FootSam
FOOTBALL DATA

Dubai United

Pro League 2026 · Al Maktoum Stadium · Grundad 0

7i tabellen
Poäng
6
Matcher
3
V–O–F
2–0–1
Mål
8–8
Målskillnad
0
Poäng/match
2.00
Vinstprocent
67 %
FormFVV
Hemma
Poäng/match
3.00
V–O–F
1–0–0
Mål
4–1
Borta
Poäng/match
1.50
V–O–F
1–0–1
Mål
4–7
Placering under säsongen
Högsta
6
Lägsta
14
Räknad ur matchresultaten.
Tränare

Beräknad slutplacering

8:e

7,20förväntad placering

  • 1:a0,3 %
  • 2:a1,1 %
  • 3:e2,7 %
  • 4:e6,3 %
  • 5:e9,6 %
  • 6:e11,8 %
  • 7:e18,7 %
  • 8:e22,0 %
  • 9:e18,7 %
  • 10:e7,9 %
  • 11:e1,0 %
  • 12:e< 0,1 %
  • 13:e< 0,1 %
  • 14:e
Vinner ligan
0,3 %
Europaspel
10,3 %
Nedflyttning
< 0,1 %

Byggd på 21 av säsongens 35 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Laget saknar egen historik i ligan, så prognosen vilar på hur nykomlingar brukar gå. Lag som slutar på samma poäng delar placering: ligans skiljeregel går inte att fastställa ur tabellhistoriken, och en gissad ordning vore ett påstående. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

6 poäng på 3 matcher2.00 poäng per match
0123FVV123

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 6:a av 14Högsta placering 6, lägsta 14
1246810121414:a6:aFVV123

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

1match

1
Vann
0
Oavgjort
0
Förlust

Höll varenda ledning

Lika i paus

2matcher

1
Vann
0
Oavgjort
1
Förlust

Låg under i paus

0matcher

Hände aldrig under säsongen.

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

5.33mål per match, båda lagens · 3 matcher

5.00
Hemma
5.50
Borta
  • Över 1.5 mål3 av 3100 %
  • Över 2.5 mål3 av 3100 %
  • Över 3.5 mål3 av 3100 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan110–1511 %14 %11 %116–3011 %11 %31–4517 %146–6011 %11 %461–7544 %16 %2676–9022 %86 %35 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

2 mål i första halvlek, 7 i andra (78 % efter paus). Insläppta: 1 och 6 (86 % efter paus).

Bygger på 9 gjorda och 7 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 8 gjorda och 8 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.

Mot ligan

Poäng per match
2.00
Ligasnitt
1.48
Skillnad
+0.52 (+35.5 %)
I ligan
4 av 14
Gjorda mål per match
2.67
Ligasnitt
1.79
Skillnad
+0.88 (+49.3 %)
I ligan
1 av 14
Insläppta mål per match
2.67
Ligasnitt
1.79
Skillnad
+0.88 (+49.3 %)
I ligan
10 av 14

Stabilitet

Hållna nollor
0.0 %
Ligasnitt
23.8 %
Skillnad
-23.8 % (-100.0 %)
I ligan
8 av 14
Matcher utan mål
0.0 %
Ligasnitt
23.8 %
Skillnad
-23.8 % (-100.0 %)
I ligan
1 av 14

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
3.00
Ligasnitt
1.54
Skillnad
+1.46 (+95.3 %)
I ligan
1 av 14
Poäng per bortamatch
1.50
Ligasnitt
1.32
Skillnad
+0.18 (+13.5 %)
I ligan
6 av 14
Hemmafördel
1.50
Ligasnitt
0.21
Skillnad
+1.29 (+600.0 %)
Störst i ligan
2 av 14

Sviter

Längsta vinstsvit
2 matcher
Slutade i omgång 3
Längsta obesegrade svit
2 matcher
Slutade i omgång 3
Längsta förlustsvit
1 matcher
Slutade i omgång 1

Ytterligheter

Största segrarna
41Al-Ittihad Kalbahemma · 2026-08-28
32Baniyas SCborta · 2026-08-23
Värsta förlusterna
15Al-Wasl FCborta · 2026-08-15

Formationer

Ingen formationsdata för säsongen.

Truppen

Vi saknar spelardata för den här säsongen.