Santos
Serie A 2025 · Estádio Urbano Caldeira · Grundad 1912
- Poäng
- 47
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 12–11–15
- Mål
- 45–50
- Målskillnad
- -5
- Poäng/match
- 1.24
- Vinstprocent
- 32 %
- Pedro Caixinhatill 1 apr
- J. Vojvodafrån 1 apr
- César Sampaio1 apr–1 apr
- Cléber Xavierfrån 1 apr
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
9matcher
- 7
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 5 poäng av 27
Lika i paus
15matcher
- 4
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Låg under i paus
14matcher
- 1
- Vann
- 6
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Räddade 9 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.50mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.26
- Hemma
- 2.74
- Borta
- Över 1.5 mål27 av 3871 %
- Över 2.5 mål19 av 3850 %
- Över 3.5 mål9 av 3824 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
16 mål i första halvlek, 27 i andra (63 % efter paus). Insläppta: 18 och 34 (65 % efter paus).
Bygger på 43 gjorda och 52 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 45 gjorda och 50 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.13 (-9.7 %)
- I ligan
- 12 av 20
- Ligasnitt
- 1.26
- Skillnad
- -0.08 (-6.2 %)
- I ligan
- 10 av 20
- Ligasnitt
- 1.26
- Skillnad
- +0.05 (+4.3 %)
- I ligan
- 12 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 29.9 %
- Skillnad
- -3.6 % (-11.9 %)
- I ligan
- 13 av 20
- Ligasnitt
- 29.9 %
- Skillnad
- +1.7 % (+5.7 %)
- I ligan
- 11 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
1 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
4av 4100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.77
- Skillnad
- -0.19 (-10.7 %)
- I ligan
- 13 av 20
- Ligasnitt
- 0.97
- Skillnad
- -0.08 (-7.9 %)
- I ligan
- 7 av 20
- Ligasnitt
- 0.80
- Skillnad
- -0.11 (-14.2 %)
- Störst i ligan
- 12 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-129 matcher 76 %
- 4-3-34 matcher 11 %
- 4-4-24 matcher 11 %
- 5-3-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 38 | 3435 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7.11 | |
| 1 | 38 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.30 |
Försvarare15
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 | 2052 | 0 | 0 | 6 | 1 | 6.88 | |
Luan Peres30 år | 23 | 1961 | 0 | 0 | 5 | — | 6.89 |
| 21 | 1830 | 1 | 0 | 7 | 1 | 7.00 | |
| 24 | 1664 | 1 | 2 | 4 | 0 | 6.96 | |
| 20 | 1333 | 0 | 2 | 4 | 0 | 7.05 | |
| 13 | 1144 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.98 | |
| 12 | 824 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.79 | |
| 8 | 734 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.86 | |
| 6 | 439 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.35 | |
João Basso28 år | 5 | 430 | 1 | 0 | 1 | — | 6.90 |
| 6 | 416 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.58 | |
| 5 | 405 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.76 | |
| 5 | 261 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.92 | |
Aderlan34 år | 2 | 87 | 0 | 0 | 0 | — | 6.70 |
| 1 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 |
Mittfältare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 2269 | 4 | 7 | 1 | 0 | 7.24 | |
| 34 | 2266 | 9 | 1 | 2 | 0 | 7.06 | |
João Schmidt31 år | 30 | 2074 | 2 | 2 | 6 | — | 7.00 |
| 27 | 1895 | 1 | 0 | 6 | 0 | 6.99 | |
| 25 | 1020 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6.77 | |
| 17 | 935 | 0 | 0 | 4 | 1 | 6.68 | |
Willian Arão33 år | 13 | 788 | 0 | 0 | 0 | — | 6.89 |
Thaciano29 år | 19 | 626 | 3 | 0 | 2 | — | 6.76 |
| 10 | 402 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.75 | |
| 15 | 382 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.74 | |
| 5 | 334 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.82 | |
| 3 | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.47 | |
| 2 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 1 | 11 | 0 | 0 | 0 | — | 6.20 |
Anfallare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
B. Rollheiser25 år | 35 | 2155 | 2 | 3 | 7 | — | 6.98 |
| 20 | 1535 | 8 | 1 | 6 | 1 | 7.37 | |
Tiquinho Soares34 år | 27 | 1250 | 2 | 3 | 3 | — | 6.77 |
| 15 | 1033 | 3 | 2 | 2 | 0 | 6.93 | |
| 17 | 562 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 12 | 352 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.69 | |
Gabriel Veron22 år | 6 | 128 | 0 | 0 | 0 | — | 6.62 |
| 7 | 96 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.58 | |
B. Brahimi25 år | 1 | 20 | 0 | 0 | 0 | — | 6.90 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 45 rader är märkta.
5 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.