FootSam
FOOTBALL DATA

TSC Arena

Bačka Topola·TSC

poäng per match
1.70
hemmavinster
51 %
spelade matcher
70
Kapacitet
4 500
Underlag
Naturgräs

Super Liga, UEFA Europa Conference League, Cup och 3 andra tävlingar, december 2021 till juli 2025. 79 spelade matcher.

10 matcherobesegrade i rad här under 2024 för TSC. 8 vinster, 2 oavgjorda.
6–0mot Napredak 2024 — den största segern platsen sett.
0 av 5Cukaricki har aldrig vunnit här, på 5 besök.

TSC har ytterligare 19 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

TSC på sin hemmaplan2022/23–2024/25

1.70poäng per match
51 %vinstprocent
361123V–O–F på 70 matcher
12694målskillnad +32
23hållna nollor
10matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2022/23–2024/25
Visa säsong för säsong9 säsonger
Hemmaplan, säsong för säsong
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2022/23Super Liga1910543117+14351.848
2022/23Cup320163+362.002
2023/24UEFA Champions League100114-300.000
2023/24UEFA Europa League301236-310.330
2023/24Super Liga1912434121+20402.119
2024/25UEFA Europa League100115-400.000
2024/25Super Liga199193227+5281.474
2024/25Cup110021+133.000
2024/25UEFA Europa Conference League4202910-161.500
Totalt7036112312694+321191.7023
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för TSC på den här arenan

10obesegrad i följd12 mars 2024 – 11 aug. 20248 vinster, 2 oavgjorda
5raka segrar21 aug. 2022 – 14 okt. 2022
4hållna nollor i följd12 maj 2024 – 4 aug. 2024
3raka förluster16 aug. 2024 – 1 sep. 2024

Största segrar

23 maj 2024TSC60Napredak+6 mål
4 maj 2023TSC40Novi Pazar+4 mål
21 sep. 2024TSC52Novi Pazar+3 mål
12 mars 2024TSC41Mladost Lucani+3 mål

Största förluster

29 aug. 2024TSC15Maccabi Tel Aviv+4 mål emot
15 aug. 2023TSC14SC Braga+3 mål emot
17 maj 2023TSC03FK Crvena Zvezda+3 mål emot
24 okt. 2024TSC03Legia Warszawa+3 mål emot
1 maj 2023TSC13FK Partizan+2 mål emot

Vändningarna

Hur ofta TSC vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

4
19 dec. 2024FC Noah43låg under med 2
17 maj 2025OFK Beograd32låg under med 2
1 okt. 2022Radnik Surdulica21låg under med 1
16 mars 2025Napredak42låg under med 1

Räddade en poäng

3
5 okt. 2023Olympiakos Piraeus22låg under med 2
29 juli 2023FK Partizan33låg under med 1
29 okt. 2023Novi Pazar11låg under med 1

Tappade ledningen

13
25 feb. 2023FK Spartak Zdrepceva KRV22ledde med 2
22 okt. 2022Cukaricki11ledde med 1
6 nov. 2022FK Partizan23ledde med 1
7 apr. 2023Vojvodina11ledde med 1
28 maj 2023Vojvodina11ledde med 1

och 8 till

Läst ur målen i 68 matcher. 2 matcher är utelämnade — där saknar källan minst ett mål, och ett ofullständigt förlopp går inte att läsa en vändning ur.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött TSC här

29klubbar har gästat
15av dem har vunnit här
FK Crvena Zvezdabästa gäst · 3.00 p/match på 5 besök
FK Crvena Zvezdaflest segrar · 5 av 5 besök
Gästerna som lyckats bäst
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Vojvodina62221010081.33
FK Crvena Zvezda5500124+8153.00
Novi Pazar5212611-571.40
Cukaricki502326-420.40
FK Partizan4310117+4102.50
FK Spartak Zdrepceva KRV412154+151.25
Radnicki 1923410357-230.75
Napredak4013313-1010.25
Mladost Lucani310247-331.00
Radnicki NIS300317-600.00
Visa alla29 klubbar
Gästerna som lyckats sämst
Voždovac300307-700.00
Železničar Pančevo300339-600.00
OFK Beograd210133031.50
Javor201103-310.50
Radnik Surdulica200213-200.00
IMT Novi Beograd200202-200.00
West Ham110010+133.00
SC Freiburg110031+233.00
SC Braga110041+333.00
Jagiellonia110031+233.00
Legia Warszawa110030+333.00
Olympiakos Piraeus101022011.00
Maccabi Tel Aviv110051+433.00
FC Lugano100114-300.00
Kolubara100113-200.00
FC Noah100134-100.00
Jedinstvo Ub100102-200.00
Mladost Novi Sad100103-300.00
Tekstilac Odžaci110021+133.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 79 färdigspelade matcher

3.16mål per match
250mål totalt
59 %båda lagen målat
61 %över 2,5 mål
37 %över 3,5 mål
3mållösa matcher · 4 %

Vanligaste resultat

1–2911 %
1–0810 %
2–0810 %
1–379 %
1–168 %

Målrikaste matcherna

21 sep. 2024TSC52Novi Pazar7 mål
8 maj 2024TSC43Radnicki 19237 mål
19 dec. 2024TSC43FC Noah7 mål

Målklockan

När målen faller här — 242 mål, 131 av hemmalaget och 111 av gästen

38
16 %1–15
27
11 %16–30
38
16 %31–45
39
16 %46–60
49
20 %61–75
51
21 %76–90
Hemmalaget 131 Gästen 111Flest mål i 76–9051 stycken

Klockan bygger på 76 av arenans 79 spelade matcher (96 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 242 mål. De 3 övriga saknar minst ett mål hos källan, och ett mål vi inte har kan inte placeras i tiden.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för TSC på arenan.

  1. 1I. Đakovac20mål
  2. 2M. Pantović17mål
  3. 3P. Stanić11mål
  4. 4S. Jovanović9mål
  5. 5A. Ćirković9mål
  6. 6P. Mboungou8mål
  7. 7M. Mirchevski7mål
  8. 8P. Ratkov7mål
  9. 9L. Ilić5mål
  10. 10M. Vulić3mål

Listorna bygger på 76 av arenans 79 spelade matcher (96 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 242 mål. De 3 övriga saknar den uppgiften hos källan. Att räkna dem ändå hade lagt motståndarnas självmål bland hemmalagets skyttar.