Tekstilac Odžaci
Super Liga 2024/25 · Stadion Slavko Maletin Vava
- Poäng
- 31
- Matcher
- 30
- V–O–F
- 9–4–17
- Mål
- 25–52
- Målskillnad
- -27
- Poäng/match
- 1.03
- Vinstprocent
- 30 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
8matcher
- 7
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 2 poäng av 24
Lika i paus
12matcher
- 2
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Låg under i paus
10matcher
- 0
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 10
- Förlust
Tog inga poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.57mål per match, båda lagens · 30 matcher
- 2.47
- Hemma
- 2.67
- Borta
- Över 1.5 mål21 av 3070 %
- Över 2.5 mål16 av 3053 %
- Över 3.5 mål7 av 3023 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
15 mål i första halvlek, 17 i andra (52 % efter paus). Insläppta: 27 och 32 (49 % efter paus).
Bygger på 33 gjorda och 65 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.39
- Skillnad
- -0.39 (-28.1 %)
- I ligan
- 15 av 16
- Ligasnitt
- 1.44
- Skillnad
- -0.55 (-38.0 %)
- I ligan
- 15 av 16
- Ligasnitt
- 1.43
- Skillnad
- +0.33 (+22.8 %)
- I ligan
- 14 av 16
Stabilitet
- Ligasnitt
- 26.4 %
- Skillnad
- -10.1 % (-38.5 %)
- I ligan
- 15 av 16
- Ligasnitt
- 26.0 %
- Skillnad
- +20.0 % (+76.8 %)
- I ligan
- 15 av 16
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 2 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
2av 450 %
2 missade.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.48
- Skillnad
- -0.54 (-36.3 %)
- I ligan
- 16 av 16
- Ligasnitt
- 1.30
- Skillnad
- -0.25 (-19.1 %)
- I ligan
- 12 av 16
- Ligasnitt
- 0.18
- Skillnad
- -0.29 (-159.9 %)
- Störst i ligan
- 13 av 16
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-122 matcher 61 %
- 4-1-4-16 matcher 17 %
- 4-4-23 matcher 8 %
- 4-1-3-22 matcher 6 %
- 4-3-32 matcher 6 %
- 5-3-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bojan Brać35 år | 31 | 2725 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.98 |
M. DrinÄiÄ25 år | 4 | 360 | 0 | — | 0 | 0 | — |
V. StajkoviÄ22 år | 1 | 65 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 |
Försvarare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nikola Marjanović26 år | 34 | 2957 | 1 | 0 | 2 | 1 | 6.88 |
Marko Luković20 år | 28 | 2286 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6.80 |
M. Ilić31 år | 25 | 1919 | 0 | 3 | 5 | 0 | 6.71 |
M. Jezdimirović27 år | 26 | 1697 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.59 |
F. Sredojević28 år | 12 | 1000 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.42 |
N. Kojčić26 år | 11 | 862 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.65 |
I. Maiga20 år | 10 | 663 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.83 |
Rob Rudonja22 år | 12 | 658 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.54 |
O. Tripkovic19 år | 9 | 552 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.87 |
B. Jočić30 år | 7 | 551 | — | 0 | 3 | — | 6.64 |
D. StankoviÄ32 år | 3 | 91 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Mittfältare16
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
L. Vasić20 år | 29 | 1910 | 0 | 0 | 11 | 1 | 6.62 |
M. ZekiÄ20 år | 26 | 1672 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6.88 |
Nemanja Ahčin30 år | 14 | 1010 | 2 | 0 | 3 | 0 | 7.07 |
D. ÄuriÄ23 år | 18 | 1000 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6.62 |
N. Kodžić26 år | 17 | 967 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.67 |
Nikola Skrobonja18 år | 18 | 958 | 1 | 1 | 4 | 0 | 6.52 |
I. ZulfiÄ23 år | 10 | 814 | 3 | 0 | 2 | 0 | 6.93 |
Mustapha Abiodun19 år | 11 | 356 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.25 |
M. Marčić28 år | 7 | 308 | — | 0 | 0 | — | 6.69 |
R. Obeng29 år | 10 | 303 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.57 |
M. Delimeđac24 år | 4 | 242 | 0 | — | 1 | 0 | — |
J. Dašić21 år | 7 | 163 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.63 |
D. Burkic24 år | 1 | 44 | 0 | — | 0 | 0 | — |
A. Stevanović20 år | 1 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
L. Serdar20 år | 1 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 |
M. Šušnjar20 år | 1 | 4 | 0 | — | 0 | 0 | — |
Anfallare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
I. Davidović28 år | 30 | 2090 | 5 | 0 | 5 | 0 | 7.18 |
S. Stojanović22 år | 31 | 1601 | 2 | 1 | 5 | 0 | 6.69 |
P. Ukachukwu21 år | 17 | 1038 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.45 |
I. Hadžić31 år | 9 | 563 | 4 | 0 | 2 | 0 | 7.00 |
P. Barac19 år | 12 | 490 | 2 | 0 | 3 | 0 | 6.54 |
N. Ninković29 år | 9 | 308 | 1 | 1 | 2 | — | 6.94 |
S. Šavija23 år | 7 | 283 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.50 |
M. Kapur22 år | 6 | 159 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.20 |
M. Škrbić28 år | 5 | 156 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
U. Stamenić27 år | 7 | 155 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.70 |
V. Trifunović25 år | 7 | 54 | — | 0 | 0 | — | 6.67 |
Milan Daković17 år | 1 | 17 | 0 | — | 0 | 0 | — |
A. Azzam21 år | 1 | 9 | 0 | — | 0 | 0 | — |
15 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.