Al-Ettifaq
Pro League 2019/20 · Prince Mohamed bin Fahd Stadium · Grundad 1944
- Poäng
- 42
- Matcher
- 30
- V–O–F
- 13–3–14
- Mål
- 46–38
- Målskillnad
- +8
- Poäng/match
- 1.40
- Vinstprocent
- 43 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
6matcher
- 5
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 3 poäng av 18
Lika i paus
14matcher
- 7
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
10matcher
- 1
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Räddade 4 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.80mål per match, båda lagens · 30 matcher
- 2.80
- Hemma
- 2.80
- Borta
- Över 1.5 mål19 av 3063 %
- Över 2.5 mål15 av 3050 %
- Över 3.5 mål11 av 3037 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
15 mål i första halvlek, 24 i andra (53 % efter paus). Insläppta: 12 och 24 (62 % efter paus).
Bygger på 45 gjorda och 39 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 46 gjorda och 38 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.40
- Skillnad
- +0.00 (+0.3 %)
- I ligan
- 8 av 16
- Ligasnitt
- 1.44
- Skillnad
- +0.10 (+6.7 %)
- I ligan
- 4 av 16
- Ligasnitt
- 1.44
- Skillnad
- -0.17 (-11.9 %)
- I ligan
- 6 av 16
Stabilitet
- Ligasnitt
- 22.3 %
- Skillnad
- +7.7 % (+34.6 %)
- I ligan
- 5 av 16
- Ligasnitt
- 22.3 %
- Skillnad
- -2.3 % (-10.3 %)
- I ligan
- 5 av 16
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 2 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
8av 8100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.68
- Skillnad
- -0.08 (-5.0 %)
- I ligan
- 9 av 16
- Ligasnitt
- 1.11
- Skillnad
- +0.09 (+8.3 %)
- I ligan
- 4 av 16
- Ligasnitt
- 0.58
- Skillnad
- -0.17 (-30.4 %)
- Störst i ligan
- 12 av 16
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-116 matcher 55 %
- 4-1-4-17 matcher 24 %
- 4-4-26 matcher 21 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28 | 2520 | 0 | — | 3 | — | 6.82 | |
Mohammed Al Haeti23 år | 2 | 180 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
Försvarare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saleh Al Qumayzi27 år | 26 | 2181 | 1 | 2 | 2 | 0 | 6.99 |
C. Yamberé28 år | 26 | 2029 | 1 | — | 4 | 0 | 6.86 |
Saeed Al Rubaie25 år | 19 | 1559 | 3 | — | 3 | 0 | 7.05 |
Saeed Al Rubaie25 år | 19 | 1559 | 0 | — | 3 | 0 | — |
O. Haddadi27 år | 14 | 1260 | 0 | — | 1 | — | 6.76 |
Abdullah Khateeb24 år | 12 | 892 | 0 | — | 2 | 0 | 6.93 |
Saad Al Salouli21 år | 15 | 813 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6.77 |
| 2 | 154 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.45 | |
| 1 | 81 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 | |
Khaled Al Barakah28 år | 1 | 22 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
Mittfältare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ibrahim Mahnashi19 år | 26 | 2115 | 0 | — | 8 | 1 | 6.72 |
F. Kiss28 år | 25 | 2097 | 7 | — | 4 | 0 | 7.10 |
Souza31 år | 16 | 1350 | 1 | — | 2 | 0 | 7.26 |
Ali Abdullah Hazzazi25 år | 25 | 1302 | 1 | 2 | 5 | 0 | 6.67 |
Rogerinho32 år | 12 | 847 | 2 | — | 0 | 0 | 6.71 |
Saad Al Khayri24 år | 13 | 763 | 0 | — | 3 | 0 | 6.75 |
Hamed Al Ghamdi20 år | 18 | 698 | 1 | — | 2 | 0 | 6.55 |
| 4 | 17 | 0 | — | 0 | 0 | 6.45 |
Anfallare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
S. Doukara27 år | 29 | 2185 | 6 | 2 | 2 | — | 6.82 |
| 22 | 1779 | 2 | 5 | 2 | 0 | 7.03 | |
N. Sliti27 år | 19 | 1372 | 2 | 5 | 2 | 0 | 7.05 |
Hazza Al Hazza28 år | 23 | 894 | 6 | 2 | 1 | 0 | 6.88 |
Fawaz Al Terais22 år | 16 | 761 | 1 | 3 | 3 | 0 | 6.72 |
Saleh Al Amri25 år | 18 | 717 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6.77 |
Abdullah Al Salem27 år | 10 | 601 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6.87 |
W. Azaro24 år | 7 | 497 | 3 | 1 | 2 | 0 | 7.20 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 40 rader är märkta.
12 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.