FootSam
FOOTBALL DATA

VfL Osnabrück

2. Bundesliga 2026/27 · Bremer Brücke · Grundad 1899

14i tabellen
Poäng
3
Matcher
3
V–O–F
1–0–2
Mål
4–7
Målskillnad
-3
Poäng/match
1.00
Vinstprocent
33 %
FormFFV
Hemma
Poäng/match
0.00
V–O–F
0–0–1
Mål
0–3
Borta
Poäng/match
1.50
V–O–F
1–0–1
Mål
4–4
Placering under säsongen
Högsta
13
Lägsta
18
Räknad ur matchresultaten.

Beräknad slutplacering

18:e

10,56förväntad placering

  • 1:a2,7 %
  • 2:a3,5 %
  • 3:e4,3 %
  • 4:e4,6 %
  • 5:e4,8 %
  • 6:e5,0 %
  • 7:e5,6 %
  • 8:e5,5 %
  • 9:e5,7 %
  • 10:e5,8 %
  • 11:e6,1 %
  • 12:e6,2 %
  • 13:e6,3 %
  • 14:e6,6 %
  • 15:e6,5 %
  • 16:e6,9 %
  • 17:e6,8 %
  • 18:e7,1 %
Vinner ligan
2,7 %
Slutspel
4,3 %
Nedflyttningskval
6,9 %
Nedflyttning
13,9 %

Byggd på 27 av säsongens 306 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

3 poäng på 3 matcher1.00 poäng per match
0123FFV123

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 14:a av 18Högsta placering 13, lägsta 18
12468101214161813:a14:aFFV123

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

1match

1
Vann
0
Oavgjort
0
Förlust

Höll varenda ledning

Lika i paus

0matcher

Hände aldrig under säsongen.

Låg under i paus

2matcher

0
Vann
0
Oavgjort
2
Förlust

Tog inga poäng

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

3.67mål per match, båda lagens · 3 matcher

3.00
Hemma
4.00
Borta
  • Över 1.5 mål2 av 367 %
  • Över 2.5 mål2 av 367 %
  • Över 3.5 mål1 av 333 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan110–1525 %14 %14 %1216–3025 %29 %15 %1231–4525 %29 %21 %46–6012 %161–7514 %12 %1176–9025 %14 %25 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

3 mål i första halvlek, 1 i andra (25 % efter paus). Insläppta: 5 och 2 (29 % efter paus).

Bygger på 4 gjorda och 7 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
1.00
Ligasnitt
1.41
Skillnad
-0.41 (-28.9 %)
I ligan
9 av 18
Gjorda mål per match
1.33
Ligasnitt
1.80
Skillnad
-0.46 (-25.8 %)
I ligan
10 av 18
Insläppta mål per match
2.33
Ligasnitt
1.80
Skillnad
+0.54 (+29.9 %)
I ligan
13 av 18

Stabilitet

Hållna nollor
33.3 %
Ligasnitt
25.9 %
Skillnad
+7.4 % (+28.6 %)
I ligan
4 av 18
Matcher utan mål
33.3 %
Ligasnitt
25.9 %
Skillnad
+7.4 % (+28.6 %)
I ligan
8 av 18

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

72.33 per match

Utvisningar

00.00 per match

0 direkt rött · 0 efter två gula

Straffar

1av 1100 %

Ingen missad.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
0.00
Ligasnitt
1.31
Skillnad
-1.31 (-100.0 %)
I ligan
14 av 18
Poäng per bortamatch
1.50
Ligasnitt
1.53
Skillnad
-0.03 (-1.8 %)
I ligan
9 av 18
Hemmafördel
-1.50
Ligasnitt
-0.22
Skillnad
-1.28 (+575.0 %)
Störst i ligan
12 av 18

Sviter

Längsta vinstsvit
1 matcher
Slutade i omgång 3
Längsta obesegrade svit
1 matcher
Slutade i omgång 3
Längsta förlustsvit
2 matcher
Slutade i omgång 2

Ytterligheter

Största segrarna
10VfL Bochumborta · 2026-08-28
Värsta förlusterna
031. FC Magdeburghemma · 2026-08-15
341. FC Heidenheimborta · 2026-08-08

Formationer

  • 3-4-2-12 matcher 67 %
  • 3-4-31 match 33 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter1

Spelare
32J. Krumrey22 år
327700005.93

Försvarare4

Spelare
24J. Müller32 år
327700006.83
25N. Wiemann27 år
327710106.93
27R. Fabinski22 år
327700007.07
12500006.90

Mittfältare8

Spelare
15B. Jacobsen32 år
326500007.00
26F. Wagner28 år
326000106.87
324200106.57
28K. Faber28 år
313902106.77
8L. Münst24 år
312801006.63
6B. Henning31 år
22900006.25
7D. Kyereh30 år
12400006.70
19L. Opitz21 år
21000006.70

Anfallare7

Spelare
11R. Meißner26 år
326610006.60
10I. Badjie20 år
319010206.70
29D. Kopacz27 år
212510007.30
21A. Beck29 år
18900006.90
37300006.40
23T. Lesueur25 år
27300006.50
17L. Raimund21 år
110010

3 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.