FootSam
FOOTBALL DATA

RED Star FC 93

Ligue 2 2026/27 · Stade Bauer · Grundad 1897

8i tabellen
Poäng
5
Matcher
4
V–O–F
1–2–1
Mål
3–5
Målskillnad
-2
Poäng/match
1.25
Vinstprocent
25 %
FormVOOF
Hemma
Poäng/match
0.50
V–O–F
0–1–1
Mål
1–4
Borta
Poäng/match
2.00
V–O–F
1–1–0
Mål
2–1
Placering under säsongen
Högsta
5
Lägsta
8
Räknad ur matchresultaten.

Beräknad slutplacering

11:e

9,91förväntad placering

  • 1:a2,7 %
  • 2:a4,1 %
  • 3:e4,7 %
  • 4:e5,2 %
  • 5:e5,7 %
  • 6:e5,9 %
  • 7:e6,1 %
  • 8:e6,2 %
  • 9:e6,3 %
  • 10:e6,3 %
  • 11:e6,4 %
  • 12:e6,4 %
  • 13:e6,2 %
  • 14:e6,1 %
  • 15:e6,1 %
  • 16:e5,9 %
  • 17:e5,4 %
  • 18:e4,5 %
Vinner ligan
2,7 %
Slutspel
15,6 %
Nedflyttning
15,8 %

Byggd på 36 av säsongens 306 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Lag som slutar på samma poäng delar placering: ligans skiljeregel går inte att fastställa ur tabellhistoriken, och en gissad ordning vore ett påstående. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

5 poäng på 4 matcher1.25 poäng per match
0123VOOF1234

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 8:a av 18Högsta placering 5, lägsta 8
1246810121416185:a8:aVOOF1234

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

1match

0
Vann
1
Oavgjort
0
Förlust

Tappade 2 poäng av 3

Lika i paus

2matcher

1
Vann
1
Oavgjort
0
Förlust

Låg under i paus

1match

0
Vann
0
Oavgjort
1
Förlust

Tog inga poäng

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

2.00mål per match, båda lagens · 4 matcher

2.50
Hemma
1.50
Borta
  • Över 1.5 mål2 av 450 %
  • Över 2.5 mål1 av 425 %
  • Över 3.5 mål1 av 425 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan210–1567 %20 %12 %16–3013 %131–4520 %16 %246–6040 %19 %161–7533 %17 %176–9020 %22 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

2 mål i första halvlek, 1 i andra (33 % efter paus). Insläppta: 2 och 3 (60 % efter paus).

Bygger på 3 gjorda och 5 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
1.25
Ligasnitt
1.31
Skillnad
-0.06 (-4.3 %)
I ligan
8 av 18
Gjorda mål per match
0.75
Ligasnitt
1.24
Skillnad
-0.49 (-39.3 %)
I ligan
12 av 18
Insläppta mål per match
1.25
Ligasnitt
1.24
Skillnad
+0.01 (+1.1 %)
I ligan
10 av 18

Stabilitet

Hållna nollor
50.0 %
Ligasnitt
34.7 %
Skillnad
+15.3 % (+44.0 %)
I ligan
4 av 18
Matcher utan mål
25.0 %
Ligasnitt
34.7 %
Skillnad
-9.7 % (-28.0 %)
I ligan
3 av 18

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

112.75 per match

Utvisningar

00.00 per match

0 direkt rött · 0 efter två gula

Straffar

0av 10 %

1 missad.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
0.50
Ligasnitt
1.31
Skillnad
-0.81 (-61.7 %)
I ligan
15 av 18
Poäng per bortamatch
2.00
Ligasnitt
1.28
Skillnad
+0.72 (+56.5 %)
I ligan
3 av 18
Hemmafördel
-1.50
Ligasnitt
0.03
Skillnad
-1.53 (-5500.0 %)
Störst i ligan
16 av 18

Sviter

Längsta vinstsvit
1 matcher
Slutade i omgång 1
Längsta obesegrade svit
3 matcher
Slutade i omgång 3
Längsta förlustsvit
1 matcher
Slutade i omgång 4

Ytterligheter

Största segrarna
10Nantesborta · 2026-08-08
Värsta förlusterna
14Reimshemma · 2026-08-29

Formationer

  • 4-2-3-13 matcher 75 %
  • 4-1-3-21 match 25 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter1

Spelare
16G. Poussin27 år
436000107.05

Försvarare6

Spelare
20D. Durivaux25 år
436000007.20
15E. Zidane20 år
436001207.18
3M. Huard28 år
432500106.30
2T. Magnin22 år
431501106.78
6B. Danger28 år
211700007.00
14500006.20

Mittfältare8

Spelare
7D. Durand30 år
435910007.05
19I. Halifa21 år
430400006.93
11K. Cissé29 år
426100006.25
93R. Hachem28 år
322500106.90
48400206.78
17S. Renel24 år
27600006.40
8G. Trani28 år
23100006.45
12700106.20

Anfallare4

Spelare
91K. Cabral27 år
436011006.85
10S. Khaoui31 år
422910106.70
413100106.33
21A. Hachem24 år
110000

5 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.