Stadion Gradski vrt
Kroatien·
HNL, Cup, UEFA Europa Conference League och 4 andra tävlingar, juli 2016 till augusti 2026. 141 spelade matcher.
SäsongAlla säsonger
Hemmaplan
Hemmaplan
NK Osijek på sin hemmaplan2016/17–2022/23
Visa säsong för säsong15 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016/17 | HNL | 18 | 11 | 3 | 4 | 28 | 12 | +16 | 36 | 2.00 | 9 |
| 2017/18 | HNL | 18 | 11 | 5 | 2 | 35 | 16 | +19 | 38 | 2.11 | 7 |
| 2018/19 | HNL | 18 | 10 | 4 | 4 | 34 | 18 | +16 | 34 | 1.89 | 4 |
| 2018/19 | Cup | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 | 3.00 | 0 |
| 2019/20 | UEFA Europa League | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 | 1 |
| 2019/20 | HNL | 18 | 13 | 4 | 1 | 31 | 12 | +19 | 43 | 2.39 | 10 |
| 2020/21 | UEFA Europa League | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2020/21 | HNL | 18 | 13 | 4 | 1 | 30 | 8 | +22 | 43 | 2.39 | 11 |
| 2020/21 | Cup | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2021/22 | HNL | 18 | 11 | 5 | 2 | 26 | 12 | +14 | 38 | 2.11 | 10 |
| 2021/22 | Cup | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.00 | 1 |
| 2021/22 | UEFA Europa Conference League | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 | 2.00 | 1 |
| 2022/23 | HNL | 18 | 7 | 9 | 2 | 21 | 13 | +8 | 30 | 1.67 | 8 |
| 2022/23 | Cup | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2022/23 | UEFA Europa Conference League | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 | 0.00 | 0 |
| Totalt | 135 | 79 | 36 | 20 | 213 | 101 | +112 | 273 | 2.02 | 62 |
Historien
Rekorden
Ytterligheterna för NK Osijek på den här arenan
Största segrar
Största förluster
Vändningarna
Hur ofta NK Osijek vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Vände och vann
9och 4 till
Räddade en poäng
12och 7 till
Tappade ledningen
15och 10 till
Läst ur målen i 132 matcher. 3 matcher är utelämnade — där saknar källan minst ett mål, och ett ofullständigt förlopp går inte att läsa en vändning ur.
Gästerna
Gästerna
Hur det gått för lagen som mött NK Osijek här
| Gäst | Besök | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| HNK Hajduk Split | 16 | 4 | 5 | 7 | 17 | 22 | -5 | 17 | 1.06 |
| HNK Rijeka | 15 | 4 | 2 | 9 | 14 | 22 | -8 | 14 | 0.93 |
| NK Slaven Belupo | 15 | 1 | 7 | 7 | 6 | 20 | -14 | 10 | 0.67 |
| Dinamo Zagreb | 14 | 5 | 4 | 5 | 14 | 11 | +3 | 19 | 1.36 |
| Istra 1961 | 14 | 0 | 2 | 12 | 5 | 25 | -20 | 2 | 0.14 |
| NK Lokomotiva Zagreb | 14 | 2 | 2 | 10 | 10 | 27 | -17 | 8 | 0.57 |
| HNK Gorica | 10 | 1 | 3 | 6 | 10 | 16 | -6 | 6 | 0.60 |
| Inter Zaprešić | 8 | 0 | 3 | 5 | 6 | 20 | -14 | 3 | 0.38 |
| Šibenik | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 11 | -9 | 2 | 0.33 |
| NK Varazdin | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 | 8 | -2 | 6 | 1.00 |
Visa alla18 klubbar
| Rudes | 4 | 0 | 1 | 3 | 3 | 9 | -6 | 1 | 0.25 |
| HNK Cibalia | 4 | 0 | 1 | 3 | 2 | 8 | -6 | 1 | 0.25 |
| CSKA Sofia | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 | 0.50 |
| RNK Split | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7 | -7 | 0 | 0.00 |
| Hrvatski Dragovoljac | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | -2 | 0 | 0.00 |
| Pogon Szczecin | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 |
| FC Basel 1893 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 | 3.00 |
| Kyzyl-Zhar | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 3 | 3.00 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 141 färdigspelade matcher
Vanligaste resultat
Målrikaste matcherna
Målklockan
När målen faller här — 326 mål, 220 av hemmalaget och 106 av gästen
Klockan bygger på 138 av arenans 141 spelade matcher (98 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 326 mål. De 3 övriga saknar minst ett mål hos källan, och ett mål vi inte har kan inte placeras i tiden.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för NK Osijek på arenan.
- 1M. Marić27mål
- 2R. Mierez19mål
- 3Dmytro Lopa13mål
- 4H. Hajradinović13mål
- 5L. Kleinheisler12mål
- 6Muzafer Ejupi10mål
- 7M. Žaper8mål
- 8P. Bočkaj8mål
- 9A. Mance7mål
- 10D. Bohar6mål
Listorna bygger på 138 av arenans 141 spelade matcher (98 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 326 mål. De 3 övriga saknar den uppgiften hos källan. Att räkna dem ändå hade lagt motståndarnas självmål bland hemmalagets skyttar.