10i tabellen
- Poäng
- 9
- Matcher
- 36
- V–O–F
- 1–6–29
- Mål
- 22–85
- Målskillnad
- -63
- Poäng/match
- 0.25
- Vinstprocent
- 3 %
FormFFFFFO
HemmaPoäng/match 0.39 V–O–F 1–4–13 Mål 14–42
BortaPoäng/match 0.11 V–O–F 0–2–16 Mål 8–43
Placering under säsongenHögsta 9 Lägsta 10 Räknad ur matchresultaten.
Tränare
- I. Mijač1 nov–1 dec
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
9 poäng på 36 matcher0.25 poäng per match
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Slutade som 10:a av 10Högsta placering 9, lägsta 10
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
3matcher
- 0
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Tappade 9 poäng av 9
Lika i paus
16matcher
- 1
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 11
- Förlust
Låg under i paus
17matcher
- 0
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 15
- Förlust
Räddade 2 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.97mål per match, båda lagens · 36 matcher
- 3.11
- Hemma
- 2.83
- Borta
- Över 1.5 mål28 av 3678 %
- Över 2.5 mål22 av 3661 %
- Över 3.5 mål12 av 3633 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
12 mål i första halvlek, 8 i andra (36 % efter paus). Insläppta: 31 och 51 (60 % efter paus).
Bygger på 22 gjorda och 85 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
Poäng per match
0.25
- Ligasnitt
- 1.38
- Skillnad
- -1.13 (-81.9 %)
- I ligan
- 10 av 10
Gjorda mål per match
0.61
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.72 (-54.1 %)
- I ligan
- 10 av 10
Insläppta mål per match
2.36
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- +1.03 (+77.5 %)
- I ligan
- 10 av 10
Stabilitet
Hållna nollor
11.1 %
- Ligasnitt
- 31.7 %
- Skillnad
- -20.6 % (-64.9 %)
- I ligan
- 9 av 10
Matcher utan mål
63.9 %
- Ligasnitt
- 31.7 %
- Skillnad
- +32.2 % (+101.8 %)
- I ligan
- 10 av 10
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
minst 67minst 1.86 per match
Utvisningar
minst 0minst 0.00 per match
minst 0 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
Poäng per hemmamatch
0.39
- Ligasnitt
- 1.52
- Skillnad
- -1.13 (-74.4 %)
- I ligan
- 10 av 10
Poäng per bortamatch
0.11
- Ligasnitt
- 1.25
- Skillnad
- -1.14 (-91.1 %)
- I ligan
- 10 av 10
Hemmafördel
0.28
- Ligasnitt
- 0.27
- Skillnad
- +0.01 (+4.2 %)
- Störst i ligan
- 5 av 10
Sviter
Längsta vinstsvit
1 matcher
Slutade i omgång 25
Längsta obesegrade svit
2 matcher
Slutade i omgång 13
Längsta förlustsvit
9 matcher
Slutade i omgång 34
Ytterligheter
Största segrarna
Värsta förlusterna
Formationer
- 4-2-3-115 matcher 43 %
- 3-4-34 matcher 11 %
- 3-4-1-23 matcher 9 %
- 3-4-2-13 matcher 9 %
- 4-5-13 matcher 9 %
- 4-3-32 matcher 6 %
- 4-1-3-21 match 3 %
- 4-1-4-11 match 3 %
- 4-3-1-21 match 3 %
- 4-4-21 match 3 %
- 5-4-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter4
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
M. Marković27 år | 24 | 2063 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.02 |
M. Marić24 år | 3 | 270 | 0 | — | 0 | 0 | 6.00 |
K. Kralj21 år | 10 | 227 | 0 | — | 0 | — | 6.70 |
E. Ciban18 år | 2 | 140 | 0 | — | 0 | 0 | 5.90 |
Försvarare15
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
T. Mrčela32 år | 15 | 1306 | 3 | 1 | 3 | 0 | 6.83 |
A. Camara22 år | 21 | 1292 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.31 |
M. Matić23 år | 15 | 1279 | 0 | — | 2 | 0 | 6.67 |
E. Šehić28 år | 14 | 1175 | 0 | — | 5 | 0 | 6.63 |
Vilim Kruslin19 år | 16 | 1095 | 0 | 2 | 2 | — | 6.65 |
M. Pavlović33 år | 11 | 926 | 0 | — | 1 | 0 | 6.75 |
Miguel Campos26 år | 12 | 798 | 0 | — | 4 | 0 | 6.50 |
F. Karačić27 år | 8 | 720 | 1 | 2 | 3 | — | 7.08 |
D. Pavlek22 år | 8 | 586 | 0 | — | 0 | 0 | 6.50 |
I. Tomečak33 år | 8 | 573 | 1 | — | 0 | — | 6.70 |
Vigo Vujanic16 år | 5 | 266 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.40 |
Lukas Magđinski17 år | 6 | 222 | 0 | 0 | 1 | — | 6.44 |
L. Pavković30 år | 8 | 216 | 0 | — | 0 | 0 | 6.33 |
D. Mihaljević28 år | 2 | 59 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
B. Brajković22 år | 2 | 22 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
Mittfältare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
L. Pasariček25 år | 31 | 2369 | 2 | — | 3 | 0 | 6.73 |
A. Latković22 år | 29 | 1972 | 3 | 3 | 6 | 0 | 6.76 |
T. Srbljinović23 år | 21 | 1216 | 0 | — | 6 | 0 | 6.70 |
V. Vukmanović19 år | 19 | 1146 | 0 | 0 | 4 | — | 6.76 |
A. Ćorić26 år | 13 | 932 | 1 | 2 | 1 | 0 | 6.74 |
J. Bašić26 år | 16 | 889 | 0 | — | 2 | 0 | 6.61 |
Riad Mašala19 år | 17 | 779 | 3 | 0 | 2 | — | 6.62 |
A. Lazarov23 år | 13 | 757 | 1 | 0 | 3 | 0 | 6.47 |
M. Kuzmanić17 år | 10 | 417 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.36 |
R. Brajković20 år | 14 | 369 | 0 | 0 | 0 | — | 6.51 |
Mihael Stipić18 år | 10 | 180 | 0 | 0 | 0 | — | 6.35 |
V. Šare19 år | 5 | 130 | 1 | 1 | 0 | — | 7.07 |
B. Kunert17 år | 2 | 56 | 0 | — | 2 | 0 | 6.70 |
D. Budiša18 år | 1 | 12 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
Anfallare16
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
F. Topić19 år | 19 | 960 | 2 | — | 2 | 0 | — |
I. Pešić31 år | 14 | 885 | 0 | — | 1 | 0 | 6.54 |
Jan Doležal30 år | 12 | 828 | 1 | 1 | 2 | 0 | 6.66 |
V. Petković27 år | 20 | 772 | 1 | 0 | 4 | 0 | 6.64 |
I. Ljubanović24 år | 7 | 535 | 0 | — | 1 | 0 | 6.37 |
E. Grezda28 år | 9 | 516 | 0 | — | 0 | 0 | 6.49 |
B. Oddei20 år | 8 | 499 | 0 | — | 0 | 0 | 6.72 |
K. Špeljak20 år | 17 | 458 | 0 | — | 0 | — | 6.60 |
Duje Korač18 år | 6 | 365 | 1 | 0 | 0 | — | 6.65 |
K. Kovačević28 år | 9 | 263 | 0 | — | 1 | — | 6.40 |
R. Simović32 år | 5 | 212 | 0 | — | 0 | 0 | 6.47 |
D. Rešetar23 år | 12 | 204 | 0 | — | 0 | — | 6.33 |
M. Babić24 år | 3 | 66 | 0 | — | 1 | 0 | 6.43 |
S. Plazonja25 år | 4 | 50 | 0 | — | 0 | 0 | 6.90 |
Sabur Ali17 år | 3 | 36 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.37 |
F. Golem15 år | 1 | 6 | 0 | — | 1 | 0 | 6.20 |
24 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.