Adana Demirspor
1. Lig 2025/26 · Yeni Adana Stadyumu · Grundad 1941
- Poäng
- -57
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 1–3–34
- Mål
- 22–169
- Målskillnad
- -147
- Poäng/match
- 0.16
- Vinstprocent
- 3 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
0matcher
Hände aldrig under säsongen.
Lika i paus
7matcher
- 1
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
31matcher
- 0
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 29
- Förlust
Räddade 2 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
5.03mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 5.11
- Hemma
- 4.95
- Borta
- Över 1.5 mål37 av 3897 %
- Över 2.5 mål36 av 3895 %
- Över 3.5 mål30 av 3879 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
10 mål i första halvlek, 13 i andra (57 % efter paus). Insläppta: 78 och 90 (54 % efter paus).
Bygger på 23 gjorda och 168 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 22 gjorda och 169 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -1.21 (-88.5 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 1.46
- Skillnad
- -0.88 (-60.2 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 1.47
- Skillnad
- +2.98 (+203.3 %)
- I ligan
- 20 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 28.4 %
- Skillnad
- -28.4 % (-100.0 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 28.6 %
- Skillnad
- +29.3 % (+102.3 %)
- I ligan
- 20 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
6 direkt rött · 1 efter två gula
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.61
- Skillnad
- -1.34 (-83.6 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 1.13
- Skillnad
- -1.08 (-95.4 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 0.47
- Skillnad
- -0.26 (-55.5 %)
- Störst i ligan
- 16 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-1-4-116 matcher 42 %
- 4-2-3-16 matcher 16 %
- 4-4-26 matcher 16 %
- 5-3-23 matcher 8 %
- 5-4-13 matcher 8 %
- 4-3-32 matcher 5 %
- 4-1-3-21 match 3 %
- 4-5-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter5
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26 | 2311 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.01 | |
| 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.55 | |
| 5 | 360 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.25 | |
| 0 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.70 | |
| 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.90 |
Försvarare18
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 | 2589 | 0 | 0 | 5 | 2 | 6.09 | |
| 31 | 1868 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.19 | |
| 25 | 1837 | 0 | 1 | 4 | 1 | 6.20 | |
| 32 | 1774 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5.91 | |
| 35 | 1732 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.97 | |
| 17 | 1424 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5.66 | |
| 21 | 1285 | 3 | 1 | 1 | 0 | 6.65 | |
| 0 | 1095 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.08 | |
| 0 | 994 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5.89 | |
| 20 | 914 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5.77 | |
| 14 | 743 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.07 | |
| 13 | 634 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.08 | |
| 10 | 265 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.42 | |
| 9 | 249 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.28 | |
| 5 | 181 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.06 | |
| 0 | 170 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.36 | |
| 5 | 127 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.28 | |
| 3 | 45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.90 |
Mittfältare22
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 35 | 2428 | 3 | 1 | 3 | 0 | 6.42 | |
| 20 | 1511 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.34 | |
| 25 | 1370 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6.41 | |
| 29 | 1265 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.37 | |
| 0 | 1264 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6.46 | |
| 13 | 1175 | 7 | 1 | 1 | 0 | 7.25 | |
| 15 | 1105 | 2 | 1 | 2 | 0 | 6.52 | |
| 11 | 624 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.16 | |
| 6 | 463 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.53 | |
| 13 | 425 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.48 | |
| 7 | 310 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.92 | |
| 3 | 226 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.80 | |
| 3 | 145 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.28 | |
| 4 | 130 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.48 | |
| 4 | 129 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.33 | |
| 5 | 67 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.28 | |
| 0 | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 3 | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 | |
| 1 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 | |
| 0 | 26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.35 | |
| 3 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.55 | |
| 0 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
Anfallare5
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 2638 | 1 | 2 | 4 | 0 | 6.58 | |
| 9 | 459 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.16 | |
| 0 | 356 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7.23 | |
| 5 | 106 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.34 | |
| 0 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 |
4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.