FootSam
FOOTBALL DATA

Exeter City

League Two 2026/27 · St James Park · Grundad 1904

15i tabellen
Poäng
3
Matcher
3
V–O–F
1–0–2
Mål
3–3
Målskillnad
0
Poäng/match
1.00
Vinstprocent
33 %
FormFVFO
Hemma
Poäng/match
3.00
V–O–F
1–0–0
Mål
2–0
Borta
Poäng/match
0.00
V–O–F
0–0–2
Mål
1–3
Placering under säsongen
Högsta
13
Lägsta
19
Räknad ur matchresultaten.

Beräknad slutplacering

13:e

12,86förväntad placering

  • 1:a2,9 %
  • 2:a3,4 %
  • 3:e3,7 %
  • 4:e3,8 %
  • 5:e3,9 %
  • 6:e4,1 %
  • 7:e4,1 %
  • 8:e4,2 %
  • 9:e4,4 %
  • 10:e4,3 %
  • 11:e4,4 %
  • 12:e4,5 %
  • 13:e4,5 %
  • 14:e4,5 %
  • 15:e4,4 %
  • 16:e4,5 %
  • 17:e4,5 %
  • 18:e4,4 %
  • 19:e4,5 %
  • 20:e4,4 %
  • 21:a4,4 %
  • 22:a4,2 %
  • 23:e3,9 %
  • 24:e3,9 %
Vinner ligan
2,9 %
Slutspel
16,0 %
Nedflyttning
7,8 %

Byggd på 48 av säsongens 552 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Lag som slutar på samma poäng delar placering: ligans skiljeregel går inte att fastställa ur tabellhistoriken, och en gissad ordning vore ett påstående. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

4 poäng på 4 matcher1.00 poäng per match
0123FVFO1234

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 15:a av 24Högsta placering 13, lägsta 19
12468101214161820222419:a15:aFVFO1234

Anfall och försvar

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan210–1550 %25 %15 %16–3012 %131–4525 %15 %146–6025 %12 %161–7525 %19 %1176–9025 %25 %26 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

2 mål i första halvlek, 2 i andra (50 % efter paus). Insläppta: 2 och 2 (50 % efter paus).

Bygger på 4 gjorda och 4 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
1.00
Ligasnitt
1.35
Skillnad
-0.35 (-25.8 %)
I ligan
15 av 24
Gjorda mål per match
1.00
Ligasnitt
1.25
Skillnad
-0.25 (-20.0 %)
I ligan
12 av 24
Insläppta mål per match
1.00
Ligasnitt
1.25
Skillnad
-0.25 (-20.0 %)
I ligan
7 av 24

Stabilitet

Hållna nollor
25.0 %
Ligasnitt
30.2 %
Skillnad
-5.2 % (-17.2 %)
I ligan
16 av 24
Matcher utan mål
25.0 %
Ligasnitt
30.2 %
Skillnad
-5.2 % (-17.2 %)
I ligan
10 av 24

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

72.33 per match

Utvisningar

00.00 per match

0 direkt rött · 0 efter två gula

Straffar

Laget fick ingen straff under säsongen.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
2.00
Ligasnitt
1.75
Skillnad
+0.25 (+14.3 %)
I ligan
9 av 24
Poäng per bortamatch
0.00
Ligasnitt
0.94
Skillnad
-0.94 (-100.0 %)
I ligan
16 av 24
Hemmafördel
2.00
Ligasnitt
0.81
Skillnad
+1.19 (+146.2 %)
Störst i ligan
4 av 24

Sviter

Längsta vinstsvit
1 matcher
Slutade i omgång 2
Längsta obesegrade svit
1 matcher
Slutade i omgång 2
Längsta förlustsvit
1 matcher
Slutade i omgång 1

Ytterligheter

Största segrarna
20Accrington SThemma · 2026-08-22
Värsta förlusterna
12Yorkborta · 2026-08-29
01Grimsbyborta · 2026-08-15

Formationer

  • 3-5-1-11 match 100 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter1

Spelare
1J. Bycroft24 år
327400007.23

Försvarare6

Spelare
40E. James21 år
327400006.60
327420107.97
218001008.20
29700006.75
2L. Samuel20 år
24900006.75
18Liam Oakes19 år
11200006.70

Mittfältare7

Spelare
16C. Cummins21 år
327400106.93
24V. Harper25 år
322300106.47
7G. Edwards33 år
321400106.63
8T. Perry25 år
317200006.53
213900107.10
11A. Oluwabori24 år
37101006.55
36700006.63

Anfallare4

Spelare
12R. Cole28 år
325300106.73
10J. Gordon31 år
319600006.37
9J. Wareham23 år
218000106.65
19S. Cox21 år
26500006.60

2 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.