skillnad
- -0.50 (-37.9 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 1.12
- Skillnad
- -0.20 (-17.6 %)
- I ligan
- 16 av 20
- Ligasnitt
- 1.16
- Skillnad
- +0.35 (+29.9 %)
- I ligan
- 19 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 32.5 %
- Skillnad
- -17.1 % (-52.6 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 34.1 %
- Skillnad
- +4.3 % (+12.7 %)
- I ligan
- 15 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 10 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
4av 4100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.63
- Skillnad
- -0.58 (-35.6 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 1.01
- Skillnad
- -0.41 (-40.5 %)
- I ligan
- 16 av 20
- Ligasnitt
- 0.63
- Skillnad
- -0.17 (-27.6 %)
- Störst i ligan
- 13 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-113 matcher 33 %
- 4-4-211 matcher 28 %
- 4-3-36 matcher 15 %
- 4-1-4-13 matcher 8 %
- 5-3-23 matcher 8 %
- 5-4-13 matcher 8 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter5
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 | 1637 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.76 | |
| 0 | 1548 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.99 | |
| 3 | 259 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 0 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.30 | |
| 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 |
Försvarare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19 | 2043 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.75 | |
| 30 | 1987 | 1 | 2 | 3 | 1 | 6.84 | |
| 19 | 1713 | 1 | 0 | 6 | 0 | 6.96 | |
| 23 | 1528 | 0 | 1 | 1 | 1 | 6.51 | |
| 15 | 1300 | 1 | 1 | 5 | 1 | 6.55 | |
| 15 | 1227 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.58 | |
| 14 | 1150 | 1 | 0 | 5 | 0 | 6.67 | |
| 13 | 952 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6.48 | |
| 12 | 665 | 0 | 0 | 5 | 1 | 6.38 | |
| 26 | 601 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.81 | |
| 6 | 512 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.52 | |
| 5 | 450 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.72 | |
| 7 | 108 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.53 | |
| 0 | 90 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.73 |
Mittfältare15
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 39 | 3316 | 10 | 5 | 2 | 0 | 7.16 | |
| 30 | 2604 | 3 | 3 | 8 | 2 | 6.84 | |
| 0 | 1212 | 2 | 0 | 2 | 1 | 6.64 | |
| 17 | 1124 | 0 | 0 | 4 | 1 | 6.54 | |
| 16 | 1108 | 0 | 1 | 5 | 0 | 6.62 | |
| 18 | 1017 | 1 | 0 | 4 | 0 | 6.68 | |
| 15 | 885 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6.72 | |
| 25 | 849 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.64 | |
| 13 | 679 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6.74 | |
O. Barreto31 år | 14 | 657 | 1 | 0 | 4 | — | 6.84 |
| 13 | 418 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.45 | |
| 0 | 284 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.72 | |
| 0 | 160 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.63 | |
| 2 | 37 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 1 | 10 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.50 |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2226 | 9 | 3 | 7 | 0 | 6.85 | |
| 17 | 930 | 1 | 1 | 4 | 0 | 6.91 | |
| 12 | 482 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.54 | |
| 14 | 426 | 1 | 1 | 0 | 1 | 6.55 | |
| 10 | 402 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.58 | |
| 15 | 378 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.57 | |
| 11 | 306 | 2 | 1 | 1 | 0 | 7.00 | |
| 9 | 227 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.39 | |
| 0 | 153 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.48 | |
| 3 | 64 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.63 | |
| 0 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 |
20 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.