Sands StadiumEndast känd på namnet
England·
- poäng per match
- 0.99
- hemmavinster
- 24 %
- spelade matcher
- 68
League Two, FA Cup och League Cup, augusti 2019 till april 2022. 68 spelade matcher.
Scunthorpe United har ytterligare 3 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.
Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.
SäsongAlla säsonger
Hemmaplan
Hemmaplan
Scunthorpe United på sin hemmaplan2019/20–2021/22
Visa säsong för säsong6 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019/20 | League Two | 19 | 6 | 6 | 7 | 24 | 25 | -1 | 24 | 1.26 | 5 |
| 2019/20 | League Cup | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2020/21 | League Two | 23 | 7 | 6 | 10 | 22 | 28 | -6 | 27 | 1.17 | 7 |
| 2020/21 | FA Cup | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2021/22 | League Two | 23 | 3 | 7 | 13 | 15 | 36 | -21 | 16 | 0.70 | 3 |
| 2021/22 | FA Cup | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| Totalt | 68 | 16 | 19 | 33 | 63 | 94 | -31 | 67 | 0.99 | 15 |
Historien
Rekorden
Ytterligheterna för Scunthorpe United på den här arenan
Största segrar
Största förluster
Vändningarna
Hur ofta Scunthorpe United vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Räddade en poäng
8och 3 till
Tappade ledningen
14och 9 till
Läst ur målen i 68 matcher.
Gästerna
Gästerna
Hur det gått för lagen som mött Scunthorpe United här
| Gäst | Besök | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Walsall | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 1 | +3 | 6 | 2.00 |
| Bradford | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 4 | -2 | 2 | 0.67 |
| Oldham Athletic | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 3 | +1 | 5 | 1.67 |
| Port Vale | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 4 | -2 | 3 | 1.00 |
| Colchester United | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 3 | +3 | 7 | 2.33 |
| Crawley Town | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 4 | -1 | 2 | 0.67 |
| Exeter City | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 | 6 | 2.00 |
| Newport County | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 2 | +2 | 7 | 2.33 |
| Stevenage | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | +1 | 5 | 1.67 |
| Carlisle United | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 | 6 | 2.00 |
Visa alla34 klubbar
| Forest Green | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 2 | +4 | 6 | 2.00 |
| Northampton | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | -3 | 1 | 0.50 |
| Swindon Town | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 1 | +4 | 6 | 3.00 |
| Grimsby | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 | 3 | 1.50 |
| Cambridge United | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 0 | +7 | 6 | 3.00 |
| Cheltenham | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 | 3 | 1.50 |
| Leyton Orient | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | -2 | 1 | 0.50 |
| Mansfield Town | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 2 | +5 | 6 | 3.00 |
| Morecambe | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 4 | -3 | 1 | 0.50 |
| Tranmere | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | -1 | 1 | 0.50 |
| Barrow | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | 1.50 |
| Harrogate Town | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 3 | 1.50 |
| Salford City | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 | 2.00 |
| Bolton | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 |
| Derby County | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 |
| Bristol Rovers | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | +1 | 3 | 3.00 |
| Rochdale | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 | 3.00 |
| Southend | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Doncaster | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 |
| Plymouth | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | +2 | 3 | 3.00 |
| Crewe | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 1.00 |
| Hartlepool United | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Solihull Moors | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | +1 | 3 | 3.00 |
| Sutton United | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 68 färdigspelade matcher
Vanligaste resultat
Målrikaste matcherna
Målklockan
När målen faller här — 157 mål, 63 av hemmalaget och 94 av gästen
Klockan bygger på 68 av arenans 68 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 157 mål.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för Scunthorpe United på arenan.
- 1K. van Veen8mål
- 2R. Loft8mål
- 3Abobaker Eisa6mål
- 4J. McAtee4mål
- 5M. Lund3mål
- 6J. Scrimshaw3mål
- 7E. Onariase2mål
- 8Jamie John Ward2mål
- 9A. Beestin2mål
- 10J. Hallam2mål
Listorna bygger på 68 av arenans 68 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 157 mål.