FootSam
FOOTBALL DATA

Machida Zelvia

J1 League 2027/27 · Machida GION Stadium · Grundad 1977

3i tabellen
Poäng
10
Matcher
4
V–O–F
3–1–0
Mål
13–3
Målskillnad
+10
Poäng/match
2.50
Vinstprocent
75 %
FormVVVO
Hemma
Poäng/match
3.00
V–O–F
1–0–0
Mål
3–1
Borta
Poäng/match
2.33
V–O–F
2–1–0
Mål
10–2
Placering under säsongen
Högsta
1
Lägsta
3
Räknad ur matchresultaten.
Tränare

Beräknad slutplacering

1:a

6,29förväntad placering

  • 1:a15,2 %
  • 2:a12,0 %
  • 3:e10,0 %
  • 4:e8,7 %
  • 5:e7,6 %
  • 6:e6,8 %
  • 7:e5,8 %
  • 8:e5,3 %
  • 9:e4,6 %
  • 10:e4,2 %
  • 11:e3,7 %
  • 12:e3,3 %
  • 13:e2,8 %
  • 14:e2,4 %
  • 15:e2,1 %
  • 16:e1,8 %
  • 17:e1,5 %
  • 18:e1,1 %
  • 19:e0,8 %
  • 20:e0,5 %
Vinner ligan
15,2 %
Europaspel
37,2 %
Nedflyttning
2,5 %

Byggd på 40 av säsongens 380 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

10 poäng på 4 matcher2.50 poäng per match
0123VVVO1234

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 3:a av 20Högsta placering 1, lägsta 3
124681012141618201:a3:aVVVO1234

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

2matcher

2
Vann
0
Oavgjort
0
Förlust

Höll varenda ledning

Lika i paus

2matcher

1
Vann
1
Oavgjort
0
Förlust

Låg under i paus

0matcher

Hände aldrig under säsongen.

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

4.00mål per match, båda lagens · 4 matcher

4.00
Hemma
4.00
Borta
  • Över 1.5 mål4 av 4100 %
  • Över 2.5 mål3 av 475 %
  • Över 3.5 mål3 av 475 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan110–158 %33 %13 %2116–3015 %33 %13 %3131–4523 %33 %23 %246–6015 %13 %361–7523 %17 %276–9015 %20 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

6 mål i första halvlek, 7 i andra (54 % efter paus). Insläppta: 3 och 0 (0 % efter paus).

Bygger på 13 gjorda och 3 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
2.50
Ligasnitt
1.40
Skillnad
+1.10 (+78.6 %)
I ligan
3 av 20
Gjorda mål per match
3.25
Ligasnitt
1.52
Skillnad
+1.73 (+113.1 %)
I ligan
1 av 20
Insläppta mål per match
0.75
Ligasnitt
1.52
Skillnad
-0.77 (-50.8 %)
I ligan
2 av 20

Stabilitet

Hållna nollor
25.0 %
Ligasnitt
22.5 %
Skillnad
+2.5 % (+11.1 %)
I ligan
6 av 20
Matcher utan mål
0.0 %
Ligasnitt
22.5 %
Skillnad
-22.5 % (-100.0 %)
I ligan
1 av 20

Disciplin

Kort och straffar

Gula kort

20.50 per match

Utvisningar

00.00 per match

0 direkt rött · 0 efter två gula

Straffar

Laget fick ingen straff under säsongen.

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
3.00
Ligasnitt
1.72
Skillnad
+1.28 (+74.8 %)
I ligan
1 av 20
Poäng per bortamatch
2.33
Ligasnitt
1.07
Skillnad
+1.27 (+118.8 %)
I ligan
3 av 20
Hemmafördel
0.67
Ligasnitt
0.65
Skillnad
+0.02 (+2.6 %)
Störst i ligan
10 av 20

Sviter

Längsta vinstsvit
3 matcher
Slutade i omgång 3
Längsta obesegrade svit
4 matcher
Slutade i omgång 4
Längsta förlustsvit
Inträffade aldrig

Ytterligheter

Största segrarna
51FC Tokyoborta · 2026-08-08
40JEF United Chibaborta · 2026-08-15
31Urawahemma · 2026-08-23
Värsta förlusterna
Ingen förlust än

Formationer

  • 3-4-2-14 matcher 100 %

Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.

Truppen

Målvakter1

Spelare
1K. Tani25 år
436000007.33

Försvarare5

Spelare
50D. Okamura29 år
436010106.83
3G. Shōji33 år
435900006.93
19Y. Nakayama29 år
327012007.97
28900006.70
21300006.70

Mittfältare8

Spelare
33T. Akimoto28 år
436010006.98
16H. Mae31 år
435900006.65
88H. Nakamura28 år
434720007.03
31N. Lavi29 år
432210007.30
23R. Shirasaki33 år
22100006.45
18H. Shimoda34 år
31800006.60
8K. Sento31 år
11100006.50
14Y. Matsuo29 år
21000006.90

Anfallare7

Spelare
7Y. Soma29 år
435122007.65
99T. Yengi23 år
433320006.98
15M. Duke35 år
421912006.83
20T. Nishimura29 år
414120006.88
9S. Fujio25 år
21900006.50
9Koki Ogawa28 år
1800106.20
120000

2 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.