- i tabellen
- 7
- Poäng
- 57
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 16–9–13
- Mål
- 54–49
- Form
- VVFVOO
Hur går det?
Säsongen i siffror
- Målskillnad
- +5
- Poäng/match
- 1.50
- Vinstprocent
- 42 %
- Poäng/match
- 1.84
- V–O–F
- 10–5–4
- Mål
- 29–25
- Poäng/match
- 1.16
- V–O–F
- 6–4–9
- Mål
- 25–24
- Högsta
- 3
- Lägsta
- 17
- João Brigattitill 1 okt
- Marcelo Oliveira1 okt–1 dec
- Fabio Morenofrån 1 dec
Sviter
Ytterligheter
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
9matcher
- 5
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 9 poäng av 27
Lika i paus
17matcher
- 9
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Låg under i paus
12matcher
- 2
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Räddade 8 poäng
Hur spelar laget?
Formationer
- 4-2-3-126 matcher 68 %
- 4-2-2-25 matcher 13 %
- 4-3-33 matcher 8 %
- 4-4-22 matcher 5 %
- 4-1-4-11 match 3 %
- 4-3-1-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Målrika eller målsnåla matcher
2.71mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.84
- Hemma
- 2.58
- Borta
- Över 1.5 mål30 av 3879 %
- Över 2.5 mål21 av 3855 %
- Över 3.5 mål7 av 3818 %
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
1 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
7av 7100 %
Ingen missad.
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
22 mål i första halvlek, 31 i andra (58 % efter paus). Insläppta: 25 och 22 (44 % efter paus).
Bygger på 53 gjorda och 50 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 54 gjorda och 49 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.36
- Skillnad
- +0.14 (+10.4 %)
- I ligan
- 6 av 20
- Ligasnitt
- 1.08
- Skillnad
- +0.34 (+31.1 %)
- I ligan
- 1 av 20
- Ligasnitt
- 1.08
- Skillnad
- +0.21 (+18.9 %)
- I ligan
- 16 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 32.8 %
- Skillnad
- -14.3 % (-43.8 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 32.8 %
- Skillnad
- -14.3 % (-43.8 %)
- I ligan
- 1 av 20
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.66
- Skillnad
- +0.18 (+10.8 %)
- I ligan
- 8 av 20
- Ligasnitt
- 1.06
- Skillnad
- +0.10 (+9.7 %)
- I ligan
- 6 av 20
- Ligasnitt
- 0.61
- Skillnad
- +0.08 (+12.6 %)
- Störst i ligan
- 8 av 20
Truppen
45 spelare i truppen, varav 39 kom in på planen. Grupperad på position, mest spelade först. Tankstreck betyder att källan inte har måttet — aldrig att det är noll.
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ygor Vinhas26 år | 19 | 1710 | 0 | — | 1 | 0 | 6.95 |
Ivan23 år | 18 | 1620 | 0 | — | 1 | 0 | 6.78 |
Guilherme20 år | 1 | 90 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
Försvarare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wellington Carvalho27 år | 28 | 2298 | 0 | — | 12 | 0 | 6.90 |
Guilherme Lazaroni27 år | 25 | 2130 | 0 | 3 | 5 | — | 6.98 |
Luizão33 år | 22 | 1885 | 3 | — | 5 | 0 | 6.94 |
Ruan26 år | 13 | 1048 | 1 | — | 5 | 1 | 6.98 |
Alisson26 år | 13 | 1036 | 0 | — | 1 | 0 | 6.68 |
Ernandes34 år | 14 | 874 | 1 | — | 2 | 0 | 6.60 |
Léo Pereira22 år | 11 | 613 | 0 | 1 | 1 | 0 | 7.01 |
Rayan30 år | 7 | 562 | 0 | — | 2 | 0 | 6.74 |
Yuri24 år | 15 | 557 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6.76 |
Thiago Oliveira18 år | 1 | 8 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
Léo Silva20 år | 1 | 2 | 0 | — | 0 | 0 | — |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dawhan24 år | 32 | 2096 | 3 | — | 6 | 0 | 6.86 |
Camilo34 år | 30 | 2037 | 7 | 4 | 0 | 0 | 7.13 |
João Paulo30 år | 19 | 1649 | 7 | 1 | 7 | 0 | 7.32 |
Neto Moura24 år | 28 | 1557 | 1 | — | 7 | 0 | 6.83 |
Luis Oyama23 år | 21 | 1325 | 0 | — | 3 | 0 | 6.70 |
Barreto24 år | 14 | 979 | 1 | 1 | 3 | 0 | 6.77 |
Luan Dias23 år | 18 | 710 | 0 | — | 5 | 1 | 6.63 |
Vinicius Zanocelo19 år | 15 | 606 | 0 | — | 2 | — | 6.69 |
Índio27 år | 15 | 411 | 0 | — | 1 | 0 | 6.56 |
Igor Maduro19 år | 2 | 77 | 0 | — | 0 | 0 | 6.85 |
Danrley19 år | 5 | 63 | 0 | — | 0 | 1 | 6.48 |
Léo Naldi18 år | 1 | 28 | 0 | — | 0 | 0 | 6.90 |
Jean Carlos17 år | 1 | 18 | 0 | — | 0 | 0 | 6.90 |
Anfallare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Apodi33 år | 33 | 2801 | 4 | 3 | 2 | 0 | 6.78 |
Bruno Rodrigues23 år | 29 | 2415 | 7 | 7 | 5 | — | 6.98 |
Matheus Peixoto24 år | 31 | 1879 | 5 | 2 | 3 | 0 | 6.86 |
Moisés23 år | 28 | 1426 | 4 | — | 0 | 0 | 6.80 |
Guilherme Pato19 år | 31 | 1197 | 4 | 3 | 1 | 0 | 6.63 |
João Veras19 år | 10 | 601 | 1 | 1 | 1 | — | 6.68 |
Zé Roberto26 år | 6 | 424 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6.93 |
Tiago Orobó26 år | 11 | 413 | 2 | — | 2 | 0 | 6.62 |
| 6 | 143 | 0 | — | 0 | 0 | 6.63 | |
Osman27 år | 6 | 128 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
Pedrinho18 år | 6 | 102 | 0 | — | 0 | 0 | 6.60 |
Papa Diene Faye23 år | 3 | 43 | 0 | — | 0 | 0 | 6.60 |
6 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.
Historik
Hemmaarenor
- 2012–2024Estádio Moisés Lucarelli160 matcher·
- 2015–2026Moisés Lucarelli111 matcher·
- 2020Estádio Dr. Oswaldo Teixeira Duarte1 match·