FootSam
FOOTBALL DATA

Juve Stabia

Serie B 2026/27 · Stadio Comunale Romeo Menti · Grundad 1907

13i tabellen
Poäng
1
Matcher
2
V–O–F
1–0–1
Mål
2–2
Målskillnad
0
Poäng/match
1.50
Vinstprocent
50 %
FormFV
Hemma
Poäng/match
V–O–F
0–0–0
Mål
0–0
Borta
Poäng/match
1.50
V–O–F
1–0–1
Mål
2–2
Placering under säsongen
Högsta
11
Lägsta
20
Räknad ur matchresultaten.
Tränare

Beräknad slutplacering

19:e

11,42förväntad placering

  • 1:a3,0 %
  • 2:a3,6 %
  • 3:e4,0 %
  • 4:e4,1 %
  • 5:e4,3 %
  • 6:e4,6 %
  • 7:e4,7 %
  • 8:e4,8 %
  • 9:e5,0 %
  • 10:e5,2 %
  • 11:e5,2 %
  • 12:e5,4 %
  • 13:e5,4 %
  • 14:e5,4 %
  • 15:e5,5 %
  • 16:e5,7 %
  • 17:e5,8 %
  • 18:e6,0 %
  • 19:e6,1 %
  • 20:e6,1 %
Vinner ligan
3,0 %
Slutspel
26,6 %
Nedflyttning
18,2 %

Byggd på 20 av säsongens 380 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Lag som slutar på samma poäng delar placering: ligans skiljeregel går inte att fastställa ur tabellhistoriken, och en gissad ordning vore ett påstående. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

3 poäng på 2 matcher1.50 poäng per match
0123FV12

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 11:a av 20Högsta placering 11, lägsta 20
1246810121416182020:a11:aFV12

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

0matcher

Hände aldrig under säsongen.

Lika i paus

0matcher

Hände aldrig under säsongen.

Låg under i paus

2matcher

1
Vann
0
Oavgjort
1
Förlust

Räddade 3 poäng

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

2.00mål per match, båda lagens · 2 matcher

Hemma
2.00
Borta
  • Över 1.5 mål1 av 250 %
  • Över 2.5 mål1 av 250 %
  • Över 3.5 mål0 av 20 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan10–1550 %6 %16–3025 %131–4550 %11 %46–6021 %161–7550 %15 %176–9050 %23 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

0 mål i första halvlek, 2 i andra (100 % efter paus). Insläppta: 2 och 0 (0 % efter paus).

Bygger på 2 gjorda och 2 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
1.50
Ligasnitt
1.40
Skillnad
+0.10 (+7.1 %)
I ligan
8 av 20
Gjorda mål per match
1.00
Ligasnitt
1.32
Skillnad
-0.32 (-24.5 %)
I ligan
10 av 20
Insläppta mål per match
1.00
Ligasnitt
1.32
Skillnad
-0.32 (-24.5 %)
I ligan
4 av 20

Stabilitet

Hållna nollor
0.0 %
Ligasnitt
15.0 %
Skillnad
-15.0 % (-100.0 %)
I ligan
7 av 20
Matcher utan mål
50.0 %
Ligasnitt
15.0 %
Skillnad
+35.0 % (+233.3 %)
I ligan
16 av 20

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

31.50 per match

Utvisningar

00.00 per match

0 direkt rött · 0 efter två gula

Straffar

Laget fick ingen straff under säsongen.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
Saknas i källdatan
Poäng per bortamatch
1.50
Ligasnitt
1.56
Skillnad
-0.06 (-3.8 %)
I ligan
8 av 17
Hemmafördel
Saknas i källdatan

Sviter

Längsta vinstsvit
1 matcher
Slutade i omgång 2
Längsta obesegrade svit
1 matcher
Slutade i omgång 2
Längsta förlustsvit
1 matcher
Slutade i omgång 1

Ytterligheter

Största segrarna
21Sampdoriaborta · 2026-08-29
Värsta förlusterna
01Palermoborta · 2026-08-23

Formationer

  • 4-3-32 matcher 100 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter1

Spelare
23P. Boer24 år
218000007.45

Försvarare5

Spelare
87D. Bettella26 år
218000107.20
6M. Bellich27 år
218010007.70
218000006.60
215700006.60
25T. Douglas24 år
12300007.30

Mittfältare6

Spelare
10C. Pierobon24 år
215900007.15
8D. Buglio28 år
214000106.80
17N. Karić27 år
210400006.60
28801007.05
80F. Artioli25 år
24001006.75
24J. Kumi22 år
1900006.70

Anfallare6

Spelare
217500006.70
216000006.25
11K. Piscopo28 år
214500006.50
77S. Fernandes20 år
23500006.45
12010007.20
11200106.50

8 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.