Padova
Serie B 2026/27 · Stadio Comunale Euganeo · Grundad 2014
- Poäng
- 4
- Matcher
- 2
- V–O–F
- 1–1–0
- Mål
- 2–1
- Målskillnad
- +1
- Poäng/match
- 2.00
- Vinstprocent
- 50 %
Beräknad slutplacering
2:a
9,58förväntad placering
- 1:a6,0 %
- 2:a6,0 %
- 3:e6,0 %
- 4:e5,7 %
- 5:e5,8 %
- 6:e5,7 %
- 7:e5,6 %
- 8:e5,4 %
- 9:e5,3 %
- 10:e5,2 %
- 11:e5,2 %
- 12:e4,9 %
- 13:e4,8 %
- 14:e4,7 %
- 15:e4,6 %
- 16:e4,5 %
- 17:e4,2 %
- 18:e4,0 %
- 19:e3,5 %
- 20:e2,9 %
- Vinner ligan
- 6,0 %
- Slutspel
- 34,1 %
- Nedflyttning
- 10,4 %
Byggd på 20 av säsongens 380 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Lag som slutar på samma poäng delar placering: ligans skiljeregel går inte att fastställa ur tabellhistoriken, och en gissad ordning vore ett påstående. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
1match
- 0
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 2 poäng av 3
Lika i paus
1match
- 1
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Låg under i paus
0matcher
Hände aldrig under säsongen.
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
1.50mål per match, båda lagens · 2 matcher
- 2.00
- Hemma
- 1.00
- Borta
- Över 1.5 mål1 av 250 %
- Över 2.5 mål0 av 20 %
- Över 3.5 mål0 av 20 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
0 mål i första halvlek, 1 i andra (100 % efter paus). Insläppta: 1 och 1 (50 % efter paus).
Bygger på 1 gjorda och 2 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 2 gjorda och 1 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.40
- Skillnad
- +0.60 (+42.9 %)
- I ligan
- 4 av 20
- Ligasnitt
- 1.32
- Skillnad
- -0.32 (-24.5 %)
- I ligan
- 10 av 20
- Ligasnitt
- 1.32
- Skillnad
- -0.82 (-62.3 %)
- I ligan
- 1 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 15.0 %
- Skillnad
- +35.0 % (+233.3 %)
- I ligan
- 1 av 20
- Ligasnitt
- 15.0 %
- Skillnad
- -15.0 % (-100.0 %)
- I ligan
- 1 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
0 direkt rött · 0 efter två gula
Straffar
Laget fick ingen straff under säsongen.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.26
- Skillnad
- -0.26 (-20.9 %)
- I ligan
- 8 av 17
- Ligasnitt
- 1.56
- Skillnad
- +1.44 (+92.5 %)
- I ligan
- 1 av 17
- Ligasnitt
- -0.29
- Skillnad
- -1.71 (+600.0 %)
- Störst i ligan
- 11 av 14
Sviter
Formationer
- 3-5-22 matcher 100 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter1
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.05 |
Försvarare6
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | 180 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.50 | |
| 2 | 180 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.15 | |
| 2 | 98 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 1 | 77 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.20 | |
| 1 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 |
Mittfältare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.05 | |
| 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.40 | |
| 2 | 152 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 2 | 149 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7.45 | |
| 1 | 62 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 | |
| 2 | 52 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.30 | |
| 1 | 20 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.60 | |
| 1 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 |
Anfallare5
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | 129 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 | |
| 2 | 76 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.35 | |
| 1 | 70 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 2 | 65 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.45 | |
| 1 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 |
4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.