FootSam
FOOTBALL DATA

Mladost Lucani

Super Liga 2019/20 · Mladost Stadium Lučani · Grundad 1952

9i tabellen
Poäng
43
Matcher
30
V–O–F
13–4–13
Mål
31–40
Målskillnad
-9
Poäng/match
1.43
Vinstprocent
43 %
FormVFOFOF
Hemma
Poäng/match
1.80
V–O–F
8–3–4
Mål
20–16
Borta
Poäng/match
1.07
V–O–F
5–1–9
Mål
11–24
Placering under säsongen
Högsta
4
Lägsta
12
Räknad ur matchresultaten.
Tränare

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

43 poäng på 30 matcher1.43 poäng per match
0123VFOFOFOVFFVVVFOVFVFFVVFVFVFVFV151015202530

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 9:a av 16Högsta placering 4, lägsta 12
12468101214164:a9:aVFOFOFOVFFVVVFOVFVFFVVFVFVFVFV151015202530

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

6matcher

6
Vann
0
Oavgjort
0
Förlust

Höll varenda ledning

Lika i paus

14matcher

6
Vann
3
Oavgjort
5
Förlust

Låg under i paus

10matcher

1
Vann
1
Oavgjort
8
Förlust

Räddade 4 poäng

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

2.37mål per match, båda lagens · 30 matcher

2.40
Hemma
2.33
Borta
  • Över 1.5 mål20 av 3067 %
  • Över 2.5 mål13 av 3043 %
  • Över 3.5 mål4 av 3013 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan260–156 %15 %13 %4916–3013 %23 %17 %6331–4519 %8 %15 %5546–6016 %13 %16 %71161–7522 %28 %17 %8576–9025 %13 %18 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

12 mål i första halvlek, 20 i andra (63 % efter paus). Insläppta: 18 och 21 (54 % efter paus).

Bygger på 32 gjorda och 39 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 31 gjorda och 40 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.

Mot ligan

Poäng per match
1.43
Ligasnitt
1.41
Skillnad
+0.03 (+1.9 %)
I ligan
9 av 16
Gjorda mål per match
1.03
Ligasnitt
1.39
Skillnad
-0.35 (-25.4 %)
I ligan
12 av 16
Insläppta mål per match
1.33
Ligasnitt
1.39
Skillnad
-0.05 (-3.8 %)
I ligan
7 av 16

Stabilitet

Hållna nollor
30.0 %
Ligasnitt
25.8 %
Skillnad
+4.2 % (+16.1 %)
I ligan
4 av 16
Matcher utan mål
30.0 %
Ligasnitt
25.8 %
Skillnad
+4.2 % (+16.1 %)
I ligan
11 av 16

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

682.27 per match

Utvisningar

40.13 per match

3 direkt rött · 1 efter två gula

Straffar

6av 6100 %

Ingen missad.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
1.80
Ligasnitt
1.74
Skillnad
+0.06 (+3.6 %)
I ligan
8 av 16
Poäng per bortamatch
1.07
Ligasnitt
1.08
Skillnad
-0.01 (-0.8 %)
I ligan
8 av 16
Hemmafördel
0.73
Ligasnitt
0.66
Skillnad
+0.07 (+10.7 %)
Störst i ligan
6 av 16

Sviter

Längsta vinstsvit
3 matcher
Slutade i omgång 13
Längsta obesegrade svit
3 matcher
Slutade i omgång 13
Längsta förlustsvit
2 matcher
Slutade i omgång 10

Ytterligheter

Största segrarna
20FK Spartak Zdrepceva KRVhemma · 2019-09-15
20Inđijaborta · 2019-10-06
20Rad Beogradhemma · 2020-06-18
Värsta förlusterna
15TSCborta · 2019-07-27
14FK Partizanborta · 2020-05-30
03TSChemma · 2019-11-23

Formationer

  • 4-2-3-12 matcher 40 %
  • 3-1-4-21 match 20 %
  • 3-4-31 match 20 %
  • 4-4-21 match 20 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter4

Spelare
181620000
4360000
D. Rosić22 år
4360000
4360000

Försvarare11

Spelare
282398071
262256341
191710050
191710040
141161020
131083040
2180010
3165020
3108000
11000
11000

Mittfältare14

Spelare
262256441
211659540
Eliomar31 år
221347420
9800130
9733010
16685030
9654010
7630010
14606050
6332010
14262000
5129100
314000
212000

Anfallare9

Spelare
241962351
E. Odita36 år
241565140
181341750
7311000
5262200
I. Tanko20 år
10218000
V. Amos20 år
144000
125000
N. Kos16 år
115000

4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.