FootSam
FOOTBALL DATA

The Bolt New Lawn

Nailsworth, Gloucestershire, England·Forest Green

0.92poäng per match
27 %hemmavinster
52spelade matcher
Kapacitet
5 140
Underlag
Naturgräs

League Two, League One, FA Cup och 1 tävling till, augusti 2022 till oktober 2024. 52 spelade matcher.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Forest Green på sin hemmaplan2022/23–2024/25

0.92poäng per match
27 %vinstprocent
14632V–O–F på 52 matcher
4689målskillnad -43
11hållna nollor
22matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2022/23–2024/25
Visa säsong för säsong7 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2022/23League One2252151440-26170.774
2022/23FA Cup210133031.500
2022/23League Cup210123-131.501
2023/24League Two2354141938-19190.835
2023/24FA Cup110052+333.000
2023/24League Cup100113-200.000
2024/25FA Cup110020+233.001
Totalt52146324689-43480.9211
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Forest Green på den här arenan

3obesegrad i följd26 nov. 2022 – 10 dec. 20223 vinster, 0 oavgjorda
3raka segrar26 nov. 2022 – 10 dec. 2022
2och räknarhållna nollor i följd27 apr. 2024 – 12 okt. 2024
8raka förluster29 apr. 2023 – 30 sep. 2023

Största segrar

14 okt. 2023Forest Green50Colchester+5 mål
9 mars 2024Forest Green20Walsall+2 mål
12 okt. 2024Forest Green20Weymouth+2 mål

Största förluster

15 apr. 2023Forest Green15Barnsley+4 mål emot
24 sep. 2022Forest Green04Exeter City+4 mål emot
10 feb. 2024Forest Green04Mansfield Town+4 mål emot
9 sep. 2023Forest Green14Crewe+3 mål emot
20 aug. 2022Forest Green03Plymouth+3 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Forest Green vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

1
28 okt. 2023Crawley Town21låg under med 1

Räddade en poäng

1
25 feb. 2023Lincoln11låg under med 1

Tappade ledningen

11
18 nov. 2023Grimsby22ledde med 2
17 sep. 2022Morecambe12ledde med 1
1 jan. 2023Port Vale13ledde med 1
17 jan. 2023Birmingham12ledde med 1
21 jan. 2023Milton Keynes Dons12ledde med 1

och 6 till

Läst ur målen i 52 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Forest Green här

48klubbar har gästat
29av dem har vunnit här
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Milton Keynes Dons220041+363.00
Portsmouth220041+363.00
Accrington ST210122031.50
Morecambe220042+263.00
Brighton110030+333.00
Birmingham110021+133.00
Bolton100101-100.00
Derby110020+233.00
Sheffield Wednesday100101-100.00
Barnsley110051+433.00
Visa alla48 klubbar
Burton Albion110021+133.00
AFC Wimbledon101011011.00
Bristol Rovers110031+233.00
Charlton110010+133.00
Fleetwood Town101000011.00
Oxford United110030+333.00
Walsall100102-200.00
Bradford110030+333.00
Gillingham101000011.00
Peterborough110020+233.00
Port Vale110031+233.00
Shrewsbury110020+233.00
Swindon Town110021+133.00
Doncaster110021+133.00
Plymouth110030+333.00
Wycombe110020+233.00
Colchester100105-500.00
Crawley Town100112-100.00
Crewe110041+333.00
Exeter City110040+433.00
Grimsby101022011.00
Newport County110030+333.00
Cambridge United100112-100.00
Cheltenham100101-100.00
Leyton Orient100102-200.00
Mansfield Town110040+433.00
Notts County100101-100.00
Lincoln101011011.00
Tranmere100101-100.00
Barrow110020+233.00
Sutton United110010+133.00
Wrexham101011011.00
Harrogate Town110020+233.00
Salford City110020+233.00
Stockport County110030+333.00
Alvechurch100112-100.00
Scarborough Athletic100125-300.00
Weymouth100102-200.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 52 färdigspelade matcher

2.60mål per match
135mål totalt
40 %båda lagen målat
52 %över 2,5 mål
19 %över 3,5 mål
2mållösa matcher · 4 %

Vanligaste resultat

0–2815 %
1–2713 %
0–3612 %
1–0510 %
0–148 %

Målrikaste matcherna

15 apr. 2023Forest Green15Barnsley6 mål
14 okt. 2023Forest Green50Colchester5 mål
9 sep. 2023Forest Green14Crewe5 mål

Målklockan

När målen faller här — 135 mål, 46 av hemmalaget och 89 av gästen

21
16 %1–15
24
18 %16–30
23
17 %31–45
18
13 %46–60
15
11 %61–75
34
25 %76–90
Hemmalaget 46 Gästen 89Flest mål i 76–9034 stycken

Klockan bygger på 52 av arenans 52 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 135 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Forest Green på arenan.

  1. 1K. McAllister6mål
  2. 2C. Wickham4mål
  3. 3M. Stevens4mål
  4. 4R. Brown3mål
  5. 5C. Morton3mål
  6. 6J. March3mål
  7. 7M. Peart-Harris3mål
  8. 8T. Omotoye3mål
  9. 9E. Osadebe2mål
  10. 10A. Little2mål

Listorna bygger på 52 av arenans 52 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 135 mål.