Sarmiento Junin
Liga Profesional Argentina 2022 · Estadio Eva Peron · Grundad 1911
- Poäng
- 21
- Matcher
- 14
- V–O–F
- 6–3–5
- Mål
- 17–24
- Målskillnad
- -7
- Poäng/match
- 1.50
- Vinstprocent
- 43 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Anfall och försvar
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
23 mål i första halvlek, 19 i andra (41 % efter paus). Insläppta: 17 och 30 (56 % efter paus).
Bygger på 46 gjorda och 54 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 44 gjorda och 56 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.34
- Skillnad
- -0.05 (-3.8 %)
- I ligan
- 13 av 28
- Ligasnitt
- 1.16
- Skillnad
- -0.09 (-7.5 %)
- I ligan
- 17 av 28
- Ligasnitt
- 1.16
- Skillnad
- +0.20 (+17.3 %)
- I ligan
- 23 av 28
Stabilitet
- Ligasnitt
- 30.1 %
- Skillnad
- -3.3 % (-11.0 %)
- I ligan
- 16 av 28
- Ligasnitt
- 30.3 %
- Skillnad
- +1.4 % (+4.8 %)
- I ligan
- 14 av 28
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
2 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
8av 8100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.57
- Skillnad
- +0.03 (+1.6 %)
- I ligan
- 13 av 28
- Ligasnitt
- 1.11
- Skillnad
- -0.11 (-10.3 %)
- I ligan
- 14 av 28
- Ligasnitt
- 0.46
- Skillnad
- +0.14 (+30.3 %)
- Störst i ligan
- 10 av 28
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-4-233 matcher 80 %
- 5-3-25 matcher 12 %
- 4-1-4-13 matcher 7 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
S. Meza21 år | 27 | 2430 | 0 | — | 1 | 0 | 6.30 |
J. Ayala33 år | 11 | 917 | 0 | — | 0 | 0 | 6.65 |
Lucas Acosta26 år | 4 | 343 | 0 | — | 0 | 0 | 7.00 |
Försvarare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
G. Sauro31 år | 35 | 3150 | 0 | 1 | 6 | 0 | 6.83 |
F. Andueza24 år | 34 | 3051 | 2 | — | 9 | 2 | 6.76 |
G. Bettini30 år | 35 | 2811 | 0 | 1 | 5 | 0 | 6.85 |
F. Rasmussen29 år | 26 | 2110 | 0 | — | 9 | 1 | 6.86 |
J. Rosso24 år | 23 | 1311 | 0 | — | 2 | 0 | 6.66 |
M. Guanini25 år | 15 | 1034 | 0 | — | 7 | 0 | 6.54 |
F. Quinteros23 år | 14 | 774 | 2 | — | 4 | 1 | 6.77 |
L. Montoya27 år | 8 | 568 | 0 | — | 1 | 0 | 6.74 |
F. Castet23 år | 2 | 51 | 0 | — | 0 | 0 | 6.25 |
M. García23 år | 1 | 25 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
Mittfältare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
E. Méndez32 år | 35 | 2923 | 0 | — | 12 | 0 | 6.81 |
Y. Arismendi23 år | 40 | 2337 | 3 | 2 | 5 | 0 | 6.66 |
L. Castro32 år | 20 | 1636 | — | 2 | 6 | — | 6.82 |
H. Mancilla30 år | 14 | 754 | 1 | — | 10 | 0 | 6.48 |
F. Martínez27 år | 13 | 657 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.81 |
J. Chicco24 år | 9 | 485 | 0 | — | 1 | 0 | 6.68 |
G. Núñez34 år | 6 | 249 | 0 | — | 1 | 0 | 6.65 |
F. Paradela20 år | 8 | 164 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.51 |
M. García22 år | 4 | 143 | 0 | — | 0 | 0 | 6.90 |
N. Femia25 år | 5 | 91 | 1 | — | 1 | 0 | 6.65 |
Y. Garnier39 år | 4 | 51 | 0 | — | 4 | 0 | 6.45 |
J. Gho18 år | 2 | 26 | 0 | — | 0 | 0 | 6.90 |
Anfallare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Torres25 år | 32 | 2253 | 9 | 2 | 8 | 0 | 6.93 |
L. López38 år | 34 | 1743 | 7 | 2 | 3 | 0 | 6.82 |
J. Toledo35 år | 33 | 1628 | 7 | — | 8 | 0 | 6.76 |
L. Gondou20 år | 34 | 1573 | 5 | 2 | 1 | 0 | 6.83 |
J. Brea22 år | 36 | 1572 | 3 | — | 3 | 0 | 6.57 |
S. Quiroga27 år | 25 | 1227 | 1 | 2 | 1 | 0 | 6.74 |
G. Mainero26 år | 23 | 1148 | 2 | 4 | 8 | 1 | 6.77 |
D. Gallardo24 år | 20 | 946 | 0 | — | 1 | 0 | 6.65 |
7 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.