FootSam
FOOTBALL DATA

Eskilsminne

Ettan - Södra 2026 · Harlyckans IP · Grundad 1928

9i tabellen
Poäng
25
Matcher
19
V–O–F
7–4–8
Mål
30–33
Målskillnad
-3
Poäng/match
1.32
Vinstprocent
37 %
FormVFOVFV
Hemma
Poäng/match
1.50
V–O–F
4–3–3
Mål
15–16
Borta
Poäng/match
1.11
V–O–F
3–1–5
Mål
15–17
Placering under säsongen
Högsta
2
Lägsta
11
Räknad ur matchresultaten.

Beräknad slutplacering

9:e

9,26förväntad placering

  • 1:a< 0,1 %
  • 2:a0,1 %
  • 3:e0,5 %
  • 4:e1,4 %
  • 5:e3,4 %
  • 6:e6,8 %
  • 7:e11,3 %
  • 8:e15,2 %
  • 9:e16,7 %
  • 10:e14,7 %
  • 11:e11,3 %
  • 12:e8,3 %
  • 13:e5,5 %
  • 14:e3,3 %
  • 15:e1,4 %
  • 16:e< 0,1 %
Vinner ligan
< 0,1 %

Byggd på 152 av säsongens 240 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

25 poäng på 19 matcher1.32 poäng per match
0123VFOVFVVOFFFFVFVOVOF12345678910111213141516171819

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 9:a av 16Högsta placering 2, lägsta 11
12468101214165:a9:aVFOVFVVOFFFFVFVOVOF12345678910111213141516171819

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

7matcher

6
Vann
0
Oavgjort
1
Förlust

Tappade 3 poäng av 21

Lika i paus

5matcher

0
Vann
2
Oavgjort
3
Förlust

Låg under i paus

7matcher

1
Vann
2
Oavgjort
4
Förlust

Räddade 5 poäng

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

3.32mål per match, båda lagens · 19 matcher

3.10
Hemma
3.56
Borta
  • Över 1.5 mål16 av 1984 %
  • Över 2.5 mål13 av 1968 %
  • Över 3.5 mål10 av 1953 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan460–1513 %18 %14 %3416–3010 %12 %14 %6431–4520 %12 %18 %4946–6013 %27 %17 %7261–7523 %6 %16 %6776–9020 %21 %22 %191–1053 %0 %106–1200 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

13 mål i första halvlek, 17 i andra (57 % efter paus). Insläppta: 14 och 18 (55 % efter paus).

Bygger på 30 gjorda och 33 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
1.32
Ligasnitt
1.36
Skillnad
-0.04 (-3.1 %)
I ligan
9 av 16
Gjorda mål per match
1.58
Ligasnitt
1.56
Skillnad
+0.02 (+1.5 %)
I ligan
8 av 16
Insläppta mål per match
1.74
Ligasnitt
1.56
Skillnad
+0.18 (+11.6 %)
I ligan
13 av 16

Stabilitet

Hållna nollor
26.3 %
Ligasnitt
22.0 %
Skillnad
+4.3 % (+19.4 %)
I ligan
4 av 16
Matcher utan mål
26.3 %
Ligasnitt
22.0 %
Skillnad
+4.3 % (+19.4 %)
I ligan
10 av 16

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
1.50
Ligasnitt
1.47
Skillnad
+0.03 (+1.8 %)
I ligan
9 av 16
Poäng per bortamatch
1.11
Ligasnitt
1.25
Skillnad
-0.14 (-11.5 %)
I ligan
9 av 16
Hemmafördel
0.39
Ligasnitt
0.22
Skillnad
+0.17 (+77.4 %)
Störst i ligan
6 av 16

Sviter

Längsta vinstsvit
2 matcher
Slutade i omgång 7
Längsta obesegrade svit
4 matcher
Slutade i omgång 18
Längsta förlustsvit
4 matcher
Slutade i omgång 12

Ytterligheter

Största segrarna
40Utsiktenhemma · 2026-05-09
30Rosengårdborta · 2026-04-25
31Hässleholms IFborta · 2026-05-13
Värsta förlusterna
06Angelholms FFhemma · 2026-05-01
04Atvidabergs FFborta · 2026-06-13
24Lundborta · 2026-05-22

Formationer

Ingen formationsdata för säsongen.

Truppen

Vi saknar spelardata för den här säsongen.