Lindevi IP
Sverige·
Division 2 - Västra Götaland, Ettan - Södra och Svenska Cupen, maj 2016 till oktober 2025. 107 spelade matcher.
Lindome har ytterligare 10 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.
Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.
Hemmaplan
Hemmaplan
Lindome på sin hemmaplan2016–2025
Visa säsong för säsong9 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | Division 2 - Västra Götaland | 12 | 7 | 3 | 2 | 32 | 20 | +12 | 24 | 2.00 | 1 |
| 2017 | Division 2 - Västra Götaland | 13 | 6 | 3 | 4 | 33 | 26 | +7 | 21 | 1.62 | 2 |
| 2020 | Ettan - Södra | 15 | 7 | 5 | 3 | 32 | 16 | +16 | 26 | 1.73 | 2 |
| 2021 | Ettan - Södra | 13 | 7 | 3 | 3 | 29 | 18 | +11 | 24 | 1.85 | 3 |
| 2022/23 | Svenska Cupen | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2022 | Ettan - Södra | 14 | 6 | 1 | 7 | 28 | 30 | -2 | 19 | 1.36 | 2 |
| 2023 | Division 2 - Västra Götaland | 13 | 7 | 1 | 5 | 24 | 19 | +5 | 22 | 1.69 | 3 |
| 2024 | Division 2 - Västra Götaland | 13 | 3 | 3 | 7 | 24 | 29 | -5 | 12 | 0.92 | 2 |
| 2025 | Division 2 - Västra Götaland | 13 | 9 | 1 | 3 | 35 | 20 | +15 | 28 | 2.15 | 3 |
| Totalt | 107 | 52 | 20 | 35 | 237 | 179 | +58 | 176 | 1.64 | 18 |
Historien
Rekorden
Ytterligheterna för Lindome på den här arenan
Största segrar
Vändningarna
Hur ofta Lindome vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Vände och vann
5Räddade en poäng
6och 1 till
Tappade ledningen
18och 13 till
Läst ur målen i 69 matcher. 38 matcher är utelämnade — där saknar källan minst ett mål, och ett ofullständigt förlopp går inte att läsa en vändning ur.
Gästerna
Gästerna
Hur det gått för lagen som mött Lindome här
| Gäst | Besök | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Qviding FIF | 5 | 3 | 1 | 1 | 9 | 6 | +3 | 10 | 2.00 |
| Tvååker | 5 | 3 | 0 | 2 | 11 | 7 | +4 | 9 | 1.80 |
| Sävedalen | 4 | 2 | 0 | 2 | 4 | 5 | -1 | 6 | 1.50 |
| Varbergs GIF | 4 | 2 | 0 | 2 | 8 | 9 | -1 | 6 | 1.50 |
| Laholm | 4 | 1 | 0 | 3 | 4 | 12 | -8 | 3 | 0.75 |
| Astrio | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 5 | +2 | 6 | 2.00 |
| Eskilsminne | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 4 | +2 | 7 | 2.33 |
| Hittarp | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 5 | -2 | 4 | 1.33 |
| Lund | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 7 | -1 | 3 | 1.00 |
| Oskarshamns AIK | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 10 | -6 | 2 | 0.67 |
Visa alla52 klubbar
| Torns | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 7 | -6 | 0 | 0.00 |
| Trollhättan | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 | 7 | 2.33 |
| Assyriska Turabdin | 3 | 0 | 1 | 2 | 6 | 10 | -4 | 1 | 0.33 |
| Västra Frölunda | 3 | 0 | 2 | 1 | 6 | 8 | -2 | 2 | 0.67 |
| Landvetter IS | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 6 | 0 | 6 | 2.00 |
| Atvidabergs FF | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | -5 | 0 | 0.00 |
| Husqvarna | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | +1 | 4 | 2.00 |
| Höganäs | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 8 | -6 | 0 | 0.00 |
| Skövde AIK | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | -3 | 0 | 0.00 |
| Utsikten | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 4 | 0 | 2 | 1.00 |
| Vinberg | 2 | 0 | 1 | 1 | 5 | 7 | -2 | 1 | 0.50 |
| Vänersborgs IF | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | 3 | 1.50 |
| Linköping City | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 6 | -3 | 0 | 0.00 |
| Halmia | 2 | 0 | 1 | 1 | 5 | 8 | -3 | 1 | 0.50 |
| IFK Malmö | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 3 | 1.50 |
| Onsala | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 3 | 1.50 |
| Ullared | 2 | 0 | 0 | 2 | 4 | 9 | -5 | 0 | 0.00 |
| Dalstorps | 2 | 0 | 1 | 1 | 4 | 5 | -1 | 1 | 0.50 |
| Tord | 2 | 1 | 0 | 1 | 7 | 5 | +2 | 3 | 1.50 |
| Torslanda | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 | 0 | 0.00 |
| Tenhult | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | -6 | 0 | 0.00 |
| Jonsered | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | -1 | 3 | 1.50 |
| Bergdalens | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 8 | -5 | 1 | 0.50 |
| Falkenbergs FF | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 |
| IFK Värnamo | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Ljungskile SK | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 3 | +1 | 3 | 3.00 |
| Angelholms FF | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | -3 | 0 | 0.00 |
| Gais | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 |
| Landskrona BoIS | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 1.00 |
| Assyriska BK | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | +3 | 3 | 3.00 |
| Karlskrona | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 | -6 | 0 | 0.00 |
| Motala | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 |
| Oddevold | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 2 | +2 | 3 | 3.00 |
| Olympic | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | +4 | 3 | 3.00 |
| Österlen | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 3 | 0 | 1 | 1.00 |
| Högaborg | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 1.00 |
| Nässjö | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | -3 | 0 | 0.00 |
| Åstorp | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 3 | 3.00 |
| Tölö | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 3 | 3.00 |
| Öckerö | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 |
| Böljan | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 | 0 | 0.00 |
| Hestrafor | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 | 0 | 0.00 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 107 färdigspelade matcher
Vanligaste resultat
Målrikaste matcherna
Målklockan
När målen faller här — 262 mål, 148 av hemmalaget och 114 av gästen
Klockan bygger på 69 av arenans 107 spelade matcher (64 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 262 mål. De 38 övriga saknar minst ett mål hos källan, och ett mål vi inte har kan inte placeras i tiden.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för Lindome på arenan.
- 1R. Lipovac18mål
- 2F. Zanjanchi11mål
- 3K. Landsten10mål
- 4A. Zeljkovic6mål
- 5A. Nilsson6mål
- 6Y. Rauf6mål
- 7Ihab Naser5mål
- 8E. Bosnic5mål
- 9F. Karlberg5mål
- 10Gustav Hedlund5mål
Listorna bygger på 69 av arenans 107 spelade matcher (64 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 262 mål. De 38 övriga saknar den uppgiften hos källan. Att räkna dem ändå hade lagt motståndarnas självmål bland hemmalagets skyttar.