Ligatabeller
Stars League
2026Beräknad slutplacering
Byggd på 12 av säsongens 66 matcher. Varje ruta är sannolikheten att laget slutar på den placeringen, räknad ur 100 000 simuleringar av de 54 matcher som återstår.
| Lag | Nu | Trolig | Förv | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1:a | 3,27 | 31,3 | 19,3 | 13,5 | 10,1 | 7,6 | 5,8 | 4,4 | 3,2 | 2,2 | 1,5 | |||
| 2 | 1:a | 3,93 | 21,9 | 17,5 | 13,9 | 11,4 | 9,2 | 7,5 | 6,0 | 4,7 | 3,5 | 2,5 | 1,4 | ||
| 4 | 2:a | 4,97 | 12,4 | 13,3 | 12,4 | 11,5 | 10,7 | 9,5 | 8,2 | 7,0 | 5,8 | 4,5 | 3,1 | 1,7 | |
| 3 | 3:e | 5,30 | 10,1 | 11,8 | 11,9 | 11,5 | 10,6 | 9,8 | 8,8 | 7,7 | 6,5 | 5,2 | 3,9 | 2,2 | |
| 6 | 4:e | 6,02 | 6,7 | 8,9 | 10,0 | 10,4 | 10,4 | 10,0 | 9,6 | 9,0 | 8,3 | 7,0 | 5,7 | 3,9 | |
| 5 | 6:e | 6,38 | 5,5 | 7,6 | 8,9 | 9,4 | 9,9 | 10,1 | 9,9 | 9,7 | 9,2 | 8,3 | 6,9 | 4,6 | |
| 7 | 8:e | 6,92 | 3,8 | 5,9 | 7,5 | 8,4 | 9,2 | 9,7 | 10,1 | 10,1 | 10,1 | 9,5 | 8,6 | 7,0 | |
| 8 | 10:e | 7,52 | 2,5 | 4,4 | 5,8 | 7,1 | 8,0 | 9,0 | 9,8 | 10,5 | 10,8 | 11,3 | 11,1 | 9,7 | |
| 11 | 11:e | 7,70 | 2,1 | 4,0 | 5,5 | 6,7 | 7,7 | 8,6 | 9,5 | 10,5 | 11,2 | 11,7 | 11,9 | 10,6 | |
| 10 | 11:e | 7,92 | 1,9 | 3,6 | 5,0 | 6,1 | 7,2 | 8,2 | 9,4 | 10,1 | 11,1 | 12,4 | 13,2 | 11,8 | |
| 12 | 12:e | 8,51 | 1,2 | 2,4 | 3,5 | 4,7 | 5,9 | 7,2 | 8,5 | 10,0 | 11,4 | 13,2 | 15,2 | 16,9 | |
| 9 | 12:e | 9,54 | 1,3 | 2,0 | 2,8 | 3,6 | 4,6 | 5,9 | 7,6 | 9,8 | 13,1 | 18,0 | 30,8 | ||
| Summa | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 | 100,0 |
- Vinner ligan 1
- Europaspel 1–3
- Nedflyttning 11–12
Lag som slutar på samma poäng delar placering: ligans skiljeregel går inte att fastställa ur tabellhistoriken, och en gissad ordning vore ett påstående. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.