- i tabellen
- 19
- Poäng
- 37
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 9–10–19
- Mål
- 36–63
- Form
- FOFFOO
Hur går det?
Säsongen i siffror
- Målskillnad
- -27
- Poäng/match
- 0.97
- Vinstprocent
- 24 %
- Poäng/match
- 1.37
- V–O–F
- 7–5–7
- Mål
- 22–24
- Poäng/match
- 0.58
- V–O–F
- 2–5–12
- Mål
- 14–39
- Högsta
- 10
- Lägsta
- 19
- D. Petkovic
- Vágner Mancinitill 1 jul
- Flavio Tanajura
- Carpegiani1 aug–1 nov
Sviter
Ytterligheter
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
5matcher
- 3
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Tappade 6 poäng av 15
Lika i paus
16matcher
- 6
- Vann
- 10
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Låg under i paus
17matcher
- 0
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 17
- Förlust
Tog inga poäng
Hur spelar laget?
Formationer
- 4-2-3-122 matcher 58 %
- 4-1-4-19 matcher 24 %
- 4-3-2-13 matcher 8 %
- 4-3-32 matcher 5 %
- 4-4-22 matcher 5 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Målrika eller målsnåla matcher
2.61mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.42
- Hemma
- 2.79
- Borta
- Över 1.5 mål24 av 3863 %
- Över 2.5 mål20 av 3853 %
- Över 3.5 mål11 av 3829 %
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
5 direkt rött · 2 efter två gula
Straffar
5av 5100 %
Ingen missad.
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
13 mål i första halvlek, 22 i andra (59 % efter paus). Insläppta: 31 och 29 (47 % efter paus).
Bygger på 37 gjorda och 62 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 36 gjorda och 63 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.36
- Skillnad
- -0.38 (-28.2 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- -0.14 (-12.9 %)
- I ligan
- 12 av 20
- Ligasnitt
- 1.09
- Skillnad
- +0.57 (+52.4 %)
- I ligan
- 20 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 34.3 %
- Skillnad
- -5.4 % (-15.7 %)
- I ligan
- 12 av 20
- Ligasnitt
- 34.3 %
- Skillnad
- -0.1 % (-0.4 %)
- I ligan
- 10 av 20
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.88
- Skillnad
- -0.52 (-27.4 %)
- I ligan
- 19 av 20
- Ligasnitt
- 0.83
- Skillnad
- -0.25 (-29.9 %)
- I ligan
- 14 av 20
- Ligasnitt
- 1.06
- Skillnad
- -0.27 (-25.4 %)
- Störst i ligan
- 17 av 20
Truppen
54 spelare i truppen, varav 46 kom in på planen. Grupperad på position, mest spelade först. Tankstreck betyder att källan inte har måttet — aldrig att det är noll.
Målvakter4
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ronaldo21 år | 20 | 1800 | 0 | — | 1 | 0 | 6.74 |
| 8 | 720 | 0 | — | 0 | 0 | 6.54 | |
Caíque20 år | 5 | 450 | 0 | — | 1 | 0 | 6.74 |
João Gabriel26 år | 5 | 450 | 0 | — | 0 | 0 | 7.26 |
Försvarare16
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jeferson21 år | 30 | 2495 | 0 | 1 | 10 | 1 | 6.87 |
Ramon Menezes22 år | 28 | 2255 | 1 | — | 7 | 0 | 6.89 |
Aderllan Santos29 år | 20 | 1658 | 1 | — | 4 | 0 | 6.99 |
Lucas Ribeiro19 år | 16 | 1381 | 0 | — | 4 | 1 | 6.89 |
Kanu33 år | 14 | 1260 | 0 | — | 8 | 0 | 6.65 |
Fabiano28 år | 12 | 978 | 1 | 2 | 2 | 0 | 6.84 |
M. Benítez27 år | 8 | 642 | 0 | 2 | 3 | 0 | 7.00 |
Ruan24 år | 7 | 574 | 0 | — | 3 | 0 | 6.71 |
Lucas Rios Marques30 år | 7 | 528 | 1 | — | 0 | 0 | 6.46 |
Bryan26 år | 7 | 497 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6.59 |
Cedric20 år | 6 | 476 | 0 | — | 0 | 0 | 6.63 |
Bruno Bispo21 år | 6 | 413 | 0 | — | 2 | 0 | 7.13 |
Pedro Botelho28 år | 5 | 409 | 1 | — | 0 | 0 | 6.70 |
Walisson Maia26 år | 2 | 180 | 0 | — | 1 | 0 | 7.10 |
Mateus Rodrigues19 år | 1 | 90 | 0 | — | 0 | 0 | — |
Juninho28 år | 1 | 44 | 0 | — | 0 | 0 | 7.00 |
Mittfältare15
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Yago Felipe23 år | 27 | 1549 | 2 | 2 | 4 | 1 | 6.76 |
Willian Farias28 år | 21 | 1512 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.70 |
Lucas Fernandes23 år | 30 | 1507 | 3 | — | 3 | 0 | 6.81 |
Rhayner27 år | 20 | 1502 | 1 | 1 | 7 | 1 | 7.01 |
Rodrigo Andrade21 år | 22 | 1322 | 0 | — | 6 | 0 | 6.58 |
Léo Gomes20 år | 15 | 1318 | 0 | 1 | 5 | 0 | 6.49 |
| 11 | 815 | 0 | — | 4 | 0 | 6.63 | |
M. Meli25 år | 9 | 482 | 0 | — | 3 | 0 | 6.62 |
José Welison23 år | 6 | 463 | 0 | — | 1 | 0 | 6.96 |
Fillipe Soutto27 år | 5 | 406 | 0 | — | 1 | 0 | 6.62 |
Uillian Correia28 år | 5 | 406 | 0 | — | 1 | 0 | 6.64 |
Lucas Marques22 år | 4 | 291 | 0 | — | 1 | 0 | 6.83 |
Guilherme Costa24 år | 6 | 168 | 0 | — | 1 | 0 | 6.52 |
A. Baumjohann31 år | 3 | 67 | 0 | — | 0 | 0 | 6.43 |
Nickson20 år | 5 | 60 | 0 | — | 0 | 0 | 6.45 |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Neilton24 år | 32 | 2300 | 7 | 4 | 7 | 1 | 6.80 |
Léo Ceará23 år | 17 | 1282 | 5 | — | 3 | 0 | 6.98 |
Erick20 år | 19 | 1232 | 2 | 2 | 3 | 0 | 6.85 |
| 21 | 1034 | 2 | — | 3 | 0 | 6.68 | |
Wallyson29 år | 19 | 1000 | 2 | 4 | 2 | 0 | 7.01 |
W. Bou24 år | 8 | 490 | 0 | — | 2 | 0 | 6.55 |
Denilson Junior22 år | 6 | 463 | 2 | — | 0 | 0 | 6.59 |
Luan Silva19 år | 6 | 401 | 1 | — | 2 | 0 | 7.02 |
| 4 | 153 | 1 | — | 1 | 1 | 6.38 | |
Eron19 år | 2 | 76 | 0 | — | 0 | 0 | 6.35 |
Júnior Todinho24 år | 1 | 17 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
8 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.
Historik
Hemmaarenor
- 2010–2026Estádio Manoel Barradas260 matcher·
- 2013–2019Arena Fonte Nova8 matcher·
- 2013–2014Estádio Alberto Oliveira3 matcher·
- 2016Estadio Joia da Princesa1 match·
- 2025–2026Barradao31 matcher·