Deportivo Pereira
Primera A 2025 · Estadio Hernán Ramírez Villegas · Grundad 1944
- Poäng
- 18
- Matcher
- 20
- V–O–F
- 4–6–10
- Mål
- 19–36
- Målskillnad
- -17
- Poäng/match
- 0.90
- Vinstprocent
- 20 %
- A. Bulleri
- L. Suáreztill 1 apr
- R. Dudamelfrån 1 apr
- J. Patiño1 apr–1 apr
- Arturo Reyesfrån 1 jun
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Anfall och försvar
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
25 mål i första halvlek, 17 i andra (40 % efter paus). Insläppta: 23 och 33 (59 % efter paus).
Bygger på 42 gjorda och 56 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 41 gjorda och 57 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.32
- Skillnad
- -0.17 (-12.9 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 1.12
- Skillnad
- -0.10 (-8.5 %)
- I ligan
- 13 av 20
- Ligasnitt
- 1.16
- Skillnad
- +0.26 (+22.4 %)
- I ligan
- 17 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 32.5 %
- Skillnad
- -2.5 % (-7.6 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 34.1 %
- Skillnad
- +3.4 % (+9.9 %)
- I ligan
- 14 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 6 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
5av 5100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.63
- Skillnad
- +0.22 (+13.2 %)
- I ligan
- 8 av 20
- Ligasnitt
- 1.01
- Skillnad
- -0.56 (-55.4 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 0.63
- Skillnad
- +0.77 (+124.0 %)
- Störst i ligan
- 1 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-125 matcher 66 %
- 4-4-25 matcher 13 %
- 4-1-4-13 matcher 8 %
- 5-4-13 matcher 8 %
- 4-3-1-21 match 3 %
- 5-3-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 36 | 3223 | 0 | 0 | 6 | 0 | 6.84 | |
| 3 | 75 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6.30 |
Försvarare17
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 | 2585 | 2 | 0 | 8 | 2 | 7.01 | |
| 29 | 2037 | 0 | 1 | 13 | 0 | 6.80 | |
| 24 | 2034 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.65 | |
| 20 | 1763 | 3 | 0 | 2 | 0 | 7.02 | |
| 16 | 952 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.65 | |
| 11 | 846 | 0 | 3 | 4 | 0 | 6.77 | |
| 9 | 742 | 1 | 1 | 3 | 0 | 6.90 | |
| 15 | 692 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.49 | |
| 14 | 662 | 0 | 3 | 1 | 0 | 6.61 | |
| 7 | 563 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6.34 | |
| 3 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.90 | |
| 4 | 173 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.60 | |
| 1 | 103 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.95 | |
| 4 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.35 | |
| 8 | 52 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 | |
| 0 | 42 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.40 | |
| 3 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 |
Mittfältare19
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 | 2503 | 1 | 1 | 21 | 1 | 6.86 | |
| 33 | 2300 | 5 | 1 | 8 | 0 | 6.86 | |
| 29 | 2084 | 1 | 0 | 8 | 1 | 6.72 | |
| 27 | 1659 | 2 | 2 | 6 | 1 | 6.61 | |
| 24 | 1177 | 4 | 1 | 8 | 1 | 6.91 | |
| 16 | 983 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.42 | |
| 11 | 626 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.74 | |
| 13 | 538 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.85 | |
| 12 | 501 | 2 | 0 | 5 | 0 | 6.68 | |
| 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.70 | |
| 6 | 253 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.75 | |
| 4 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 | |
| 4 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.45 | |
| 4 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.80 | |
| 4 | 167 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7.10 | |
| 4 | 135 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.35 | |
| 3 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 0 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 3 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 |
Anfallare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 2378 | 7 | 7 | 4 | 1 | 7.13 | |
S. Merheg18 år | 19 | 1225 | 5 | 2 | 4 | — | 6.76 |
| 17 | 574 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6.71 | |
| 15 | 434 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6.65 | |
| 12 | 414 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.63 | |
R. Castillo33 år | 10 | 400 | 1 | 1 | 1 | — | 6.75 |
| 7 | 365 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.71 | |
| 4 | 300 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 | |
| 4 | 92 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.53 | |
| 4 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.80 | |
| 4 | 61 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 2 | 60 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 | |
| 1 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 |
22 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.