Tondela
Primeira Liga 2019/20 · Estádio João Cardoso
- Poäng
- 36
- Matcher
- 34
- V–O–F
- 9–9–16
- Mål
- 30–44
- Målskillnad
- -14
- Poäng/match
- 1.06
- Vinstprocent
- 26 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
7matcher
- 6
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 3 poäng av 21
Lika i paus
17matcher
- 3
- Vann
- 9
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
10matcher
- 0
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 10
- Förlust
Tog inga poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.18mål per match, båda lagens · 34 matcher
- 2.00
- Hemma
- 2.35
- Borta
- Över 1.5 mål20 av 3459 %
- Över 2.5 mål13 av 3438 %
- Över 3.5 mål7 av 3421 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
12 mål i första halvlek, 17 i andra (57 % efter paus). Insläppta: 21 och 21 (48 % efter paus).
Bygger på 30 gjorda och 44 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.31 (-22.8 %)
- I ligan
- 14 av 18
- Ligasnitt
- 1.25
- Skillnad
- -0.36 (-29.2 %)
- I ligan
- 13 av 18
- Ligasnitt
- 1.25
- Skillnad
- +0.05 (+3.8 %)
- I ligan
- 11 av 18
Stabilitet
- Ligasnitt
- 29.4 %
- Skillnad
- -0.0 % (-0.0 %)
- I ligan
- 8 av 18
- Ligasnitt
- 29.4 %
- Skillnad
- +11.8 % (+40.0 %)
- I ligan
- 14 av 18
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
1 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
7av 7100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.49
- Skillnad
- -0.67 (-44.9 %)
- I ligan
- 17 av 18
- Ligasnitt
- 1.25
- Skillnad
- +0.05 (+3.7 %)
- I ligan
- 7 av 18
- Ligasnitt
- 0.25
- Skillnad
- -0.72 (-292.0 %)
- Störst i ligan
- 18 av 18
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-4-216 matcher 47 %
- 4-2-3-15 matcher 15 %
- 4-3-35 matcher 15 %
- 5-4-15 matcher 15 %
- 4-1-4-12 matcher 6 %
- 3-5-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Cláudio Ramos27 år | 28 | 2520 | — | — | 3 | — | 6.95 |
B. Niasse22 år | 5 | 450 | — | — | 1 | — | 6.50 |
Försvarare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Yohan Tavares31 år | 29 | 2513 | 3 | — | 4 | — | 6.93 |
Filipe Ferreira28 år | 29 | 2312 | 0 | — | 3 | 1 | 6.55 |
F. Moufi23 år | 25 | 2132 | — | 1 | 7 | — | 6.46 |
Philipe Sampaio24 år | 22 | 1834 | 2 | — | 5 | 1 | 6.86 |
Bruno Wilson22 år | 15 | 1227 | 2 | — | 4 | — | 6.93 |
Ricardo Alves28 år | 16 | 1034 | 1 | — | 3 | — | 6.81 |
Marko Petković26 år | 7 | 460 | — | — | 0 | — | 6.75 |
João Reis27 år | 7 | 346 | — | — | 0 | — | 6.54 |
Tiago Almeida17 år | 3 | 207 | — | — | 2 | — | 6.60 |
João Vigário23 år | 1 | 20 | — | — | 0 | — | 6.50 |
Jota Gonçalves19 år | 1 | 15 | — | — | 0 | — | 6.70 |
Mittfältare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pepelu20 år | 32 | 2816 | 2 | 4 | 8 | — | 7.14 |
J. Toro22 år | 32 | 1749 | 1 | 2 | 5 | — | 6.65 |
João Jaquité23 år | 21 | 1491 | 0 | — | 5 | 1 | 6.57 |
Pité24 år | 18 | 930 | 1 | — | 4 | — | 6.49 |
João Pedro26 år | 14 | 866 | 1 | 1 | 4 | 0 | 6.73 |
Pedro Augusto22 år | 7 | 186 | — | — | 0 | — | 6.57 |
Telmo Arcanjo18 år | 2 | 60 | — | — | 0 | — | 6.50 |
Bruno Monteiro34 år | 1 | 4 | 0 | — | 0 | 0 | 6.50 |
Anfallare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Murillo23 år | 29 | 2208 | 2 | — | 4 | — | 6.64 |
Richard Rodrigues19 år | 27 | 1568 | 2 | 1 | 3 | — | 6.59 |
António Xavier27 år | 24 | 1422 | 1 | 2 | 5 | — | 6.70 |
Denilson Junior24 år | 12 | 892 | 3 | 1 | 1 | — | 6.59 |
T. Štrkalj23 år | 18 | 866 | — | — | 1 | — | 6.58 |
Ronan24 år | 11 | 641 | 4 | — | 1 | — | 7.06 |
Ricardo Valente28 år | 10 | 418 | — | 2 | 1 | — | 6.76 |
Rúben Fonseca19 år | 10 | 324 | — | — | 1 | — | 6.60 |
R. Castillo27 år | 1 | 10 | — | — | 0 | — | 6.30 |
3 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.