Fluminense
FIFA Club World Cup 2025 · Estádio Kleber José de Andrade · Grundad 1902
2i tabellen
- Poäng
- 5
- Matcher
- 3
- V–O–F
- 1–2–0
- Mål
- 4–2
- Målskillnad
- +2
- Poäng/match
- 1.67
- Vinstprocent
- 33 %
FormOVOVVF
Tränare
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
11 poäng på 6 matcher1.83 poäng per match
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Anfall och försvar
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
3 mål i första halvlek, 5 i andra (63 % efter paus). Insläppta: 3 och 2 (40 % efter paus).
Bygger på 8 gjorda och 5 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
Poäng per match
1.83
- Ligasnitt
- 1.23
- Skillnad
- +0.60 (+49.0 %)
- I ligan
- 7 av 32
Gjorda mål per match
1.33
- Ligasnitt
- 1.41
- Skillnad
- -0.08 (-5.4 %)
- I ligan
- 13 av 32
Insläppta mål per match
0.83
- Ligasnitt
- 1.70
- Skillnad
- -0.87 (-51.1 %)
- I ligan
- 6 av 32
Stabilitet
Hållna nollor
50.0 %
- Ligasnitt
- 28.5 %
- Skillnad
- +21.5 % (+75.1 %)
- I ligan
- 5 av 32
Matcher utan mål
50.0 %
- Ligasnitt
- 35.5 %
- Skillnad
- +14.5 % (+40.7 %)
- I ligan
- 22 av 32
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
minst 17minst 5.67 per match
Utvisningar
minst 0minst 0.00 per match
minst 0 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
Laget fick ingen straff under säsongen.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
Poäng per hemmamatch
1.75
- Ligasnitt
- 1.45
- Skillnad
- +0.30 (+20.7 %)
- I ligan
- 15 av 32
Poäng per bortamatch
2.00
- Ligasnitt
- 1.07
- Skillnad
- +0.93 (+86.5 %)
- I ligan
- 5 av 32
Hemmafördel
-0.25
- Ligasnitt
- 0.38
- Skillnad
- -0.63 (-166.2 %)
- Störst i ligan
- 26 av 32
Sviter
Längsta vinstsvit
2 matcher
Slutade efter 5 spelade matcher
Längsta obesegrade svit
5 matcher
Slutade efter 5 spelade matcher
Längsta förlustsvit
1 matcher
Slutade efter 6 spelade matcher
Ytterligheter
Största segrarna
Värsta förlusterna
Formationer
- 3-4-1-22 matcher 33 %
- 4-2-3-12 matcher 33 %
- 3-5-21 match 17 %
- 4-3-31 match 17 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter1
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fábio44 år | 6 | 540 | — | 0 | 0 | — | 6.97 |
Försvarare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Freytes25 år | 5 | 450 | 1 | 0 | 2 | — | 7.18 |
Thiago Silva40 år | 5 | 450 | — | 0 | 1 | — | 7.20 |
Samuel Xavier35 år | 6 | 365 | — | 1 | 0 | — | 6.92 |
Ignacio28 år | 6 | 360 | — | 0 | 0 | — | 7.17 |
Renê32 år | 5 | 360 | — | 0 | 2 | — | 6.97 |
Guga26 år | 6 | 193 | — | 0 | 0 | — | 6.70 |
G. Fuentes28 år | 6 | 180 | — | 1 | 0 | — | 7.25 |
Davi Schuindt21 år | 2 | 126 | 0 | 0 | 0 | — | 6.45 |
Julio Fidelis18 år | 3 | 90 | — | 0 | 1 | — | 6.30 |
Gustavo Cintra19 år | 1 | 9 | — | 0 | 0 | — | 6.20 |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Arias27 år | 6 | 540 | 1 | 1 | 1 | — | 7.51 |
| 6 | 398 | 1 | 0 | 2 | — | 6.32 | |
Hércules24 år | 6 | 393 | 2 | 0 | 0 | — | 7.03 |
Martinelli23 år | 5 | 317 | 1 | 0 | 2 | — | 7.02 |
F. Bernal21 år | 6 | 272 | — | 0 | 1 | — | 6.86 |
Wallace II18 år | 3 | 216 | 0 | 0 | 0 | — | 6.80 |
Thiago Henrique21 år | 2 | 108 | 0 | 0 | 1 | — | 6.60 |
Lima29 år | 6 | 100 | — | 0 | 0 | — | 6.68 |
Thiago Santos35 år | 6 | 87 | — | 0 | 1 | — | 6.50 |
Otávio31 år | 1 | 45 | — | — | 0 | — | 6.30 |
PH Ganso35 år | 6 | 45 | — | 0 | 0 | — | 7.20 |
Y. Soteldo27 år | 3 | 24 | — | 0 | 1 | — | 6.90 |
Riquelme18 år | 2 | 19 | — | 0 | 0 | — | 6.30 |
Anfallare6
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
G. Cano37 år | 6 | 380 | 1 | 1 | 1 | — | 6.80 |
Everaldo33 år | 6 | 209 | — | 0 | 0 | — | 6.82 |
A. Canobbio26 år | 6 | 158 | — | 0 | 0 | — | 6.80 |
Keno35 år | 6 | 89 | 1 | 0 | 1 | — | 7.23 |
K. Serna27 år | 6 | 79 | — | 0 | 0 | — | 7.10 |
Paulo Baya25 år | 6 | 9 | — | 0 | 0 | — | 6.20 |
9 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.