Ligatabeller
Division 2 - Norrland
2026Beräknad slutplacering
Byggd på 120 av säsongens 170 matcher. Varje ruta är sannolikheten att laget slutar på den placeringen, räknad ur 100 000 simuleringar av de 50 matcher som återstår.
| Lag | Nu | Trolig | Förv | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1:a | 1,58 | 63,5 | 22,7 | 8,7 | 3,5 | 1,3 | ||||||||||
| 3 | 2:a | 2,67 | 20,3 | 32,6 | 21,9 | 14,0 | 7,9 | 2,4 | |||||||||
| 2 | 3:e | 3,55 | 8,3 | 19,3 | 23,4 | 21,6 | 16,9 | 7,1 | 2,5 | ||||||||
| 1 | 4:e | 4,08 | 4,1 | 12,6 | 21,1 | 23,7 | 20,7 | 10,7 | 4,6 | 1,8 | |||||||
| 2 | 4:e | 4,25 | 3,5 | 11,1 | 19,0 | 23,0 | 22,8 | 12,0 | 5,3 | 2,2 | |||||||
| 4 | 6:e | 6,81 | 2,6 | 6,3 | 12,5 | 23,4 | 19,8 | 14,9 | 11,1 | 7,1 | 1,2 | ||||||
| 4 | 7:e | 7,00 | 2,3 | 5,4 | 11,1 | 20,8 | 21,0 | 16,4 | 12,5 | 8,2 | 1,4 | ||||||
| 3 | 9:e | 7,92 | 2,4 | 5,6 | 12,5 | 17,4 | 19,4 | 20,7 | 16,4 | 4,0 | |||||||
| 5 | 9:e | 8,84 | 5,4 | 14,1 | 21,0 | 23,2 | 22,8 | 9,3 | 2,8 | ||||||||
| 6 | 10:e | 8,90 | 5,3 | 13,9 | 20,4 | 22,9 | 23,3 | 9,6 | 3,4 | ||||||||
| 5 | 11:e | 11,32 | 2,0 | 4,8 | 11,8 | 36,2 | 26,7 | 16,7 | 1,0 | ||||||||
| 7 | 12:e | 11,87 | 2,2 | 6,3 | 22,7 | 37,8 | 27,3 | 2,8 | |||||||||
| 6 | 13:e | 12,33 | 3,6 | 15,2 | 27,0 | 46,6 | 6,4 | ||||||||||
| 7 | 14:e | 13,87 | 1,7 | 8,1 | 89,8 | ||||||||||||
| Summa | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 |
- Vinner ligan 1
Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.