FootSam
FOOTBALL DATA

Hapoel Petah Tikva

Ligat Ha'al 2026/27 · HaMoshava Stadium · Grundad 1934

6i tabellen
Poäng
3
Matcher
2
V–O–F
1–0–1
Mål
1–1
Målskillnad
0
Poäng/match
1.50
Vinstprocent
50 %
FormFV
Hemma
Poäng/match
3.00
V–O–F
1–0–0
Mål
1–0
Borta
Poäng/match
0.00
V–O–F
0–0–1
Mål
0–1
Placering under säsongen
Högsta
6
Lägsta
11
Räknad ur matchresultaten.

Beräknad placering efter grundserien

10:e

8,60förväntad placering

  • 1:a0,6 %
  • 2:a2,0 %
  • 3:e3,9 %
  • 4:e5,8 %
  • 5:e7,3 %
  • 6:e8,6 %
  • 7:e9,3 %
  • 8:e9,9 %
  • 9:e10,2 %
  • 10:e10,2 %
  • 11:e10,0 %
  • 12:e9,2 %
  • 13:e7,7 %
  • 14:e5,2 %
Vinner ligan
0,6 %
Slutspel
28,2 %
Nedflyttningskval
71,8 %

Byggd på 13 av säsongens 182 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

3 poäng på 2 matcher1.50 poäng per match
0123FV12

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 6:a av 14Högsta placering 6, lägsta 11
1246810121411:a6:aFV12

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

1match

1
Vann
0
Oavgjort
0
Förlust

Höll varenda ledning

Lika i paus

1match

0
Vann
0
Oavgjort
1
Förlust

Låg under i paus

0matcher

Hände aldrig under säsongen.

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

1.00mål per match, båda lagens · 2 matcher

1.00
Hemma
1.00
Borta
  • Över 1.5 mål0 av 20 %
  • Över 2.5 mål0 av 20 %
  • Över 3.5 mål0 av 20 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan10–15100 %14 %16–3011 %31–4511 %46–6014 %161–75100 %31 %76–9017 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

1 mål i första halvlek, 0 i andra (0 % efter paus). Insläppta: 0 och 1 (100 % efter paus).

Bygger på 1 gjorda och 1 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
1.50
Ligasnitt
1.32
Skillnad
+0.18 (+13.5 %)
I ligan
5 av 14
Gjorda mål per match
0.50
Ligasnitt
1.32
Skillnad
-0.82 (-62.2 %)
I ligan
11 av 14
Insläppta mål per match
0.50
Ligasnitt
1.43
Skillnad
-0.93 (-65.0 %)
I ligan
2 av 14

Stabilitet

Hållna nollor
50.0 %
Ligasnitt
28.6 %
Skillnad
+21.4 % (+75.0 %)
I ligan
2 av 14
Matcher utan mål
50.0 %
Ligasnitt
28.6 %
Skillnad
+21.4 % (+75.0 %)
I ligan
8 av 14

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
3.00
Ligasnitt
1.62
Skillnad
+1.38 (+85.7 %)
I ligan
1 av 13
Poäng per bortamatch
0.00
Ligasnitt
1.15
Skillnad
-1.15 (-100.0 %)
I ligan
8 av 13
Hemmafördel
3.00
Ligasnitt
0.58
Skillnad
+2.42 (+414.3 %)
Störst i ligan
1 av 12

Sviter

Längsta vinstsvit
1 matcher
Slutade i omgång 2
Längsta obesegrade svit
1 matcher
Slutade i omgång 2
Längsta förlustsvit
1 matcher
Slutade i omgång 1

Ytterligheter

Största segrarna
10Hapoel Katamonhemma · 2026-08-29
Värsta förlusterna
01Ironi Tiberiasborta · 2026-08-22

Formationer

Ingen formationsdata för säsongen.

Truppen

Vi saknar spelardata för den här säsongen.