FootSam
FOOTBALL DATA
Endast känd på namnet

Oakwell Ground

England·Barnsley

1.54poäng per match
38 %hemmavinster
71spelade matcher

Championship, League One och FA Cup, augusti 2016 till april 2019. 71 spelade matcher.

28 matcherobesegrade i rad här 2018–2019 för Barnsley. 18 vinster, 10 oavgjorda, och den räknar fortfarande.
4–0mot Rotherham 2016 — den största segern platsen sett.

Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Barnsley på sin hemmaplan2016/17–2018/19

1.54poäng per match
38 %vinstprocent
272816V–O–F på 71 matcher
10283målskillnad +19
22hållna nollor
16matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2016/17–2018/19
Visa säsong för säsong5 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2016/17Championship2361163233-1291.266
2016/17FA Cup100112-100.000
2017/18Championship235992532-7241.045
2018/19League One2315804016+24532.3010
2018/19FA Cup110040+433.001
Totalt7127281610283+191091.5422
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Barnsley på den här arenan

28och räknarobesegrad i följd30 mars 2018 – 27 apr. 201918 vinster, 10 oavgjorda
6raka segrar26 dec. 2018 – 16 feb. 2019
3hållna nollor i följd28 apr. 2018 – 18 aug. 2018
3raka förluster21 nov. 2017 – 9 dec. 2017

Största segrar

27 aug. 2016Barnsley40Rotherham+4 mål
4 aug. 2018Barnsley40Oxford United+4 mål
10 nov. 2018Barnsley40Notts County+4 mål
26 aug. 2017Barnsley30Sunderland+3 mål
12 jan. 2019Barnsley30Bradford+3 mål

Största förluster

25 nov. 2016Barnsley25Nottingham Forest+3 mål emot
16 sep. 2017Barnsley03Aston Villa+3 mål emot
9 dec. 2017Barnsley03Derby+3 mål emot
15 okt. 2016Barnsley24Fulham+2 mål emot
31 jan. 2017Barnsley13Wolves+2 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Barnsley vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

5
17 aug. 2016QPR32låg under med 1
21 jan. 2017Leeds32låg under med 1
7 apr. 2018Sheffield Utd32låg under med 1
26 jan. 2019Rochdale21låg under med 1
27 apr. 2019Blackpool21låg under med 1

Räddade en poäng

9
27 sep. 2016Aston Villa11låg under med 1
29 okt. 2016Bristol City22låg under med 1
25 feb. 2017Huddersfield11låg under med 1
1 apr. 2017Sheffield Wednesday11låg under med 1
30 dec. 2017Reading11låg under med 1

och 4 till

Tappade ledningen

17
31 dec. 2016Birmingham22ledde med 2
15 okt. 2016Fulham24ledde med 1
29 okt. 2016Bristol City22ledde med 1
25 nov. 2016Nottingham Forest25ledde med 1
11 mars 2017Ipswich11ledde med 1

och 12 till

Läst ur målen i 71 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Barnsley här

51klubbar har gästat
15av dem har vunnit här
Fulhamflest segrar · 2 av 2 besök
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Burton Albion312032+151.67
Fulham220073+463.00
Wolves211031+242.00
Cardiff211010+142.00
Reading211032+142.00
Birmingham201124-210.50
Brentford201113-210.50
Bristol City202044021.00
Ipswich211032+142.00
Preston202000021.00
Visa alla51 klubbar
Leeds210143+131.50
Nottingham Forest210164+231.50
Aston Villa211041+342.00
Derby210132+131.50
Norwich201123-110.50
QPR201134-110.50
Sheffield Wednesday202022021.00
Sunderland201103-310.50
Blackpool210133031.50
Newcastle110020+233.00
Huddersfield101011011.00
Brighton110020+233.00
Millwall110020+233.00
Wigan101000011.00
Sheffield Utd100123-100.00
Hull City110010+133.00
Blackburn100102-200.00
Bolton101022011.00
Middlesbrough101022011.00
Rotherham100104-400.00
AFC Wimbledon101000011.00
Bristol Rovers100101-100.00
Charlton100112-100.00
Fleetwood Town100124-200.00
Oxford United100104-400.00
Rochdale100112-100.00
Scunthorpe United100102-200.00
Southend100101-100.00
Walsall101011011.00
Bradford100103-300.00
Coventry101022011.00
Gillingham100112-100.00
Peterborough100102-200.00
Shrewsbury100112-100.00
Doncaster101011011.00
Portsmouth101011011.00
Plymouth101011011.00
Wycombe100112-100.00
Luton100123-100.00
Accrington ST100102-200.00
Notts County100104-400.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 71 färdigspelade matcher

2.61mål per match
185mål totalt
58 %båda lagen målat
48 %över 2,5 mål
25 %över 3,5 mål
8mållösa matcher · 11 %

Vanligaste resultat

1–11420 %
0–0811 %
2–1811 %
2–0710 %
2–268 %

Målrikaste matcherna

15 okt. 2016Barnsley24Fulham6 mål
13 apr. 2019Barnsley42Fleetwood Town6 mål
17 aug. 2016Barnsley32QPR5 mål
21 jan. 2017Barnsley32Leeds5 mål

Målklockan

När målen faller här — 185 mål, 102 av hemmalaget och 83 av gästen

28
15 %1–15
26
14 %16–30
32
17 %31–45
33
18 %46–60
26
14 %61–75
40
22 %76–90
Hemmalaget 102 Gästen 83Flest mål i 76–9040 stycken

Klockan bygger på 71 av arenans 71 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 185 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Barnsley på arenan.

  1. 1C. Woodrow10mål
  2. 2M. Watkins8mål
  3. 3K. Moore8mål
  4. 4T. Bradshaw7mål
  5. 5A. Mowatt7mål
  6. 6O. McBurnie5mål
  7. 7S. Winnall5mål
  8. 8B. Potts5mål
  9. 9C. McGeehan4mål
  10. 10M. Thiam4mål

Listorna bygger på 71 av arenans 71 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 185 mål.